Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

Ckwadrat,

wiem, ze masz mlodego hovawarta :) My chcielibysmy kupic hovka sunie pod koniec sierpnia/na poczatku wrzesnia. W sierpniu przeprowadzamy sie do domu :D

Przegladalam ostatnio forum klubu hovawarta. Wyglada na to, ze ludzie sa skloceni, zrobila sie taka nieciekawa sytuacja miedzy hodowcami. :cry: Myslalam o hodowli Palacowe Pieknosci. Moze ty bys mi mogl podpowiedziec na co zwrocic uwage kupujac szczeniaka, wybierajac hodowle. Chcialabym psa z rodzinnej hodowli. Mozesz napisac na priva, lub w dziale "zwierze tez czlowiek", jest tam moj post o hovkach. Dziekuje i pozdrawiam sasiadow z grupy kampinoskiej

 

Ozzie, sytuacja wśród hovków, czy raczej ich właścicieli nie wygląda tak źle, jak na forum pewnego prywatnego klubu. Jak kupowalismy Etnę, ponad rok temu, były już tego początki ale nie wiedzieliśmy zupełnie, o co w tym wszystkim chodzi i kto ma rację. Teraz juz wiemy :D.

 

Jeśli chodzi o szczeniaki to szkoda, że nie możesz poczekać do przyszłego roku :wink: - po udanym debiucie Etny na Międzynarodowej Wystawie w Łodzi w długi weekend (dostała najlepszą możliwą ocenę - doskonałą; wyżej jest już jest tylko podium ale z taką samą oceną) przymierzamy się do założenia hodowli. Możesz swobodnie korzystać z forum ( http://forum.hovawart.pl ) oficjalnego Klubu Hovawarta przy Związku Kynologicznym ( http://www.klub.hovawart.pl ). Tam znajdziesz m.in. rzeczowe informacje o nowych miotach. Ponieważ jednak oficjalny klub jest w Poznaniu, założyliśmy w kilkanascie osób (p.w. z Warszawy i okolic) stowarzyszenie "Klub hovawarta w Polsce" i właśnie pracujemy nad uruchomieniem strony www i oczywiście forum.

 

Przy wyborze hodowli wiele nie poradzę bo nie znam ich z wyjątkiem właśnie Pałacowych Piękności (z niej braliśmy Etnę i jesteśmy bardzo zadowoleni) oraz nowej hodowli Von Suagra ( http://www.hovawart-suagra.com/stronaglownapolska.htm ) w Zaborowie (miot właśnie jest sprzedawany - mają jeszcze 2 suczki). Jeśli chodzi o same szczeniaki, najlepiej zdać się na wybór hodowcy (my tak zrobiliśmy) - bo on najlepiej je zna i właściwie dobierze (np. nie dominującego psa do rodziny, w której są małe dzieci).

 

Na priva podaję Ci do mnie telefon, jakbyś chciała jeszcze bardziej szczegółowych informacji. Praktycznie w każdy następny weekend (jeśli tylko nie będzie padać) będę najpewniej na budowie z Etną, więc możesz podjechać to pogadamy i zobaczysz przy okazji hovka w akcji :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ckwadrat,

ja mam wlasnie taki zamiar, zeby planowac na kilka etapow do przodu... zobaczymy jak to wyjdzie.

W chwili obecnej robie rozeznanie w wielu sprawach:

1. zbiornik na gaz - mam nadzieje ze kiedys bedzie mozna podlaczyc sie do sieci z ziemnym, a swoja droga to nie rozumiem czemu Zaborow i najblizsze jego okolice jeszcze go nie maja. W Bozecinie przeciez jest i kawalek dalej w strone Leszna - w Zaborowku rowniez go maja. Skad sie wziela ta "dziura gazowa" ? Rur im zabraklo?

2. przylacze wodociagowe - sasiedzi maja zrobione prywatne przylacze wiec jesli chcialbym sie do niego podlaczyc... trzeba dole zaplacic i osobno za projekcik. W chwili obecnej czekam na oststeczna "sume" jesli bedzie za drogo to chyba poczekam.

