Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

Pytanie z innej beczki.... czy ktos z was moze polecic solidnego dekarza, bedziemy klasc dachowke juz pod koniec sierpnia. Dzis bylam umowiona z jednym dekarzem na wycene, ale sie nie zjawil :evil: Bardzo dziekuje za pomoc.

Wasza sasiadka z Zielonek (gmina Stare Babice)

 

Ozzie, mogę ze spokojnym sumieniem polecić ekipę dekarzy, która kładła dachówkę ceramiczną u mnie i na co najmniej kilku domach w najbliższej okolicy. W razie czego możesz przekonać się na własne oczy, jak robią. A robią dobrze i względnie tanio (ok. 20% taniej niż ekipy polecane w DachPlusie i Dachluksie). Tel: 0-696-28-12-88 (pan Władysław - szefuncio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ckwadrat, dzieki za namiary na dekarzy :D

Maco,

podaje strone internetowa przedszkola, do ktorego chodzi moj synek.

http://www.warsawmontessori.edu.pl/

Jest to angielsko-jezyczne przedszkole, nie jest to przedszkole z "elementami Montessori" (takich jest kilka w Wwie), ale tzw "pure Montessori". Nasz 5 letni Oscar chodzil w UK do przeszkola Montessori (jego starsza siostra tez, wiec mam troche "doswiadczenia" z praktryczna strona systemu edukacji Montessori), po przyjezdzie do Polski byl bardzo niechetnie nastawiony na zmiany, ale juz po pierszym dniu w Casa dei Bambini powiedzial: "do Montessori jest takie jak moje Monte". Z czystym sumieniem moge polecic to przedszkole na osiedlu Kampinos, jest dosc male (17 dzieci, od 2 lat do 6), ale swietnie prowadzone. Nam zalezalo, aby Oscar mial kontakt z jez. angielskim, po roku pobytu w Polsce mowi tak samo dobrze, jak w UK. Dzieci sa z rodzin "mieszanych", angielsko-polsko jezyczne, a takze dzieci polskie, ale kazde (nawet te polskie) potrafi porozumiec sie w jez ang. Moja kolezanka dowozi swojego synka az z Nasielska (jakies 50 km w jedna strone), ja dowoze z Bielan, inna znajoma z Podkowy Lesnej.

Jezeli jestes zainteresowany, polecam przyjechac i zobaczyc. Jak bedziesz dzwonil popros o Hanie Tarnowska, ktora prowadzi Monte w Lipkowie, jej siostra Malgosia prowadzi Casa dei Bambini przy Lazienkach.

Pozdrawiam

ozzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ozzie,

ja też myślałam o tym przedszkolu,szukałam nawet namiarów w sieci,bezskutecznie,a poza tym przjeżdzając przez Lipków nie widziałam żadnych szyldów,cho c wydawało mi się,że były kiedyś (dzięki za link,bo już myślałam,ze przedszkole się wyprowadziło ;)

Obawiam się jednak,że cena nas powali.Czy możesz napisać, ile kosztuje?

A jak poza tym oceniasz przedszkole pod pozostałymi względami,co sądzisz o metodzie i idei Monte w praktyce?

Bardzo dziękuję za informację.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opal,

poniewaz moje dzieci nigdy nie chodzily do innego przedszkola niz Montessori, nie bede w stanie porownac go z innymi. Nie jest moim celem robienie reklamy Casa dei Bambini, co moge napisac, to wylacznie wlasne spostrzezenia i wyrazic wlasna opinie.

 

Nasze starsze dziecko ma prawie 9 lat, z czego dwa lata spedzilo wlasnie w przedszkolu Montessori (przez 17 lat mieszkalismy w UK, na prowincji, nasza corka chodzila do najstarszego w UK przedszkola Montessori, a potem 3 klasy szkoly podstawowej prowadzonej w duchu zalozen Marii Montessori). W zeszlym roku przyjechalismy do Polski, choc nasza corcia dobrze mowila po polsku, nigdy wczesniej nie chodzila do polskiej szkoly. Uwazam, ze zarowno i przedszkole, jak i szkola daly jej swietny start w zyciu. Teraz skonczyla 2 klase w Polske, w przeciagu 6 miesiecy dogonila polskie dzieci jesli chodzi o jez. polski.

 

Polecam poczytac o zalozeniach Marii Montessori, bo dlugo by o tym pisac, w internecie powinno byc sporo na ten temat.

 

http://www.montessori.pl/nowewww/Pedagogika/zasady_pedagogiczne.htm

http://www.montessori.pl/nowewww/Pedagogika/podstawowe_pojecia_pedagogiczne.htm

 

Co dalo jej przedszkole Montessori? Dluga jest lista, ale na pewno:

radosc z poznawania nowych rzeczy, systematycznosc, wiare w siebie, pewnosc siebie (nie mylic z pycha). Nasz corcia (a takze mlodszy synek) uwielbiaja poznawac "do glebi" tematy, ktore ich interesuja, ktore akurat przerabiaja, umieja korzystac z encyklopedii, atlasow.

Nasz pieciolatek zaczyna juz czytac proste zdania po angielsku, potrafi wymienic wszyskie kontynety, opowiedziec o rozwoju zaby :) , jest samodzielny (Monte kladzie na to duzy nacisk), pomaga mlodszym dzieciom, uczy sie od tych starszych.

