Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

Słyszałem, że w Wiktorowie 37-letni mężczyzna został porwany przez trąbę powietrzną, a następnie rzucony na ziemię kilkanaście metrów dalej. Z urazem klatki piersiowej i nogi został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Stan pacjenta jest stabilny, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ola i Piotr, możecie poprawić tę stronkę ze zdjęciami (wyświetla się tylko błąd)? Żywotnie mnie to interesuje, co się u nas wczoraj dzialo.. A swoją drogą to takie rzeczy w naszych okolicach nie są niestety wyjątkiem. 2 lata temu wichura zerwała mi z połowy dachu przybitą już papę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj też pojechałem - obraz dokładnie, jak po przejściu tornada, który oglądałem do tej pory tylko na Discovery. W pasie o szerokości mniej więcej 100 m pozrywało dachy (w całości lub w kawałku), powywracało stuletnie drzewa z korzeniami, poprzewalało słupy trakcyjne i ogrodzenia (klinkierowe!). Na podwórzach sterty gałęzi, resztek dachów, cegieł itp. Po obu stronach tego pasa prawie żadnych zniszczeń - połamane tylko gałęzie. W naszej okolicy tornado przeszło pasem prawie równoległym do ul. Topolowej, ok. 100-300 m w stronę Leszna a zatem tylko dobry rzut kamieniem od naszych domów (m.in. mojego i Maco). Tylko jedna agencja ochrony miała kilkadziesiąt alarmów, które póżniej okazywały się zniszczonymi fragmentami domów. Rowerzyści mówili, że dopiero w lesie to był makabryczny widok dziesiątek powywracanych drzew. Ja się tylko martwię, czy to jest przypadek, że tornado przeszło w tej okolicy, czy też, biorąc pod uwagę, że 2 lata temu było coś podpobnego ale o mniejszej sile, mamy do czynienia z tworzeniem się alei tornad..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Jaguś, można powiedzieć, że powiało grozą, więc z tego wszystkiego i ja jestem zawiany. Ale sobie myślę, co by dom od kataklizmu ubezpieczyć, kamerkę i aparat jaki mieć w pogotowiu, to może i coś na takim jednym czy drugim tornadzie da sie zarobić. Telewizje to sobie nawet wczoraj samolot wynajęły coby nad Wiktorowem i Wyględowem (tako napisała Wybiórcza) polatać i mieć szerszą perspektywę zniszczenia. Więc pewnie i nieźle by zapłacili za zdjęcia że tak powiem in statu nascendi. Że też mnie wtedy tam nie było..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przeszlo w miare bezbolesnie. Zerwalo mi tylko 7 dachowek, ale Pan z Braasa powiedzial, ze mam gwarancje i naprawi mi wszystko bezplatnie.

 

Dla wszystkich, ktorzy zamierzaja pokryc dach dachowka.

Nie rezygnujcie z dachowek krawedziowych (brzegowych), na rzecz tanszych rozwiazan (tak jak ja zrobilem), bo dachowki te przykrecane sa na sruby do dachu i trzymaja wszystkie pozostale dachowki. Gdybym mial dachowki brzegowe, zaplacilbym 2500 wiecej, a dzis 7 dachowek dalej lezaloby na dachu, a nie na ziemi.

 

Czy ktos z was moze polecic mi dobrego tynkarza. Potrzebuje od zaraz

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim wietrze nie ma chyba różnicy "murowany - drewniany". To zależy, jak i z której strony dmuchnie. Mam tam dwóch znajomych przy Leśnej. Trąba poszła dokładnie między nimi. Jeden ma malutki, drewniany domek i dużo drzew - chyba nic mu nie zniszczyło. Drugi nie ma już ściany działowej. Dom jest w budowie, bez okien. Dmuchnęło w okno, rozniosło ścianę działową z gazobetonu. Ma szczęście, że nie podniosło mu dachu, bo też mogło. Przesunął mu się też o metr blaszany garaż z gratami (bez samochodu). Pojechałby pewnie dalej, ale zatrzymał się na płocie i skrzynce energetycznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś sąsiadce z za miedzy polecić kogoś do obudowy kominka. Właśnie dostałam jedną ofertę, która mnie załamała finansowo - 5tys :o :( :evil: Toż to rozbój! To wychodzi ze 3tys za samą robociznę! Chciałabym tak zarabiać za dwa/trzy dni roboty, wtedy było by mnie stać na dokończenie budowy. Czy wy też płaciliście tak drogo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...