3. szambo - chcialbym wybudowac przydomowa oczyszczalnie sciekow, slyszalem jednak, ze sa problemy... wybieram sie do KPN z przykladowym projektem na rozmowe

4. odkurzacz centralny (ckwadrat, za co dales 1600zl?)

5. szukam namiarow na ekipe do tynkow cementowo-wapiennych

6. musze zrobic projekt instalacji c.o. i wodno-kanalizacyjnej... znacie kogos?

 

 

To tak na poczatek :)

Jesli mozecie cos doradzic... zgory, wielkie dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

1. zbiornik na gaz - mam nadzieje ze kiedys bedzie mozna podlaczyc sie do sieci z ziemnym, a swoja droga to nie rozumiem czemu Zaborow i najblizsze jego okolice jeszcze go nie maja. W Bozecinie przeciez jest i kawalek dalej w strone Leszna - w Zaborowku rowniez go maja. Skad sie wziela ta "dziura gazowa" ? Rur im zabraklo?

 

No właśnie też liczę na podpięcie do gazociagu ale pewnie w najbliższych 2-3 latach nic z tego nie będzie. W zeszłym roku była w Wyględach robiona ankieta przez gazownię i ponoć mało chętnych się zgłosiło :(.

 

 

2. przylacze wodociagowe - sasiedzi maja zrobione prywatne przylacze wiec jesli chcialbym sie do niego podlaczyc... trzeba dole zaplacic i osobno za projekcik. W chwili obecnej czekam na oststeczna "sume" jesli bedzie za drogo to chyba poczekam.

 

Jeśli masz wodę na działce to wierć studnię głębinową. My z sąsiadami wybudowaliśmy prywatny wodociąg, jak się okazało, że z własnej wody nici. Weź pod uwagę, że wodę ze studni będziesz miał za darmo (ważne przy podlewaniu ogrodu) ale dola za wodociąg pewnie wyjdzie mnijesza niż koszt studni.

 

3. szambo - chcialbym wybudowac przydomowa oczyszczalnie sciekow, slyszalem jednak, ze sa problemy... wybieram sie do KPN z przykladowym projektem na rozmowe

 

My tez chcieliśmy oczyszczalnię ale jak starając się o pozwolenie, KPN odsyłał nas do gminy a gmina do KPN, to daliśmy spokój. Może teraz coś się zmieniło...

 

4. odkurzacz centralny (ckwadrat, za co dales 1600zl?)

 

Za instalację - rurki, gniazdka i ich montaż w murach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gminie w Lesznie powiedziano mi, ze KPN bedzie musial wydac opinie dotyczaca budowy przydomowej oczyszczalni ze wzgledu na to, ze moja dzialka znajduje sie na terenie otuliny KPN. Zadzwonilem wiec do KPN i tam dowiedzialem sie od kogos z dzialu ochrony srodowiska, ze... cytuje: "KPN popiera takie inicjatywy ale chcieli bysmy zobaczyc projekt tej oczyszczalni". Mam zamiar wybrac sie tam z wstepnym projektem i dowiedziec ich opinii.

To w gruncie rzeczy zalatwianie sprawy od tylu, bo normalnie powinienem zlozyc w Starostwie Powiatu Zachodnio-Warszawskiego zgloszenie o budowie obiektu nie wymagajacego pozwolenia na budowe i czekac 30 dni... jesli nie dostalbym odpowiedzi brac sie za robote. W Starostwie powiedzieli mi jednak, ze poprosza gmine w Lesznie o opinie, a wtedy Leszno poprosi o opinie KPN. Postanowilem wiec najpierw dowiedziec sie co na temat budowy sadzi sam KPN... jesli spodoba sie im projekt to wchodze na oficjalna droge.

 

ckwadrat, w jaki sposob wyszlo Ci 1600zl za instalacje jak zestaw montazowy na 3 gniazda kosztuje 350zl? Ja chce wykonac ta instalacje osobiscie. Jaka wybrales jednostke centralna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ckwadrat, mam jeszcze jedno pytanko. Pisales gdzies na forum o budowie oczyszczalni w Zaborowie. Czy wiesz cos wiecej na temat lokalizacji? Znajomi mieszkaja w Babicach, kawalek od tamtejszej oczyszczalni, ale przy silnych wiatrach dopadaja ich specyficzne zapachy... i bynajmniej nie jest to swieze powietrze znad KPN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaglądałam wczoraj, a tu taki ruch.

