Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

Przypomniało mi się, że podobno tepsa ma zamiar przejść z radiolinią z infrastruktury po Centerteli na maszty Idei i technologię GSM. Nie wiem ile w tym prawdy ale te newsy mam od pracownika tepsy. Tak czy siak obok mnie dwie działki kupił jakiś kierownik naszego monopolisty i szanse na kabel znacznie się powiększyły :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Temat gazu i telefonu jest bardzo interesujacy (mysle, ze dla wszystkich w naszych okolicach). Boje sie jednak, ze sobotni termin spotkania sprawi, ze czesc zainteresowanych nie bedzie mogla sie stawic ze wzgledu na zaplanowane wczesniej wyjazdy.

Dzieki za sugestie aby wniosek o telefon skladac w telepunkcie w Ozarowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się, że podobno tepsa ma zamiar przejść z radiolinią z infrastruktury po Centerteli na maszty Idei i technologię GSM. Nie wiem ile w tym prawdy ale te newsy mam od pracownika tepsy. Tak czy siak obok mnie dwie działki kupił jakiś kierownik naszego monopolisty i szanse na kabel znacznie się powiększyły :lol:

Nie licz na to nie bedzie w najblizszym czasie dostepu po GSM .

URTiP nie wydał nawet opini w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była jakaś Pani co robi projekt linii kablowej dla TPSA. Powiedziała, że za parę tygodni projekt trafi do urzędów (teraz to chyba starostwo a nie gmina) i jak nie będzie zastrzeżeń to po 30 dniach jedzie kopara i kładą kabel (mówie o linni z Zaborowa do osiedla przy Chabrowej i przy okazji podciągającej kabel do mnie i sąsiadów).

 

W telepunkcie z Ożarówie oferują radio-połączenie od ręki.

 

Pozatym na jednym drzewie widziałem ogłoszenie na stały dostęp do Internetu via jakieś radiomodemy (pewnie WiFi). Firma się ogłasza, że za 128kbs chce niecałe 90zł miesięcznie. Instalacja nadajnika/odbiornika i konfiguracja pc-ta to 200zł.

Tylko cholerka, ktoś wydarł mądrze numer i nie ma jak się z nimi skontaktować. Jak dla mnie to bardzo ciekawa oferta...

 

 

a jeszcze pozatym to w sobotę raniutko (5:30) jak się jakoś wcześnie przebudziłem to tuż obok mojego domu przekicał prawdziwy zając. Jak mnie zauważył, to dał nogę na drogę i do lasu !

 

O !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich sąsiadów ;-)

mam pytanko czy ktos zalatwiał energie w Truskawiu albo w okolicy i moze chce sie podzielić doswiadczeniami?

Jak na razie odbiłem sie od energetyki z braku stosownego papierka a jestem ciekaw co bedzie jak zgromadze potrzebne dokumenty i ile bede czekał na podłaczenie bo tym razem niczego sie nie dotykam dopóki nie bede miał pradu na dzialce a porzednio tam gdzie budowałem trwało to ponad rok i sporo pieniedzy zanim raczyli połozyc przyłacze.

Pozdrawiam wszystkich puszczyków :wink:

 

Cześć Rbit,

Załatwiałam-w grudniu. W lutym podpisaliśmy umowę na dwa lata. Pisaliśmy o skrócenie ale nie dało rady. Ponoć koszty wysokie itp.,itd. I tyle jeśli chodzi o ścieżkę formalną. Teraz wzięliśmy namiary na kilku elektryków i zaczniemy rozmawiać.

A swoją drogą zastanawiam się czy STOEN dotrzymuje tych dwuletnich terminów. Może ktoś ma doświadczenie w tym względzie?

A gwoli nakreślenia skali problemu powiem, że na granicy działki są słupy oświetleniowe. I ten prund po tychże słupach trzeba kilkadziesiąt metrów przeprowadzić. Mnie nie wydaje się to jakoś skomplikowane ale może ja już jestem taka prosta kobita.

Pozdrawiam

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć Rbit,

Załatwiałam-w grudniu. W lutym podpisaliśmy umowę na dwa lata. Pisaliśmy o skrócenie ale nie dało rady. Ponoć koszty wysokie itp.,itd. I tyle jeśli chodzi o ścieżkę formalną. Teraz wzięliśmy namiary na kilku elektryków i zaczniemy rozmawiać.

