Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Niniejszym piszę podanie z prośbą o przyjęcie do grupy kampinoskiej. Co prawda zaczynam budowe w otulinie, a nie na terenie, ale chyba będę wystarczająco blisko... wieś Sady, gmina Czosnów :p

 

Już wkrótce założę dziennik, tam będzie więcej informacji

 

pozdrawiam forumowiczów :)

 

YaMarzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich po malej nieobecnosci :D

 

Kilka osob pytalo sie o przydomowa oczyszczalnie wiec juz pisze czego sie dowiedzialem w KPN.

 

Rozmawailem z kierownikiem dzialu ochrony srodowiska w KPN i powiedziano mi... "stanowcze NIE dla tego typu inwestycji na terenie KPN oraz jego otuliny"

Moja rozmowa byla troche jak rzucanie grochem o sciane, Pan kierownik poddal w watpliwosc skutecznosc dzialania tego typu oczyszczalni, stwierdzil, ze nie ma mozliwosci kontrolowania czystosci sciekow, ze po pewnym czasie funkcjonowania nie dzialaja tak jak powinny. Podal mi nawet przyklad, ze gdy kupie jakis tani srodek pioracy zawierajacy jakies tam skladniki to zabije cale zloze bakteryjne i bede zatruwal KPN.

 

Innym argumentem za NIE ma byc planowana budowa oczyszczalni sciekow w okolicach Zaborowa (KPN obecnie opiniuje lokalizacje jakiejs wysokiej klasy oczyszczalni i ma to prawdopodobnie stanac w Zaborowku). Kontuowal, ze jesli wydadza mi zgode na budowe przydomowej oczyszczalni, to jak bedzie mozna sie juz podlaczyc do kanalizacji to zapewne odmowie bo moja oczyszczalnia w pelni mi bedzie wystarczala.

Niestety Pan kierownik nie potrafil mi powiedziec kiedy tak naprawde kanalizacja dotrze do Zaborowa. Przyznal tylko, ze to troche pechowe polozenie bo lezy dokladnie po srodku, miedzy obecnymi oczyszczalniami w Babicach i w Bloniu... "kiedys ktoras do pana dojdzie"

 

Na koniec uslyszalem cos dziwnego... Pan kierownik powiedzial: "co innego gdyby pana dzialka znajdowala sie na terenie luznej zabudowy gdzie nie ma praktycznie szans na doprowadzenie kanalizacji, w takiej sytuacji prawdopodobnie udzielili bysmy zgody"

Do tej pory wydawalo mi sie ze dla KPN liczy sie jedynie ochrona srodowiska a tu Pan kierownik poddal pod watpliwosc wszystkie swoje wczesniejsze wywody bo wynika z tego, ze ktos moze truc, a ktos inny nie.

 

Wniosek jest taki, ze skladam papiery do powiatu zachodniowarszawskiego o budowe przydomowej oczyszalni i jesli bedzie trzeba bede sie odwolywal...

 

Pozdrawiam,

 

Ditu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

ja jestem po wstępnych rozmowach z Orlenem, Gaspolem i Progasem. Na razie jeszcze nie przeanalizowałem ich ofert zbyt dokładnie.

Moją wątpliwość wzbudziłą jednak sprawa zbiornika podziemnego - Progas mówi, że zbiornik po 5 latach należy odkopać i poddać kontroli, inni zaprzeczają i mówią, że u nich tak nie ma... O co chodzi?? :o

 

Co do oczyszczalni to chyba zdecyduję się jednak na szambo. Po pierwsze droga przez mękę z taką oczyszczalnią, poza tym sam nie jestem przekonany jak to będzie działało za ileś lat - nawet wykonujący takie instalacje móią, że drenaż może się zapchać lub zamulić i będzie kłopot.

 

Czy ktoś z Was ostatnio brał mapki do celów projektowych 1:500 ? Muszę wziąć aktualne do zaprojektowania gazu. Słyszałem o rozpiętości cenowej 300 - 700 zł. Ciekaw jestem jak to jest w naszej okolicy. Może macie kogoś, kto zrobił to sprawnie i tanio?

 

Pozdrawiam

MM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj YaMarzena!

Marcin, jeśli chodzi o geodetów to na pewno przewijały się namiary na nich kilka stron wcześniej (ok. października, kiedy sam ich szukałem). U mnie jedyny ślad, jak po nich został to chyba właśnie tam, choć poszukam jeszcze w domu. A zbiornik podziemny faktycznie musi być co pare lat odkopywany i sprawdzany. Ale, skoro bierzesz go w dzierzawę, to o ile mnie pamięc mnie nie myli, nie wiążą się z tym dodatkowe koszty. Spytaj zresztą przedstawicieli. Poza tym, w Gaspolu, taka inspekcja jest bodajże dopiero po 7 czy 8 latach a to dzięki zasotosowaniu specjalnych katod zabezpieczających zbiornik przed korozją. U mnie coś takiego kładli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze na tapecie sa rowniez zbiorniki na gaz. Czy ktos z Was slyszal jakies opinie na temat telemetrycznego systemu oplat za zuzyty gaz?

 

Placisz tylko tyle ile zuzyjesz i nie musisz placic sporej kaski za pierwsze napelnienie, co o tym sadzicie?

 

Pozdro,

 

Ditu

 

Ditu, jeśli chodzi o rozliecznia telemetryczne to przedstawiciel Gaspolu mi powiedział, że to ma sens przy dużym zużyciu. Przy mojej powierzchni domu (ok. 140 m2) - szkoda zachodu z kolejną comiesieczną płatnością i opłatą za przelewy. A przynamniej w Gaspolu nie musuisz płacić od razu za napełnienie zbiornika - opłata może być rozłożona na kilka rat. Podejrzewam, że u innych dostawców też tak można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ckawdrat, Marcin R, dzieki za info!

