Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ckwadrat,

 

a Wy już wróciliście czy to kawiarenka nadmorska internertowa, bo n aplaży pali za mocno ?

 

Maco, niestety już wróciliśmy. W Dębkach nie znaleźliśmy kawiarenki netowej, choć nie za bardzo nam się chciało szukać bo pogoda naprawdę była świetna i po całych dniach siedzieliśmy na plaży 8). Pierwszy raz chyba nie przegonił nas znad morza deszcz (było go jak na lekarstwo). Etna z wodą tak się oswoiła i polubiła, że trzeba było ją siłą ściągać z plaży. Nauczyła się też strzec naszego grajdołka (szczekała na wszystkich, którzy schodzili z wydm) - będzie chyba dobrze pilnowała obejścia :D.

 

A co słychać w naszym zaścianku? Jak jechaliśmy nad morze (przez działkę) to widzieliśmy, że strasznie pocięli topole wzdłuż Topolowej, która będzie juz chyba taka tylko z nazwy :cry:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Topolowej wycięli chyba 70% topól. Ale a z drugiej strony topola to "chwast" (chyba na wet nie trzaeba zezwolebnia na ścięcie topoli to "wyjątkowe" drzewo) więc chyba nie ma co tak baaaardzo rozpaczać. Poza tym to domy rosną jak grzyby po deszczu więc okolica się zaludnia w expresowym tempie !

 

Ponieważ było zimne lato jak dotąd to supermarkety zacząły wyprzedawać letnie wyposażenie. W ten sposób zupełnie atrakcyjnie staliśmy się posiadaczami basenu plastikowego całkiem dużego (średnica 3,6m głębokść 70cm), w kórym z lubością i radością pluskamy się późnymiu popołudniami. Pyszna zabawa !

 

Jakby Wam było za dużo słonej wody to zapraszamy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwa tygodnie beda u mnie robic wiezbe i dlatego mam prosbe o podanie namiarow skad braliscie drewno na wiezbe.

 

2 lata tem ściągałem drewno na więźbę aż spod Płocka, dokładnie to był Zaździerz koło Łącka - mieli bardzo dobre ceny. Kontakt: Tartak Staropol, tel. (24) 261-45-73, (24) 384-12-51.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos namiary na projektanta, coby niedrogo zrobil projekt przylacza wodnego. Jeden mi krzyknal 1500 zl, co mi sie wydaje ciut drogo.

Pozdrowienia

Piotrek

Ja adresy projektantów dostałem w Eko-Babicach. Jadąc od Warszawy do Wiktorowa, kawałek za Babicami jest drogowskaz do oczyszczalni ścieków (w prawo). To właśnie Eko-Babice. W biurze mogą dać listę projektantów, wykonawców z telefonami, a jakie ceny - sam uzgodnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w sprawie imprezy :D - czy znacie w naszej okolicy (najlepiej niedaleko od trasy do Leszna) jakiś kameralny lokal - restaurację, która organizuje zamknięte imprezy rodzinne? Chciałbym wynająć salę na ok. 15 - 20 osób wraz z poczęstunkiem na 3-4 godziny. Z góry dziękuję za wszelkie informacje. :)

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JMaciek - możesz spróbować Kampinówkę ( http://www.salmix.pl/kampinowka.html ) w Izabelinie obok dyrekcji KPN. Stylowe wnętrza, bardzo dobra lokalizacja, na uboczu i praktycznie w lesie, dużo terenu do spacerów i zabaw dla dzieci. Obsługa miła choć jedzenie takie sobie, co mieliśmy okazję sprawdzić na chrzcinach kilka miesięcy temu. Na takie uroczystości czy spotkania w większym gronie można wynająć całą górną salę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej Maco - my tu o jedzeniu a ty o szambie :D ...

 

Dorzucę jeszcze temat ochrony - kto jest najlepszy w okolicach Leszna (widziałem Solid i Scorpiona - może są jeszcze inni), jakie są opinie o takich firmach?

