Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

No to mam dylemat :-? ...

Na forum znalazlem niepochlebne opinie o Solid - z drugiej strony firma w której pracuję jest ochraniana przez Solid i współpraca układa się dobrze.

Mój instalator też poleca Solid - zwrócił uwagę na fakt, że jest to duża firma i przestrzega standardów - np. nigdy go nie wpuszczono do zastrzeżonych pomieszczeń a w innych firmach ochroniarskich mógł się do nich dostać i nikt nie robił żadnych trudności.

O Scorpionie wiem niewiele - moze więc ten trzeci - Juwentus - widzę ich w Lachtorzewie - czy mają bazę blizej Leszna i czy ktoś ma jakieś o nich informacje?

 

Pozdrawiam,

Maciek

 

PS. Ckwadrat - czy trafiłeś na pana P. Łuczaka z Solid :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja już nie pamiętam, jak ten handlowiec się nazywał.. Ale wydzwaniał do mnie i był namolny w sposób za bardzo spoufalający się, czego nie cierpię. No i niestety te kontrolowane włamy (prawie nic nie ginie a zostaje ich ulotka - dosłownie!!!) z mojego własnego doświadczenia i mojej rodziny to moim zdaniem dyskwalifikacja czy wręcz mafijne metody. W przeciągu kilku lat pare razy słyszałem ponadto niepochlebne opinie o Solidzie - byla nawet z nimi jakas afera w Starych Babicach (pisala Wyborcza o tym) ale już nie pamietam o co chodzilo (poszukam w necie). Moja negatywna opinia o Solidzie nie jest zatem na pewno wynikiem konktaktowania się z jednym handlowcem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy przewinęło się kilkanaście agencji. Solid jako jedyny został więcej niż 2 lata i dalej mamy z nimi umowę. Nasz człowiek, który jest w firmie odpowiedzialny za wybór agencji pracuje już ponad 10 lat na tym stanowisku i on też najlepiej ocenia Solid. Dla mnie to najważniejsza była referencja. Oprócz tego oferta najatrakcyjniejsza spośród Skorpiona i Juventusu.

 

ckwadrat, do Ciebie było włamanie jak solid jeszcze nie działał w tych okolicach. Oni tu są dopiero od kilku miesięcy. Wtedy działał tu tylko Skorpion i ja słyszałem właśnie takie opinie o tych włamaniach o skorpionie.

 

Ale w sumie takie praktyki może robić każdy i może nawet nie w ramach firmowego przyzwolenia ale na własną rękę... trudna sprawa.

 

Z innej strony patrząc obie firmy oferują bardzo podobne usługi i żadna nie gwarantuje 100% zabezpieczenia przed włamaniem i okradzeniem. Myślę, że liczy się plakietka na domu, że obiekt monitorowany a już jaka firma to chyba sprawa mniejszej wagi.

 

Na mojej ulicy jest o tyle fajnie, że 2 ma solida a 4 skorpiona i w pewnym sensie i jedni i drudzy czuwają i się starają bo widzą oddech konkurencji na plecach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... temat ochrony zostawmy na boku a powróćmy do sprawy bezpieczeństwa sanitaryjnego - Maco - jak Twoje rozeznanie wśród szambelanów :) - masz jakieś preferencje?

Czy orientujesz się czy ich beczkowozy są przystosowane do "szybkozłączki strażackiej" (chyba tak to się zwie :-? ) - zastanawiam się nad zrobieniem przyłącza do szamba w ogrodzeniu a nie chciałbym robić tego w ciemno i później z tego nie korzystać...

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie odzew szambelański jest mizerny. Myślę, że szybkozłączka strażacka to standard więc ja bym robił w ciemno...

 

Gea-nova w Babicach bierze 12zł za m3 a facecik z Borzęcina bierze 100zł za kurs (ma bekę o pojemności 7m3). Więc w tym zestawieniu Gea-nowa wygląda atrakcyjniej.

 

Teraz próbujemy się umówić z sąsiadem (mamy mniej więcej po 7-8m3 szamba) żeby gea-nowa przyjechała do nas swoim dużym beczkowozem (chyba ok20m3) i wybierała nasze szamba za jendym kursem. Nie wiem czy uda się jakąś cenę wynegocjować ale może przy długoterminowej umowie coś się da. Będę informował.

