Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zycze wszystkim (a w szczegolnosci tym z okolic KPN) zdrowych i wesolych swiat.

 

no i stalo sie - jestemy pelnoprawnymi czlonkami grupy :) Dzialka kupiona w Marianowie, a teraz pora na wybor projektu i formalnosci z zalatwianiem pozwolenia.

 

pytanie do osob z Marianowa: w planie jest bardzo nieprecyzyjne okreslenie - budynek nawiazujacy architektura do otoczenia (...) z dachem dwuspadzistym symetrycznym!

hmm, rozgladajac sie po okolicy ciezko znalezc taki dach :D Czy nie mieliscie z tym zadnych problemow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMK

Dach dwuspadowy . Jeded z najtańszych dachów :p . Najtrudniej go zepsuć, 8)

przy układaniu i najmniej cieknie ,chyba że przy kominie :cry: dach widzisz przez pierwszy rok :o .potem martwisz się czy cieknie czy nie :cry: .Pozdrawiam i życzę Wesołych świąt :D

:D :D

ja wiem, ze jest najtanszy :)

 

ale moje pytanie dotyczylo planu zagospodarowania i zapisu w nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi Ci o warunki zabudowy a nie o plan zagospodarowania. Ja nic takiego w warunkach zabudowy odnośnie dachu nie miałem. Było natomiast o ogrodzeniu - żeby było w iluśtam % przezroczyste, czyli żeby np. nikt nie zbudował "ściany płaczu".

 

Jeśli jednak taki sprzeczny zapis masz w wz. a wkoło są domy o innej architekturze to jest po prostu kwadratura koła. Ja bym wybrał co mi pasuje - albo dwuspadzisty (jest zapis) albo inny, który nawiązuje do okolicznych (też jest zapis). Zawsze możesz też pójść i wyjaśnić, co urząd miał na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi Ci o warunki zabudowy a nie o plan zagospodarowania.

chodzi mi o plan zagospodarowania, ktory to dla marianowa istnieje

 

Jeśli jednak taki sprzeczny zapis masz w wz. a wkoło są domy o innej architekturze to jest po prostu kwadratura koła. Ja bym wybrał co mi pasuje - albo dwuspadzisty (jest zapis) albo inny, który nawiązuje do okolicznych (też jest zapis). Zawsze możesz też pójść i wyjaśnić, co urząd miał na myśli.

bylem w urzedzie gminy i dowiedzialem sie mimo nieprecyzyjnego zapisu dotychczas nie slyszeli o przypadku, aby starostwo odmowilo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

DMK

Idż do gminy i zapytaj o dom który chcesz postawić i masz temat zamknięty 8) .z tego co wiem to prawie kazdy możesz sobie postawić , :wink:

nawet pałac tylko co na to sąiedzi :p bedą cie palcami wytykać :o , o zawisci nie wspomnę :cry: .I z kim wtedy pogadasz.,,że ładny dzień mamy" :D .Pozdrawim i życzę samych fachowców na budowie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMK

Idż do gminy i zapytaj o dom który chcesz postawić i masz temat zamknięty 8) .z tego co wiem to prawie kazdy możesz sobie postawić , :wink:

wlasnie tak zrobilem, akurat wojt wpadl do dzialu architektury wiec osobisice zatwierdzil :D

 

nawet pałac tylko co na to sąiedzi :p bedą cie palcami wytykać :o , o zawisci nie wspomnę :cry: .I z kim wtedy pogadasz.,,że ładny dzień mamy" :D

to bedzie calkiem normalny domek i raczej nawet skromniejszy od okolicznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wywóz śmieci to kilka stron wcześniej (chyba na jesieni) była dyskusja na ten temat - nie pamiętam teraz firm i ich warunków. Pełną ofertę przedstawiał chyba KrzysiekSw. Jesli zaś chodzi o badania geotechniczne to spytaj na Grupie Stare-Babice - oni sporo tego robili, bo tam są podmokłe tereny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wywóz śmieci to kilka stron wcześniej (chyba na jesieni) była dyskusja na ten temat - nie pamiętam teraz firm i ich warunków. Pełną ofertę przedstawiał chyba KrzysiekSw.

 

dzieki ze odp c2

ano byl, problem w tym ze zaczynam od drugiej strony - nie interesuje mnie jeszcze wywoz "duzych" smieci a malych ze smietnika :)

w wypisie z planu zagospodarowania mam zapis, ze do wniosku o pozwolenie na budowe musze dolaczyc umowa z firma wywozowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o namiary na solidna firme, ktorej moge zlecic wykonanie badan geotechnicznych mojej ziemi.

no i jak mozecie to podajcie kwoty jakie zaplaciliscie :)

pozdrawiam

Ja korzystałem z: http://www.pf.pl/portal/YP5?id=4971778&catid=6262

Ceny już nie pamiętam. 600-700 chyba. Inni chcieli chyba ok. 1000.

A całość wykonana solidnie i sprawnie (to parę godzin roboty, bo trzeba wiercić w kilku miejscach na jakieś 4m).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...