Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

Witajcie!

 

"Nadeszła wiekopomna chwila" :D ... i w sobotę przeprowadzamy się! Porzucamy nasze przytulne mieszkanko i wyjeżdżamy na naszą wieś. Trochę nas onieśmiela ta drastyczna zmiana ale mam nadzieję, że szybko tam osiądziemy. Trzeba tylko zmienić tryb życia na bliższy naturze - kłaść się spać z kurami, wstawać z porannymi mgłami - aha i jeszcze kupić kalosze aby dotrzeć na PKS przy głównej drodze :wink: - nic to - sami tego chcieliśmy!

 

No i rozstajemy się z forum na jakiś okres ale będziemy zaglądać tu od czasu do czasu - kiedyś może dotrze do nas cywilizacja od której uciekliśmy - jak na razie nie ma co liczyć na internet oraz telefon jak i na kanalizację, gaz, utwardzaną drogę, obniżkę podatków, etc.

 

Ale każdego ranka zamiast tego:

http://klub.chip.pl/darcy/m8.jpg

 

będziemy cieszyć się tym widokiem! :D :D :D

http://klub.chip.pl/darcy/m9.jpg

 

Pozdrawiamy,

Maciek, Magda, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja skończyłem dzisiaj mokre prace w domu! :D Właśnie pojechała ekipa miksokretowców, która ociepliła podłogi i zrobiła wylewki. Teraz czekam już tylko na okna a zaraz po nich ocieplanie elewacji (jeśli nie będzie mrozów) i spokojne kończenie wnętrz, przede wszystkim poddasza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kładłem dachówkę (ceramiczną). Położenie 230 m2 na prosty 2-spadowy dach, obróbki blacharskie i rynny kosztowało mnie 7 tys. zł a i tak była to jedna z niższych cen. Ekipy przytulone do hurtowni dachowych śpiewały 9-10 tys. zł. Myślę, że położeniue blachy powinno być tańsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Kampinoską!

 

Sto lat się tu nie pojawiałem i widzę, że mnóstwo nowych nicków się pojawiło. No to się przedstawię: jestem Bartłomiej i buduję się po drugiej (dla większości) stronie Kampinosu, czyli w Dobrzyniu. Wygląda na to, że najbliższa zima będzie moją pierwszą zimą w nowym domku.

 

Czy możecie mi napisać, gdzie się zaopatrywaliście w drewno kominkowe? Potrzebowałbym tak ze 3m3 (ew. przestrzenne) wraz z dowozem. Podzielcie się swoimi kontaktami.

 

Serdecznie pozdrawiam budujących.

Do zobaczenia na zimowych spacerach po Kampinosie.

Bartłomiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ckwadrat widzialam na watku o OC ze wybrales firme borysowski - czy mozesz podac namiary na kogos od nich i ile kosztowala Cie ta przyjemnosc

sprawdzales inne firmy?

 

pozdrowienia od sasiadki z koczarg :)

 

Karorka, firmy OC to ja jeszcze jednak nie wybrałem, mam przynajmniej taką nadzieję :). Bo, zgodnie z tym co mówił Pan, który mi robił instalację, można do niej dołączyć jednostkę centalną dowolnej firmy. Właściciel i instalator w jednej osobie to p. Sławek (nazwiska nie pomnę), tel. 0-604-106-896. On chyba tylko akurat najwięcej sprzedaje Borysowskiego ale ma też inne marki jednostek centralnych. Namiar do niego wziąłem z wielkiej tablicy reklamowej, zaraz za wyjazdem ze Starych Babic (w stronę Leszna). Sama firma, w której można obejrzeć jednostki centralne jest zlokalizowana w Łomiankach ale nawet tam jeszcze nie byłem.

 

Instalacja kosztowała mnie 1600 zł (materiały + montaż). W jej skład wchodzą: 2 szufelki (wiatrołap, kuchnia) i 4 gniazdka (parter, poddasze, strych, garaż), no i oczywiście orurowanie wraz z okablowaniem elektrycznym. Nie sprawdzałem innych bo nie miałem czasu - musiałem zdążyć przed tynkami, które już były zaczynane, jak się zdecydowałem na OC.

 

Witam Grupę Kampinoską!

 

Sto lat się tu nie pojawiałem... [...]

 

Witaj Bartłomiej. Chyba jeszcze nikt z tutaj piszących nie miał przyjemności zaopatrywania się w drwa kominkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wiesci "drogowych": wzmozona jest aktywnosc prac drogowych w gminie Stare Babice. Np. poszerzaja (wreszcie!) droge przez Zielonki Parcele i przy okazji ja wyrownuja, poza tym, chyba juz na dniach rozpocznie sie przebudowa skrzyzowania w Piotrkowku, gdzie krzyzuja sie drogi Babice-Bronisze i Macierzysz-Borzecin. Podobno ma tam byc rondo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystalam z geodety z Zielonek (602446122), nie pamietam ile placilam, ale moze warto sprawdzic. Jedyny problem polegal na tym, ze pan z rzadka odbiera telefon. Rezyduje obok stacji z gazem tuz obok "palacu".

pozdrawiam

 

Dzięki Peilin! Twój geodeta okazał się o co najmniej 200 zł tańszy i zamówiłem już u niego mapki. A telefon faktycznie odebrał chyba dopiero po 15 dzwonku :lol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

jestem Wojtek i buduje sie po północnej stronie KPN w Augustówku

 

ps naprawde nikt nie moze polecic architekta?

moge polecic swoja pania architekt ale uwaga bo mieszka na południu Warszawy - jej projekt aktualnie realizuje i jest OK. Osoba bardzo kompetentna i z doświadczeniem choć wymaga przyzwyczajenia sie do sposobu rozmowy :)

Anna Meldner

[email protected]

tel: 643 90 39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...