 

A czy ktokolwiek inny ma jakieś przyjemności w tym pięknym temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Ale w sumie takie praktyki może robić każdy i może nawet nie w ramach firmowego przyzwolenia ale na własną rękę... trudna sprawa.

 

To jest bardzo możliwe, że ktoś tam sobie nabija punkty przed szefami.

 

[...]Myślę, że liczy się plakietka na domu, że obiekt monitorowany a już jaka firma to chyba sprawa mniejszej wagi.

 

Dla mnie ma to wielką wagę. Nie chciałbym dać zarobić nieuczciwej firmie. Oczywiście za rękę ich nie złapałem, więc trudno tu wyrokować. Niemniej, ja pozostaję do nich uprzedzony dość skutecznie i raczej trwale.

 

Na mojej ulicy jest o tyle fajnie, że 2 ma solida a 4 skorpiona i w pewnym sensie i jedni i drudzy czuwają i się starają bo widzą oddech konkurencji na plecach :)

 

A to jest na pewno najlepszy układ - jedna agencja pilnuje drugiej i vice versa :lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maco,

pierwszy bałagan na naszej budowie,to była prawdopodobnie robota S. właśnie.Nic poza starą szczotką nie zginęło,bałagan,dziury porobione w folii, a na schodach w domu folder Solidu.Po kilku dniach telefony od namolnych handlowców,ktorzy od razu walą po imieniu, a numer telefonu wzięli z tablicy informacyjnej. Handlowiec ze Scorpiona po prostu przyszedł do nas, jak byliśmy na działce i spytał,czy chcielibyśmy porozmawiać o ochronie. Niby nic takiego,ale mając wybór wybieram tych,którzy nie przekraczają pewnych norm i nie mają złej opinii.

( Scorpion zostawił wcześniej swoją ulotkę przed wejściem do domu-drobnostka,ale jednak...)

Faktem jest,że bezpieczniej będziemy się czuć widząc kilka patroli nawet jeśli są z różnych agencji. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę bronić Solidu ale z tego co pamiętam Solid dopiero od 2-3 miesięcy oferuje usługi w tym rejonie, bo wczesniej nie miał patroli i grupy interwencyjnej.

 

Jest oczywiście możliwy do przewidzenia bardziej perfidny scenariusz: Scorpion robi bałagan, zostawia ulotkę Solidu a potem się pojawia delikatnie polecając swoje usługi....

 

Ale może to 3-dno albo 4-te...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Widzę ,że są duże problemy z ochroną mienia. Ja jeszcze nie wybrałam, ale widzę, że nie będzie łatwo. Do mnie na budowę przynieśli ulotkę Solidni, ale nie jestem przekonana. Wiem tylko, że firma od alarmu musi być niezależna od firmy ochraniającej - ze względu na przekazywanie informacji o instalacji wewnętrznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maco,

Drogi Sąsiedzie,powaliłeś mnie. :lol:

Proponuję rozstrzygnąć sprawę dogłębnie,tym bardziej,że zaintrygowała mnie dno 5 i 7.Domagam się omównia sprawy osobiście w przepięknych okolicznościach przyrody.... :D

 

badi,

wprawdzie właśnie się stamtąd ewakuowałam,ale sentyment pozostał.

ps.Przejeżdżałam tamtedy dzisiaj. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu o agencjach ochrony a ja już wiem, że najcenniejsze są dane, których żadna agencja nie upilnuje. Wczoraj padł mi dysk - partycja systemowa nie dała się nawet sformatować :roll:. Szlag trafił całą pocztę i kontakty (x2). Masakra. A dysk ledwo skończył rok, więc z gwarancji nici. Obciąłem eksperymentalnie 2GB i dopiero dało się sformatować. Ale jak długo toto ustrojstwo Samsunga pochodzi.. to będzie wiadomo, jak na dłużej zniknę z forum :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj padł mi dysk [...]Szlag trafił całą pocztę i [...]

3 x B = Backup - Backup - i jeszcze raz Backup = i śpisz spokojniej :D .