Dziękuję za opinie i rady.

- Ckwadrat(mam problem czy odmienić), czy panowie kierownicy, to kierownicy pro forma czy prawdziwi kierownicy? Mi zależy na takim, który by mi pomógł ogarnać budowę, doradził.

- Dlaczego tynki gipsowe, mi nie zależy na tym, że było szczególnie gładko, teraz mamy gładź gipsową i podoba mi się mniej niż tynki cem- wap moich rodziców.

- Ditu! Bardzo mnie zainteresował temat oczyszczalni. Jaki projekt pokażesz w KPN? W sumie mogliby wymyślić jaki projekt im odpowiada, bo my możemy krążyć wokół. Chętnie dołączymy do rozmów z KPN.

- Czy robiliście jakiś dodatkowe projekty instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej? W projekcie domu są takie projekty i wydawało mi się, że jak zrobię małe zmiany to i tak bedzie ok. Mylę się?

- Co do szkoły, to mamy trochę czasu, moje starsze dziecko ma 5 lat, więc jeszcze dwa lata. Ale mam nadzieję, że do tego czasu uda nam sie zamieszkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milorzab,

Bede mial wstepny projekt oczyszczalni z drenazem rozsaczajacym z firmy WIT-BUD ( http://www.wid-bud.pl ) To 3-komorowa mechaniczno-biologiczna oczyszczalnia, sadze ze udobrucha KPN.

Wezme od WIT-BUDu jeszcze jakies atesty, dopuszczenia i z tym wszystkim wybiore sie na rozmowe.

 

Jetem podobnego zdania co do tynkow cem-wap, podoba mi sie bardziej ich faktura niz tynkow gipsowych. Szukam namiarow na dobra ekipe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ckwadrat, w jaki sposob wyszlo Ci 1600zl za instalacje jak zestaw montazowy na 3 gniazda kosztuje 350zl? Ja chce wykonac ta instalacje osobiscie. Jaka wybrales jednostke centralna?

 

Ja już nie pamiętam, chyba coś w końcu stargowałem. I u mnie są w sumie 4 gniazdka (dodatkowo w garażu i na strychu) i jeszcze 2 szufelki (a one były z tego co pamiętam po 100 zl), jakiś lepszy niż podstawowy rodzaj rury itd.. Gdybym miał tańsze oferty, to na pewno bym z nich skorzystał. JC jeszcze nie wybrałem.

 

Ckwadrat, mam jeszcze jedno pytanko. Pisales gdzies na forum o budowie oczyszczalni w Zaborowie. Czy wiesz cos wiecej na temat lokalizacji?

 

Nic nie wiem o lokalizacji i nie wiem, czy nawet sama gmina to wie. Na razie to są jakieś wstępne sprawy z budżetem na ten cel. Choć skoro ponoć dostali na to pieniądze z UE to musiał być choćby wstępny projekt, no i pewnie proponowana lokalizacja. Trza będzie zbadać tę sprawę.

 

- Ckwadrat(mam problem czy odmienić), czy panowie kierownicy, to kierownicy pro forma czy prawdziwi kierownicy? Mi zależy na takim, który by mi pomógł ogarnać budowę, doradził.

 

Hmmm. Wiem, że ten z Leśnej (przypomniałem sobie jego nazwisko - p. Partycki) jest w stanie samodzielnie prowadzić budowę (prowadził sąsiadowi, który tylko dawał kasę i niewiele go obchodziło). Natomiast ten drugi (notabene mój), to jakby to powiedzieć, w zasadzie tylko na postrach ekip i unikania ewidentynych błędów (choć i sam ich nie uniknął) bo porad to wiele z niego nie wyciągnąłem.