Juz myslalem, ze to jakas alternatywa, ale widac ze lepiej brac sprawdzone rozwiazania.

 

Jeszcze chcialem sie Was zapytac o instalacje gazowa wew. Rozumiem, ze zostalo to wykonane przez ta sama firme, ktora instalowala Wam zbiornik - ile to kosztowalo?

 

Pozdro,

 

Ditu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wszystkim zainteresowanym oferta Gaspolu moge polecic wspolprace z przedstawicielem Panem Arkiem Dominskim (606 800 574). Ja mialem troche problemow z samym Gaspolem - na szczescie Pan Arek nie wykrecil sie stwierdzeniem, ze po podpisaniu umowy nie angazuje sie w obsluge. Pomogl mi wyjasnic wszystko z Gaspolem aby moja reklamacja byla odpowiednio zalatwiana. Wiem, bez tego wsparcia nic by sie nie udalo. Tak wiec duzy minus dla Gaspolu :cry: , duzy plus dla Pana Arka :) .

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją wewnętrzną instalację gazową robił Pan od ogrzewania i pieca...

Mogę dac namiary.... posiada on uprawnienia. Piec mam Beretty 3 lata bez zająknięcia... U teściów także jest ale nowszy model..polecam.

Panowie podwykonawcy Gaspolu pewnie tez Wam wykonają wenętrzną ale trzeba z nimi się dogadać.

Pozdrawiam

Marcin R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją wewnętrzną instalację gazową robił Pan od ogrzewania i pieca...

Mogę dac namiary.... posiada on uprawnienia. Piec mam Beretty 3 lata bez zająknięcia... U teściów także jest ale nowszy model..polecam.

Panowie podwykonawcy Gaspolu pewnie tez Wam wykonają wenętrzną ale trzeba z nimi się dogadać.

Pozdrawiam

Marcin R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga wszyscy przyszli klienci gaspolu!!!!!!!

Mam nadzieję że znacie progrm sąsiad. Można wyciągnąć od Gaspolu darmowy gaz dla polecającego np. Marcin R :D i zniżkę na wykonanie instalacji dla inwestora... mam kupony do załatwienia takiej sprawy a Wy?

Dodatkowo gazem mozna się podzielić...... itd.....:D

Współpraca buduje......

Marcin R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widzialem obrazek ktory nadaje sie na strone internetowa z napisem "Gmina Leszno zaprasza przyszlych inwestorow"...

Leszno, wjazd od strony Wawy, na wysokosci cmentarza stoi nowa Honda Accord a obok lezy urwane kolo :evil: . Nie po raz pierwszy widze na tej trasie samochody z uszkodzonym zawieszeniem - a jezdze tedy dopiero 6 miesiecy - co jakis czas powstaja dziury "do srodka Ziemi" ze wpadniecie w taka grozi utrata zycia (dobrze ze facet jechal powoli to nie dachowal). Oczywiscie dzis po tej dziurze nie ma sladu ale - jak to w Polsce - ktos musial prawie zginac aby ktos cos zrobil w danej sprawie :-? ...

 

A co z remontem calej trasy pomiedzy Lesznem a Wawa? Na poczatku roku bylo duzo informacji w lokalnej prasie, ze dostalismy na ten cel pieniadze z Uni i ze droga bedzie wyremontowana w tym roku. Od czasu do czasu widze na drodze geodetow ale tempo prac kaze powatpiewac ze prace beda wykonane w tym roku (czy pieniadze wtedy przepadna?) - chyba ze polskim zwyczajem zostanie to zrobione rzutem na tasme.... np. w grudniu :-? (a na nastepna wiosne zrobi sie pierwszy remont).

 

Uff... jeszcze pare godzin, powrot poprzez dziury na wies i ... letni weekend :D (optymistyczny akcent w tej wiadomosci :D ).

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan drogi Warszawa - Leszno jest fatalny! Pod samym Lesznem nie bywam zbyt czesto, ale moge sie wypowiedziec o odcinku tej drogi miedzy Babicami a Zielonkami. Jezdzi sie tam jak po bruku, a od czasu do czasu strasza ogromne i glebokie dziury "wyrwi-zawieszenie". Mijajac takie dziurzyska szkoda mi nieswiadomych kierowcow, ktrzy przeprawiaja sie ta trasa po raz pierwszy.

 

Niestety nic nie slyszalem o terminach modernizacji tej trasy. Swoja droga, to ciekawi mnie czy w ramach tego projektu beda chcieli pociagnac szersza Gorczewska, a jesli to jak daleko?

 

Pozdrowka,

 

Ditu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za informacje dotyczace instalacji gazowej, ta wiedza i kontakty na pewno przydadza sie podczas przyszlych negocjacji.

 

Mam jeszcze jedno pytanko dotyczace kosztow dzierzawy, ile placicie i czy sa jakies upusty jesli placi sie raz na rok?

 

Pozdro..

 

Ditu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj przyjeżdza do nas nowy glazurnik (polecony z Grupy Stare Babice), bo poprzedni kazał nam czekać od umówionego wcześniej terminu najpierw 2 tygodnie a po tym czasie kolejne 2. W sezonie takie rzeczy się niestety zdarzają ale ja nie zamierzam czekać. Jak facet skończy u nas chętnie go przekażemy dalej bo jest aż z Dolnego Śląska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...