S.M.A.R.T. nic nie raportował? Dysk niczym nie dał się potraktować - np. narzedziami Ontrack'a, może czymś ze strony producenta? Tak czy siak po takim numerze nie należy mu już wierzyć i poświęcać cennych danych...

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie agencji to wydaje się, że trwa zacięta walka o klienta. Ze mną Solid i Scorpion rozmawiały o 80 zł netto miesięcznie plus bezpłatna dzierżawa nadajnika a dziś rozmawiałem z sąsiadem, który niedawno podpisał umowę z Solid za 50 zł - widać, że agencje są skłonne ochraniać za taką kwotę aby tylko nie podpisać umowy z konkurencją.

Z mojego punktu widzenia Scorpion ma tę przewagę, że ma załogę w Wyględach i drugą w samym Lesznie, a Solid w dzień stoi w Wyględach a na noc przejeżdża do Leszna (druga załoga jest w Błoniu).

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 x B = Backup - Backup - i jeszcze raz Backup = i śpisz spokojniej :D . [..]

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

 

Tak, tak. Trzymam się żelaznej zasady, że dane trzymam na innych partycjach niż system, co okazało się pierwszy raz w życiu zbawienne. Oczywiście ważniejsze dane (przede wszystkim fotki) wypalam sobie na płyty. W poczcie też staram się nic nie trzymać i od razu zapisywać na dysk. Ale jak zwykle katastrofa przychodzi w najmniej spodziewanym momencie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie sąsiedzi!

Podczytuję trochę o ochronie, i nerwy mną telepią. :evil: U nas na osiedlu gnieździ się Securitas i opłata wynosi 150 miesięcznie. Jeszcze nie mieszkamy, ale alarm jest podłączony i każdego (prawie) ranka ekipa łapie jakiegoś fachowca. Przynajmniej wiemy, że faktycznie reagują, tylko czemu tak drogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joskul,

witaj :D

faktycznie drogo.Kto ustalał/negocjował tę cenę?Może porozmawiaj z sąsiadami?

 

I co to znaczy,że codziennie łapią fachowca?Czy jest powiadamiana o tym policja?

Z tego,co pamiątem Wasze osiedle jest dość "zorganizowane" czy w związku z tym cena była ustalana wspólnie dla całego osiedla?

Czy jest to jedyna agencja działająca na tym obszarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest dla całego osiedla, i to po negocjacjach! Wszystkie domy są pod opieką Securitasu, który ma patrol nocny na terenie osiedla. Patrol nie wzywa policji, tylko dzwoni do nas, że ujęto faceta o nazwisku takimtoatakim, i pyta, czy ma on prawo wchodzić do naszego domu. Jeśli potwierdzimy, to poprzez podanie odpowiedniego hasła odwołujemy alarm. Panowie fachowcy notorycznie zapominają wyłączyć alarm po wejściu do domu, stąd te kłopoty. A tak w ogóle, to w tym tygodniu przeprowadzamy się. :D Dwumiesięczny poślizg zepsuł nam, a głównie dzieciom wakacje, spędzone w mieście. No ale trudno, niedługo będą miały świeżego powietrza pod dostatkiem. Pozdrowienia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joskul,

skoro tak,to może warto tyle płacić.U Was sytaucja jest inna-jak na osiedlu w mieście,a raczej lepszą skoro reagują natychmiast-macie dla siebie tylko ochronę.

 

Gratuluję przeprowadzki!! :D

Koniecznie napisz jak się wszystko udało i opisz pierwsze wrażenia.

Pozdrawiam

 

ps.zajrzyj na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

postanowiłem wyciągnąć Grupę z dołu spisu na same wyżyny ;)

U nas spory ruch - ekipa stawia już ściany, idzie im nawet szybko i czysto. Dziś moje spostrzeżenia laika zweryfikuje kierownik budowy.

Zadziwiła mnie ilość decyzji, jakie trzeba podjąć już na etapie startu - kominy, stropy, dachy itp itd. Na szczęście trochę się przygotowaliśmy i jakoś idzie. Ale znawcy tematu twierdzą, że prawdziwe zagwozdki zaczną się przy wykańczaniu - w naszym przypadku pewnie wiosną.

 

Pozdrowienia :D

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...