Jaką udało się Wam wynegocjować cenę za monitoring - Solid proponuje 80 zł netto/m-c ale już powiedzieli, że jak znajdę nizszą ofertę to oni dadzą taką samą cenę - więc myślę, że te 80 to cena wyjsciowa do negocjacji w dól.

Czy warto brać od nich nieodplatnie nadajnik (czy są z tym związane kruczki) czy tez lepiej kupic własny?

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek,

 

Ja mam SOLID. Wtedy kiedy wyboierałem (kwiecień 2004) to był ze swoimi 80zł najtańszy. Ale wiem, że naciski na innych spowodowały zdrową konkurencję i generalnie dobre tendencje obniżkowe.

W moim "przetargu" brały udział Skorpion i Juwentus.

 

Darmowy nadajnik był jednym z atutów SOLIDa. Nie doczytałem się żadnych króczków, używam i na razie odpukać nie miałem potrzeby używania.

 

jedyna różnica między Skorpionem, to fakt, że Skorpion 2-3 dziennie objeżdża "swoje" domy a SOLIDa widziałem o wiele wiele rzadziej (2-3 razy w tygodniu maksimum).

 

U mnie na ulicy jest większość Skorpionów więc mamy objazdy i dobrą finansowo umowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie trafił dopiero pan z SOLID ze swoją ofertą. Czytałem tu na Forum, że Solid nie cieszy się dobrą opinią i dlatego szukam informacji o innych firmach w okolicy - widziałem Scorpiona - jakie zdanie o nich mają Twoi sąsiedzi? Czy działają tu też inne znane firmy?

 

Odnośnie nadajnika to na tą kwestię uczulił mnie mój instalator - Solid przesłał mi wzór umowy o monitoring z użyczeniem nadajnika i tam w par. 9 pkt.2b czytamy: "w przypadku rozwiązania przez ABONENTA lub z jego winy umowy przed upływem ............... miesięcy od daty jej zawarcia, ABONENT zobowiązany jest do uiszczenia na rzecz SOLID-u kary umownej w wysokości ................... złotych." Chcę sprawdzić czy w umowie bez użyczenia też jest taki zapis - jeśli nie to świadczyłoby to o tym, że nadajnik otrzymujemy za darmo ale przy rozwiązaniu umowy musimy za niego zapłacić.

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej umowie nie ma takiego zapisu. Mam 3 miesięczny okres wypowiedzenia, po którym SOLID przychodzi i zabiera nadajnik. I już !

 

Sąsiedzi są chyba zadowoleni ze Skorpiona równie dobrze jak ja z SOLIDa. Najlepiej byłoby sprawdzić kogoś poszkodowanego... :(

 

 

Jednym z kryterów wyboru były refernecje z moje firmy, która używa SOLIDa od paru lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno wezmę Skorpiona. Solid prawdopodobnie dokonuje kontrolowanych włamów (nawet do nas), żeby w ten sposób nakłonić do skorzystania z ich usług. Skorpion ma poza tym bazę w Wyględach, dosłownie rzut kamieniem od naszej budowy. I faktycznie, jak jestem na działce to widzę jak po polach, gdzie są budowy jeżdzi Skorpion a nie Solid. Najcześciej jednak dwie załogi interwencyjne - Solida i Skoropiona - stoją na tym samym skrzyżowaniu. Zupełnie inaczej rozmawia się też z handlowcami jednej i drugiej firmy - Solid jest namolny i niegrzecznie bezpośredni; Skorpion - uprzejmy i konkretny. Może to szczegół, ale w jakiś sposób pokazuje to, jacy ludzie zatrudniani są w jednej i drugiej firmie i jakie to rokuje stosunki na przyszłość - po podpisaniu umowy. Jak ostatnio rozmawiałem z przedstawicielami obu firm cena była +/- 10 zł taka sama (Solid chyba brał 80 zł; Skorpion - 90 zł; netto), o ile sobie dobrze przypominam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...