Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

Witam,

Takie pytanko mam: Skad braliscie drewno na wiezbe?

 

2 lata tem ściągałem aż spod Płocka, dokładnie to był Zaździerz koło Łącka - mieli bardzo dobre ceny. Jakie mają teraz nie wiem, ale jakbyście chcieli sprawdzić to podaję kontakt: Tartak Staropol, tel. (24) 261-45-73, (24) 384-12-51.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

Przypomnę się z pytaniem: poszukuję glazurnika vel. fliziarza :o - jeśli ktoś jest zadowolony ze swojego i może go polecić to proszę o namiary - czasu mało a terminy gonią :) ...

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Podam namiary na priva. Nie wiem, czy te dane są aktualne, bo robił nam łazienkę w mieszkaniu ze 3 lata temu. Zalety to dobra oganizacja, czystość pracy, słowność, staranność. Ponieważ to było w bloku, istotne było to, aby nie być np. odciętym od WC przez tydzień, bo nie da się "w krzaczkach". Prace były tak zorganizowane, że wieczorem wszystko działało. Nawet prowizorycznie, ale działało. Po pracy codziennie sprzątał i wynosił gruz. Dało się żyć. A i praca wykonana przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję aby namiarami na ekipy/sklepy/składy wymieniać się w miarę możliwości otwarcie na grupie. Usprawni to zdecydowanie przepływ informacji: pozwoli z raz przekazanego namiaru skorzystać w poźnijszym czasie także innym, a nie tylko tym, którzy go potrzebują w danej chwili.

 

Do mojej prośby o namiar na wewnętrznych tynkarzy-ociepleniowców (poddasze), chciałem jeszcze dorzucić oferty wynajmu mieszkania/małego domku w naszych okolicach. Musimy coś niedrogiego przejściowo na parę miesięcy wynająć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Ten glazurnik, o którym napisałem, nazywa się Ryszard Maciej Łoziński tel. 0-607 215 435. Mieszka w Ursusie.

Co do drugiej części, widzę że klub "czasowo bezdomnych" się powiększa. Mnie skończyły się pieniądze, kredytu nie będzie, więc za jakiś 3 tygodnie sprzedaję mieszkanie i też koczuję kątem (ale mam już coś na oku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiej części, widzę że klub "czasowo bezdomnych" się powiększa. Mnie skończyły się pieniądze, kredytu nie będzie, więc za jakiś 3 tygodnie sprzedaję mieszkanie i też koczuję kątem (ale mam już coś na oku).

 

Może zamiast wynajmować, taniej będzie sklecić jakąś wspólną noclegownię.. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to jest całkiem niezła cena, biorąc oczywiście pod uwagę nasze uwarunkowania terenowe. Telepsa za tę samą prędkość bierze 60 zł a u nas i tak Neo jeszcze nie oferują. Maco, zdradź szczegóły, co to za firma, i ile wzięła za instalację, bo wcześniej pisałeś chyba tylko coś o satelitarnym dostępie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i cóz mi po Neostradzie kiedy własnie wczoraj wieczorkiem padł mi komp??? widać oburzył sie na burze.

No własnie Maco jak to dziala download na satelicie a up na łaczu radiowym czy całosc po radiu?

Czy w czasie gwaltownych zjawisk atmosferycznych predkość transmisji nie spada albo sie nie urywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w czasie gwaltownych zjawisk atmosferycznych predkość transmisji nie spada albo sie nie urywa?

Na pewno łączność satelitarna bardzo zależy od warunków atmosferycznych. Nie mam internetu tą drogą, ale w naszej firmie korzystamy z transmisji danych w ten sposób. Rzadko (np. dwa razy w roku) , ale bywają pady nawet godzinne. Po prostu zero transmisji. Zależy to od częstotliwości i położenia satelity - bywa, że jeden serwis padł a drugi działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalne radio WiFi. Mam kierunkową antenę skierowaną na komin w RSP w Wyględach (tam jest stacja bazowa).

 

Działa od wczoraj więc na razie trudno o miarodajne doświadczenia. Ale wczoraj bez problemu miałem transfer 14-15 kBps więc 128kbps jest rzeczywiste.

 

Firma to http://www.skynet.net.pl różnie biroą za instalację (w zalezności od promocji) od 200 do 300 zł. Umowa niestety na rok, potem można zrywać z miesięcznym wypowiedzeniem. Za to jest karta WiFi na moją własność.

 

Czy ma ktoś doświadczenia z programem Skype ? Albo możecie zaproponować sensowną telefonię czy wideofonię po Internecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że stacja bazowa WiFi jest w RSP w Wyględach - będę miał jeszcze bliżej :D. To jest doskonała wiadomość, bo ja się już martwiłem o Internet w naszych okolicach.

 

Maco, jeśli chodzi o Skype'a to owszem mam z nim doświadczenia, choć zdecydowanie preferuję komunikację tekstową (np. Tlen). Skype to świetny program do komunikacji głosowej. Oferuje zdecydowanie najlepszą jakość głosu, wprost rewelacyjną - nie do odróżnienia od analogowego telefonu. Warto tylko kupić do niego dobry mikrofon. Nie taki za 15 zł z supermarketu (żeby był dobry dżwięk trzeba go trzymać dosłownie w buzi) a powiedzmy za ok. 50 zł z MediaMarktu a najlepiej zestaw słuchawki z mikrofonem na jednym pałąku. Skype pozwala oczywiście na rozmowę tylko komputer-komputer. Może też być w jedną stronę głos a w drugą tekst, jeśli drugi rozmówca nie ma mikrofonu, choć mało kto wie, że awaryjnie rolę mikrofonu może spełniać również słuchawka (wpięta tylko do gniazdka mikrofonowego). Jakby co to mój nick na Skype'ie to również ckwadrat.

 

Jeśli chodzi o komunikację wideo, to możesz wykorzystać prawie każdy komunikator, np. Tlena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Luśka! Są przynajmniej 2. Jedna: AIG Lincoln zbudowała duże, luksusowe, strzeżone osiedle domów pod klucz w Lipkowie i mają chyba jeszcze wolne. Zobacz sobie tutaj:

 

http://www.aiglincoln.com.pl/pl/residential/

 

Druga budowała w Zaborowie osiedle normalnych domków i wiem, że budują pod klucz na zamówienie. Jeśli chcesz to wezmę namiar, bo to rzut beretem ode mnie (strony www chyba nie mają). Najlepiej jednak, jak kupisz sobie środową Wyborczą, bo tam (w dodatku Nieruchomości) jest sporo ogłoszeń tego typu. Rozumiem, że w Łodzi są ogłoszenia regionu łodzkiego, więc jutro kupię Gazetę i przejrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luska,

to osiedle strzezone w Lipkowie nazywa sie Osiedle Kampinos, jest bardzo ladne, ladnie rozplanowane wewnetrzne drogi. Mam na tym osiedlu dwojka znajomych, moj synek chodzi tam do przedszkola Montessori. Jedynym mankamentem jest wysoka cena tych domow i male ogrodki.

 

Pytanie z innej beczki.... czy ktos z was moze polecic solidnego dekarza, bedziemy klasc dachowke juz pod koniec sierpnia. Dzis bylam umowiona z jednym dekarzem na wycene, ale sie nie zjawil :evil: Bardzo dziekuje za pomoc.

Wasza sasiadka z Zielonek (gmina Stare Babice)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...