 

- Dlaczego tynki gipsowe, mi nie zależy na tym, że było szczególnie gładko, teraz mamy gładź gipsową i podoba mi się mniej niż tynki cem- wap moich rodziców.

 

Rodzaj tynków to jeden z tematów rzek na forum w stylu budować z BK czy ceramiki. Musisz sama zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ckwadrat, z tego co pamietam to Ty kladles gipsowe z automatu... wiem, ze polecasz ekipe...

Ile wzieli i jak szybko to sie wykonuje?

 

Wzięli 20 zl/m2 (albo 21 bo nie pamietam dokladnie) z materiałem (Knauff). Cały dom (ok. 500 m2) otynkowali zdaje się w 5 dni a jeszcze wchodzili sobie w drogę z elektrykami, którzy z minimalnym wyprzedzeniem kładli kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - po dluzszej nieobecnosci

Co do Kierownika Partyckiego to raczej od pada poniewaz zaniemogl mocno na zdrowiu. Wlasnie musielismy zmienic na innego miedzy innymi z tego powodu. Zreszta jak zycie pokazalo jego tez trzeba bylo mocno trzymac za gardlo, a i wtedy czasem sie wyrwal.

W tej chwili mamy innego kierownika ( w tej chwili nie pamietam nazwiska i ciezko mi mowic o doswiadczeniach we wspolpracy z nim). Ma on wejscia w powiecie ( a tam sie obecnie odbiera budowe z tego co sie orientuje) wiec moge dac potem namiary.

 

Pozdrowienia

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam prosbe o namiary na ekipe tynkarzy, poniewaz moja (umowiona w zeszlym roku i potwierdzana dwukrotnie w tym roku) wlasnie mnie poinformowala ze nie bedzie u mnie robic. Ekipa niejakiego Pawla B. Jak widac umowa nie dla wszystkich jest wazna. Jeszcze mnie kurka 2 tygodnie potrzymali po skonczonych instalacjach, bo niby juz przyjezdzaja robic.

No i w zwiazku z powyzszym potrzeba nowych fachowcow.

 

Milorzab jesli chodzi o Dachlux to w sumie OK, tylko maja jeden problem czasami trzeba dlugo poczekac na pewne rzeczy, a niestety nie wyliczaja wszystkiego dokladnie tak jakby sie chcialo. Zalecam wiec wczesne zamowienie materialow. Nie ma natomiast problemow ze zwrotem wszelkich nadwyzek...a i potargowac sie mozna jeszcze oprocz tych rabatow ktore daja standardowo.

Moge dac namiar na dekarzy ktorzy u mnie robili. Ladnie, szybko i nie poszedlem z torbami:)

 

Pozdrowienia

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam prosbe o namiary na ekipe tynkarzy, poniewaz moja (umowiona w zeszlym roku i potwierdzana dwukrotnie w tym roku) wlasnie mnie poinformowala ze nie bedzie u mnie robic. Ekipa niejakiego Pawla B. Jak widac umowa nie dla wszystkich jest wazna. Jeszcze mnie kurka 2 tygodnie potrzymali po skonczonych instalacjach, bo niby juz przyjezdzaja robic.

No i w zwiazku z powyzszym potrzeba nowych fachowcow.

 

Pozdrowienia

Piotrek

 

Podalem na priv, ale podam i tu, bo wszyscy mnie o nich pytaja, p. Piekut 0-604-896-277 - ogłaszają się zreszta też na Forum. A tacy co zwodza sa niestety najgorsi, bo nawet jak w koncu przyjada to czlowiek jest wdzieczny losowi za sam ten fakt. Moze to i wystudiowana metoda co poniektorych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ditu

Jeżeli nie ma gazu. :( To czy sprawdzałeś już jak by wyszła PC :wink: . Masz sąsiada obok ,co produkuje i montuje 8) PC , chociaż pogadaj. Ma duże wiadomości nt. pomp i nie tylko . .Ja tak zrobiłem . :D i nie żałuję . :D instalacje CO robi dobrże za rozsądą kaskę firma Instal-net , przyłacze mi robili z planami .Z wykonania jestem zadowolony .Też dostałem namiar z polecenia

Pozdr. :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...