Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich

 

Planujemy wraz z zona wybudowac dom w okolicach KPN. Na razie intensywnie zaczynamy poszukiwania dzialki, tak wiec za wszelkie namiary bedziemy wdzieczni. Pierwotnie rozwazalismy gminie Stare Babice, ale ceny troche nas odsuwaja na zachod :) Odbylismy przejazdzke w ostatni weekend i Wygledy (szczegolnie okolice przedluzenia "Lesnej") sie nam spodobaly. Widze, ze niektorzy z Was tam buduja, wiec moze macie jakies informacje o dzialkach do sprzedania?

 

Chcemy rozpoczac inwestycje w tym roku, wiec przy okazji chetnie sie dowiemy czy w tej gminie to mozliwe czy tez urzednicy skutecznie utrudniaja zalatwianie formalnosci. Jak dlugo czekaliscie na WZiZT?

 

Aha, ogladalismy tez ladnie polozna dzialke, a wlasciwie "dzialeczke" bo ma 900m2, przy Lesniej w Wiktorowie. Czy sa w ogole szanse na otrzymanie WZ na takiej dzialce? Przebrnalem przez caly ten temat (uff 27 stron=pol dnia) i pisaliscie cos o min 1000 (sprzed 98) i 1500, ale obecnie przeciez gmina nie ma aktulanego planu.

 

Pozdrawiam,

DMK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMK,

 

Parę osób z tej grupy mieszka bardzo blisko ulicy Lesnej zarówno w Wiktorowie jak i w Wyględach. Gmina Leszno nie jest tak spaczona jak Babice i ogólnie sprawy da się szybko załatwić - chociaż układziki też są. Ja już nie pamiętam ale na WZiZT czekałem 2-3 tygodnie. Do tego wystarczy mapa z Bronisz za kilkadziesiąt złotych.

Niestety nie mogę Ci polecić żadnej działki bo tyle wiem ile widzę jadąc do pracy i spowrotem = więc te same ogłoszenia i Ty zobaczysz.

 

Jakby co to pytaj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMK,

 

Myslę, że ograniczenia powierzchni dotyczą nowo-dzielonych działek z ziemii rolnej. Jak kupujesz budowlaną o pow. 600m2 to jest OK. Najpewniej wystąp o WZiZT do danej działki - każdy to może, nie trzeba być włascicielem !

 

Nie znam Dworkowej, chociaż kojaży mi się z taką w miarę polną drogą (tak gdzie w połowie między Topolową a kociołem w Zaborowie przy której stoi 5-6 domków w stylu lekko dworkowym). W gminie w Lesznie można kupić aktualną mapę gminy - można pewnie taką też upolować gdzie w W-wie w kiegarniach bądź zamówieć w Internecie.

 

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wpadam na chwile z wielka prosba.

Poniewaz chcemy ruszyc z budowa jak najszybciej i teraz zbieramy wszelkie info, poszukuje tanich! :

- skladow, gdzie mozna kupic wiezbe dachowa

- ludzi, ktorzy ta wiezbe ustawia na moim dachu,

- miejsc, gdzie mozna kupic tania blache dachowkowa

Wiem, ze pewnie bylo, ale bardzo prosze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMK - ja mieszkam właśnie rzut beretem od przedłużenia Leśnej w Wyględach. Z tego co ostatnio widziałem to nie ma tam żadnych tabliczek z działkami na sprzedaż (a jeszcze parę miesięcy temu były) a i od miejscowych nic nie słyszałem. Jest jeszcze kilka hektarów nie podzielonych pól - dosłownie, bo są uprawiane - ale w tym roku pewnie jeszcze nie będą sprzedawane. Wiem, bo bardzo jestem tym zainteresowany, więc jak tylko będę coś wiedział (jestem w kontakcie z ich właścicielem) to dam znać. Choć raczej na pewno to nie będzie ten rok. W pobliżu Leśnej (bliżej ul. Warszawskiej) jeszcze parę tygodni temu działki w ofercie miała lokalna ale solidna agencja Karent ( http://www.karent.pl ). Możesz też poszukać w agencji Kampinos ( http://www.kampinos.com.pl ).