A swoją drogą zastanawiam się czy STOEN dotrzymuje tych dwuletnich terminów. Może ktoś ma doświadczenie w tym względzie?

A gwoli nakreślenia skali problemu powiem, że na granicy działki są słupy oświetleniowe. I ten prund po tychże słupach trzeba kilkadziesiąt metrów przeprowadzić. Mnie nie wydaje się to jakoś skomplikowane ale może ja już jestem taka prosta kobita.

Pozdrawiam

jj

No musze powiedzieć ze nie brzmi to optymistycznie ale cóz smutna rzeczywistośc :( . Zmobilizowałas mnie zeby szybko podanie złozyć bo jak mam czekać 2 latka to lepiej szybko zacząć. Zatem podwójna porcja Zyrtecu( mam alergie na urzedników) papiery w dłoń i do boju.

Jeszcze pytanko : Podlegasz pod okreg energetyczny Pruszków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rbit,

 

Owszem podlegam pod Pruszków, a w sprawie skrócenia terminu nasze podanie było wysyłane gdzieś do centrali.

Co do szkółki to może dowiedz się w dyrekcji KPN - tel.7226001. Wiem, że w Broniszach jest duża szkółka SGGW.

Aha, pozwoliłam sobie powołać do życia GRUPĘ IZABELIN mając nadzieję, że po pewnym czasie zacznie ona żyć własnym trybem.

Zapraszam wszystkich sąsiadów,

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedż. Ta szkólka w Broniszach to pewnie masz na mysli Hodowle roslin w Broniszach ( przy głownej trasie na Poznań vis a vis giełdy prawie?) to jest spólka Agencji rolnej i moze nie jest tania ale godna polecenia ze wzgledu na wybór i jakośc oferowanego materiału.

Druga taka tylko duzo mniejsza jest w Zielonkach ( trasa na Kampinos za Babicami) troche tańsza z mniejszym wyborem ale tez godna polecenia.

telefon do KPN wypróbuje choć mam niezbyt mile wspomnienia ze wspólpracy z panami ale moze coś sie zmieniło?

grupe Izabelin zauwazylem. Dostane teraz min roztrojenia jazni bo wszystkie grupy bede przegladał, ale popieram inicjatywe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze jedno pytanko do bywalaców: nie znacie gdzieś w okolicy taniej szkółki gdzie mozna kupic iglaczki . najlepsza była by szkólka nadleśnictwa bo tam mozna materiał do zalesiania za grosz kupic.

Z góry dziekuje za pozytywne odpowiedzi :wink:

 

Jak byś chciał sosny to mnie się tego sporo samo wysiało i możesz sobie wydłubać. Jeden warunek - wyrównujesz dołki cobym sobie nogi nie złamała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Szpulka

 

Jak byś chciał sosny to mnie się tego sporo samo wysiało i możesz sobie wydłubać. Jeden warunek - wyrównujesz dołki cobym sobie nogi nie złamała.

 

wielkie dzieki ale nie skorzystam. sosny mam obok w duzej ilości i chce troche urozmaicic krajobraz. Własnie w necie znalazlem namiary na szkolke produkujaca młodzież za przyzwoitą calkiem cenę. Co prawda szkólka jest troche daleko ale mysle ze warto sie przejechać jesli ktoś planuje obsadzanie i nie spieszy mu sie bardzo jesli chodzi o efekt.

Dla zainteresowanych opdaje namiary : http://www.kryt.pl/

Gdyby ktos cos wiedzial na temat albo sie tam wybrał niech da znac jak to wyglada w naturze pls.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Dwa miesiace temu zlozylem wniosek w TPSA w Ozarowie. Odpowiedzieli mi, ze nie maja w Wiktorowie wolnych para i zaproponowali radiolinie. Odmowilem i czekam dalej

 

Ja na razie zaakceptuję radiolinię. Do tego skontaktowałem się z firmą skynet, której się wydaje, że w ciągu miesiąca będzie mogła udostępnić rediowo łączność do Internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...