Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa kampinoska


ckwadrat

Recommended Posts

Hej,

 

ckwadrat - zmieniłeś logo? ;)

 

Bettka - potwierdzam kwestie mediów i dojazdów do działek, będących w ofercie, o których pisał ckwadrat. Właśnie dlatego nie zdecydowałem się 3 lata temu na działkę w Wyględach, bo miała służebność przejazdu. Pośrednik zapewniał, że z drugiej strony działki jest wytyczona droga, ale jak się później dowiedziałem powstała ona po długim czasie i nie bez problemów z właścicielem sąsiedniej działki.

Z mojego doświadczenia warto zapłacić więcej za działkę z dostępem do drogi i skrzynką energetyczną w pobliżu.

Co do gminy Leszno - jeśli przeraża Cię sama nazwa, to trudno ;) Jeśli obsługa - kiedy ja załatwiałem swoje sprawy to praktycznie całość pozwoleń uzgadniało się w Lesznie. Teraz kwestie pozwolenia na budowę załatwia się i tak w starostwie powiatowym, więc z gminą kontakt jest minimalny.

Ja nie narzekałem na współpracę z nimi, ale też i chodzenie po urzędach nie należy do moich ulubionych sportów ekstremalnych ;)

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[...]Moznaw wiedzieć, ile kosztował was ten wodociąg indywidualny?

 

Ciągnęliśmy go ok. 250 metrów i wyszło niecałe 5 tys. na rodzinę ( w sumie w 4 rodziny inwestowaliśmy).

 

CZy jeśli domy przy ul. Sosnowej prąd już mają, to nam na końcu tejże ulicy będzie łatwiej?

 

Na pewno będzie łątwiej. Problemy były w zasadzie kilka lat temu, jak nie było transformatora. Teraz stoi nowiutki na Leśnej. Ale oczywiście ZE daje standardowy termin przyłączenia 2 lata. Oczywiście dopóki nie było transofrmatora nie można tego było przyspieszyć. Teraz pewnie można.

 

Aha, w Wyględach nie ma chyba słupów, czy to znaczy że kabel idzie w ziemi?

 

Tak, słupy są tylko na Leśnej do transformatora. Od trafo idą kable w ziemii.

 

Poszukamy rolnika od tego pasa ziemi, o którym pisałeś.

 

Mieszka na Stołecznej, na zaniedbanej posesji na przeciwko Auto Wyględy. Ale on nie ma w zasadzie domu bo mu się dawno temu spalił. Mimo, że jest milionerem, mieszka w resztce tego, co zostało. I oczywiście wejść do niego nie można bo cały czas ma zamkniętą bramę - można tylko czaić się na niego jak akurat wchodzi/wychodzi albo bardzo głośno krzyczeć :D.

 

A, i jeszcze jedno pytanko: jak się załatwia różne sprawy w urzędzie gminy Leszno? Bo Wyględy urzekły mnie bardzo, tylko gmina Leszno trochę mnie odstrasza... wolałabym Babice Stare.

 

Marcin już na to odpowiedział. Teraz wszystko (chyba, bo ja jeszcze załatwiałem w gminie i mile wspominam bo żadnych problemów nie miałem) załatwia się w starostwie powiatowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje mapke do celow projektowych, wiem ze trzeba jechac do Osrodka Dokumentacji Geodezyjnej w Borniszach. Czy kazdy rejon ma przydzielonego jakiegos geodete, czy moze lepiej skontaktowac sie wczesniej z jakims poleconym geodeta?

 

Pozdrawiam

W Broniszach możesz się, na razie, nie pokazywać. Jak wybierzesz geodetę, on tam pojedzie. I tak musi aktualizować mapę w Broniszach i w terenie.

A geodeta może być dowolny, choć oczywiście najlepiej z tego terenu, żeby nie tracił czasu na "rozglądanie się". Ja korzystałem z: http://www.azymut-blonie.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Czytałem też na Grupie SB, że byłaś już w 2 agencjach. Uważaj na jedną z nich, bo choć mają sporo ładnych działek w ofercie, to właśnie braki w uzbrojeniu i wirtualne dojazdy (nad którymi przechodzą do porządku dziennego) to niestety ich specjalność, o czym się przekonałem na własnej skórze ja i moi bezpośredni sąsiedzi.

 

Zapytam wprost: czy ta agencja to Ranczo? Bo byliśmy tam jeszcze raz i oglądalismy działke w Borzęcinie i nawet nam sie podobała, tylko już po mieliśmy chyba ze 3 telefony, a to że pow. inna niz podali i takie tam. troche mało profesjonalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej bettko, witam na forum i zycze powodzenia w poszukiwaniach dzialeczki. Dodam tylko, ze w pieknej okolicy szukasz :D

 

jprzedworski, dzieki za namiary! Rozmawialem z nimi jakis czas temu, znalazlem innego geodete z polecenia, ale jeszcze sie nie wypowiadam na jego temat bo... za wczesnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Czy ktoś się orientuje jaki jest zakres prac remontowych na trasie Warszawa - Leszno? Były szumne zapowiedzi w prasie a jak na razie pojawiła się tylko tablica informacyjna o remoncie współfinansowanym przez Unię - sam remont ogranicza się do ułożenia krawężników przy drodze :-? ...

 

Pozdrawiam,

Maciek Jot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktoś się orientuje jaki jest zakres prac remontowych na trasie Warszawa - Leszno? Były szumne zapowiedzi w prasie a jak na razie pojawiła się tylko tablica informacyjna...

 

No właśnie, nawet zdjęcie chciałem jej zrobić :wink:. Ale chyba jest od niedawna, więc może wezmą się wreszcie do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kto podlaczal u Was WLZ do skrzynki przylaczeniowej? Wasi elektrycy czy jest to w gestii Zakladu Energetycznego robiacego przylacze?

 

Pzdr.

Piotr

 

O ile sobie przypominam, to podłączał mi to mój elektryk. Ale była zdaje się kwestia zdjęcia plomb i ich powtórnego założenia - mój elektryk współpracował chyba w tej kwestii bezpośrednio z ZE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Fajnie sobie chlopaki to uradzili...zly prezydent, ktoremu wszystko dynda i rycerz w lsniacej zbroji Wlodzimierz C., ktory zbawi narod budujacy indywidualnie. A wszyscy zaglosuja przeciw vet-u (vat-u?:) bo kto bedzie chcial sie narazic w takim momencie dziejowym...Ech gdyby nie kampania to bysmy mogli marzyc...a tak jednak moze korzysc bedzie...

 

Pzdr.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...