 

Mbz - mogę ze spokojnym sumieniem polecić ekipę dekarzy, która kładła dachówkę ceramiczną u mnie i na co najmniej kilku domach w najbliższej okolicy. Robią bardzo dobrze i względnie tanio (ok. 20% taniej niż ekipy polecane w DachPlusie i Dachluksie). Tel: 0-696-28-12-88 (pan Władysław - szefuncio). Jeśli bardzo chcesz to poszukam w domu namiarów na tartak, z którego ściągałem więźbę. Ale on jest ok. 100 km od nas (w okolicach Płocka), więc nie wiem, czy będzie Ci się chciało tam jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c^2 - wlasnie dzieki Karentowi znalazlem sie w tamtej okolicy :)

niestety dzialki rolne nie wchodza w gre bo inwestycje chcialbym rozpoczac w tym roku.

 

coraz blizszy jest zdecydowaniu sie na te okolice, wiec pora sie udac z wnioskiem o WZiZT. w zwiazku z tym mam mnostwo pytan :)

- skad mape ewidencyjna? czy z POWIATOWEGO OŚRODKA DOKUMENTACJI GEODEZYJNEJ I KARTOGRAFII w Broniszach, ul. Kwiatowa 11?

- wrysowanie budynku i przylaczy w mapke: czy to potrzebne w gminie Leszno i czy musi to robic jakis uprawniony osobnik?

- czy potrzebne sa do wniosku wstepne warunki dostawy mediow?

- no i gdzie w sprawie mediow? RE Pruszkow? a woda? i jak dlugo sie czeka, bo czytajac wczesniejsze posty troszeczke sie przestraszylem jak ktos pisal o przesuwaniu terminu przylaczenia pradu w ... latach

 

z gory thx

DMK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c^2 - wlasnie dzieki Karentowi znalazlem sie w tamtej okolicy :)

niestety dzialki rolne nie wchodza w gre bo inwestycje chcialbym rozpoczac w tym roku.

 

coraz blizszy jest zdecydowaniu sie na te okolice, wiec pora sie udac z wnioskiem o WZiZT. w zwiazku z tym mam mnostwo pytan :)

- skad mape ewidencyjna? czy z POWIATOWEGO OŚRODKA DOKUMENTACJI GEODEZYJNEJ I KARTOGRAFII w Broniszach, ul. Kwiatowa 11?

- wrysowanie budynku i przylaczy w mapke: czy to potrzebne w gminie Leszno i czy musi to robic jakis uprawniony osobnik?

- czy potrzebne sa do wniosku wstepne warunki dostawy mediow?

- no i gdzie w sprawie mediow? RE Pruszkow? a woda? i jak dlugo sie czeka, bo czytajac wczesniejsze posty troszeczke sie przestraszylem jak ktos pisal o przesuwaniu terminu przylaczenia pradu w ... latach

 

z gory thx

DMK

 

 

DMK, ja formalności załatwiałem kilka lat temu, jak jeszcze prawie wszystko można było załatwić w gminie. Teraz pozwolenie na budowę i chyba WZiZT (ale nie jestem pewnien - poszukaj na forum w kategorii Prawo i Pieniądze albo spytaj Mbz bo ona ostatnio to przechodziła) załatwia się w starostwie.

 

Mapki na pewno wydają w składnicy w Broniszach. Z jednym wszkaże zastrzeżeniem - jeśli mapka ma być do celów projektowych (ja taką niedawno załatwiałem do wrysowania zbiornika na gaz płynny, więc z domem będzie chyba taka sama sytuacja) to musisz to zrobić przez uprawnionego geodetę. Bezpośrednio inwestorom mapek do celów projektowych nie wydają.

 

Jeśli chodzi o prąd to na pewno w ZE w Pruszkowie. I to jak najszybciej po zakupie działki bo standardowy termin jaki dają na przyłącze w naszych okolicach to 2 lata. U mnie się przedłużyło do ok. 2,5 roku, przez co stan surowy musiałem stawiać na agregacie.

 

A woda? My z trójką sąsiadów musieliśmy przeprowadzić cąły proces inwestycyjny wodociągu, czyli załatwić wszelkie projekty, formalności i zbudować 200 m rury :lol:. Trwało to trochę, więc najpierw próbuj wiercić studnię - u mnie niestety odwierty do 40 m były suche.