Po prostu lubi tam chodzic, bo czuje sie tam bezpiecznie, nie ma wsrod dzieci agresji, nie ma w klasie halasu, jest duzo ruchu na swiezym powietrzu (niezaleznie od pogody). Nasz synek jest bardzo zywym dzieckiem, ale potrafi sie swietnie skupic, uwielbia muzyke i sport. Nie bylo jeszcze dnia, kiedy by powiedzial, ze nie chce "isc do szkoly", teraz w wakacje mowi nam "I miss my Monte".

 

Co do ceny, to nie ukrywam jest drogo. My placimy 5000 zl za semestr , ale z tego co sie orientuje, to niektore przedszkola w Wwie licza i 1200 zl za miesiac. Jest to duzy wydatek, ale chcielismy aby Oscar tez mial mozliwosc kontaktu z metoda Montessori. No a drugi powod, to jak pisalam wczesniej, aby mial kontakt z jezykiem angielskim (choc w domu mowimy i tak po angielsku teraz kiedy jestesmy w Polske, w Anglii nacisk byl na polski, teraz jest na odwrot, jak narazie przez prawie rok ten system zdaje egzamin).

Jezeli jestes zainteresowana, to moge na priva podac telefon do Hani Tarnowskiej, ktora prowadzi to przedszkole na osiedlu Kampinos (jest to dol wolnostojacego domu).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi zachęcająco.Miałam watpliwości, co do metody,czy nie jest zbyt "kostyczna",choć główne założenia oceniam pozytywnie i podobają mi się.

Niestety,cena nie jest zachęcająca dla nas,a wręcz zaporowa. ;)

Pozdrawiam i dziękuję bardzo za info.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam działki budowlanej najchetniej do 60zl/m2. Czy ktos moze cos polecic ?

 

Pozdrawiam,

 

Taka cena (do ok. 15 USD/m2) to w naszych okolicach (południowa część KPN) będzie raczej dopiero za Zaborowem a może i nawet za Lesznem (jeśli działka ma być uzbrojona). Może trafi się coś bliżej Warszawy ale obawiam się, że wtedy będzie to dalej od samej Puszczy. Ofert bezpośrenich jest niewiele - stoją pojedyncze tabliczki. Najlepszym wyjściem jest skorzystanie z działających w okolicy agencji nieruchomości: Kampinos ( http://www.kampinos.com.pl ) i Karent ( http://www.karent.pl ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję namiary na ekipę do ocieplenia poddasza i gipsokartonów.

Pytanie do tych co mają to już za sobą - ile wam wyszło za m2 robocizna+materiał? Mam ofertę za 80 zł i facet nic nie chce spuścić.

 

Ja też chętnie skorzystam z namiarów na taką ekipę. Potrzebuję też namiar na tynkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję namiary na ekipę do ocieplenia poddasza i gipsokartonów.

Pytanie do tych co mają to już za sobą - ile wam wyszło za m2 robocizna+materiał? Mam ofertę za 80 zł i facet nic nie chce spuścić.

 

Ja też chętnie skorzystam z namiarów na taką ekipę. Potrzebuję też namiar na tynkarzy.

Ja mam tynki zrobione i jestem zadowolony. Namiar: p. Darek Miśkiewicz 0-602332965. Namiar dostałem wcześniej od zadowolonego Maluszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do ludzi posiadających dzieci w wieku szkolnym, którzy przeprowadzili się z Warszawy do domku pod Warszawą. Jak zorganizowaliście sobie życie rodzinne ? Czy wozicie dzieci do szkół, przedszkoli do Warszawy ? Czy można zaufać lokalnym szkołom i przedszkolom ? Czy trzeba mieć 2 samochody ? Zakładam klasyczny model rodziny: mąż pracuje, żona zajmuje się domem i dziećmi.

 

Mam dzieci w wieku 2 i 5 lat. Zastanawiam się nad budową domu pod Warszawą. A może lepiej po prostu zakupić tańszą działkę z domkiem letnim i korzystać z niej w weekendy i wakacje ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Ja jeszcze w sprawie internetu. Ostatnio krecil sie kolo nas czlowiek ze Sferii i tam razem z telefonem mozna wziac rowniez "dostep do internetu". Czy ktos wie, jak to sie ma do Skynetu - Maco???

Poniewaz troche jestem w tych sprawach "lajkonikiem" :wink: moze mi ktos wyjasnic, co oznacza termin brak ograniczen czasowych w abonamencie Skynetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sąsiad ma Sferię i w niej Internet. Niestety twierdzi, że pilnując się płaci mniej więcej ok.100zł miesięcznie (teraz nie pamiętam czy to razem z telefonem czy tylko Internet ale chyba tylko).

 

Trzeba przeliczyć ofertę Sferii pod kątem czasu w Inernecie. Jeśli ktoś często jest podłączony i dużo korzysta to pewnie drożej wyjdzie Sferia, a jeśli ktoś tylko kilkanaście minut dziennie na sprawdzenie poczty to pewnie Sferia będzie tańsza.

 

Ja wybrałem stałe łącze bez ograniczeń czasowych i ilościowych. Mogę się wymieniać plikami, mogę korzystać z czatów, telefonii internetowej cały dzień i dalej płacę 80zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mbz, jeśli masz możliwość kupienia stałego (bez każdorazowego wdzwaniania się) dostępu do Internetu w rozsądnej cenie to się w ogóle nie zastanawiaj. To jest o wiele większy komfort i na pewno będzie taniej. Na modemie naprawdę trudno się upilnować, żeby nie przekroczyć nawet nie 100 zł a 200 czy więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...