 

Witajcie,

 

Prośba do forumowiczów - czy macie godną polecenia ekipę od tynków wew i zewnętrznych, wykańczania poddasza płytą g-k, glazury i terakoty?

 

Będę wdzięczny za namiary na fachowców , z których byliście zadowoleni.

 

Marcin :)

 

Marcin, na razie mogę polecić bardzo solidnych tynkarzy wewnętrznych (gipsowe z agregatu): p. Piekut 0-604- 896-277. A na cito poszukuję właśnie ekipy do poddasza, więc jakbyś miał już jakiś niamiar podeślij mi go proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c^2 - wlasnie dzieki Karentowi znalazlem sie w tamtej okolicy :)

niestety dzialki rolne nie wchodza w gre bo inwestycje chcialbym rozpoczac w tym roku.

 

coraz blizszy jest zdecydowaniu sie na te okolice, wiec pora sie udac z wnioskiem o WZiZT. w zwiazku z tym mam mnostwo pytan :)

- skad mape ewidencyjna? czy z POWIATOWEGO OŚRODKA DOKUMENTACJI GEODEZYJNEJ I KARTOGRAFII w Broniszach, ul. Kwiatowa 11?

- wrysowanie budynku i przylaczy w mapke: czy to potrzebne w gminie Leszno i czy musi to robic jakis uprawniony osobnik?

- czy potrzebne sa do wniosku wstepne warunki dostawy mediow?

- no i gdzie w sprawie mediow? RE Pruszkow? a woda? i jak dlugo sie czeka, bo czytajac wczesniejsze posty troszeczke sie przestraszylem jak ktos pisal o przesuwaniu terminu przylaczenia pradu w ... latach

 

z gory thx

DMK

 

Ja kupiłem mapę w Broniszach, chyba 1:1000 (ale nie pamiętam) i sam wrysowałem orientaycjne położenie domu. I to wystarczyło. W samych WZiZT jest napisane jakie media będą wymagane - do wniosku o WZiZT nie musiałem ani wodociągów ani ZE dołączać. Tak było w 2002 w czerwcu.

 

Może najlepiej zadzwoń do gminy w Lesznie (tel. 7258005 wydział Architektury wewnętrzny 20) i tam się dowiedz.

 

Myślę, że wiele osób przepłaca dołączając mapę do celów projektowych do WZiZT. Ma to sens, kiedy naprawdę zamierza się szybko kupić działkę i ma się gotowy projekt - można wtedy tę mapę użyć do projektu zagospodarowania (tu już musi być taka) i wniosku o pozwolenie na budowę. Mówią, że taka mapa jest ważna mniej więcej 3 miesiące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, wpadam na chwile z wielka prosba.

Poniewaz chcemy ruszyc z budowa jak najszybciej i teraz zbieramy wszelkie info, poszukuje tanich! :

- skladow, gdzie mozna kupic wiezbe dachowa

- ludzi, ktorzy ta wiezbe ustawia na moim dachu,

- miejsc, gdzie mozna kupic tania blache dachowkowa

Wiem, ze pewnie bylo, ale bardzo prosze :)

 

Myśmy kupili w tartaku więźbę prefabrykowaną (całe wiązary robione na miejscu z drewna suszonego komorowo i struganego). Montaż takowej to 1 dzień i potem jeszcze 2-3 dni na pokrycie. Tartal Rychłowice:

http://www.tartakjww.gold.pl/

 

Tam też polecono nam ekipę, która tę więźbę monotwała (nota bene ta sama ekipa budowała cały mój dom szkieletowy).

 

Blachodachówkę kupiłem w firmie ExtraDachy przy Warszawskiej chyba w Zielonkach (tel.0 604 093344).

 

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMK,

 

A możesz się podzielić (może na priv) jakie mniej więcej są dziąłki rolne w tej okolicy (wielkość i cena) ?

 

rolne? nie wiem.

mnie interesuja budowlane. wlasciwie wszystkie dzialki, na ktore trafilem (agencje + ogloszenia na dzialkach) to rozmiary 900-1200 i cena ok 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...