Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pod?ogówka + wylewka + klepka


mieczotronix

Recommended Posts

a dlaczego ma inaczej pracować, czy spodziewasz się znacząco różnej temperatury, niż powierzchnia jastrychu czy raczej o kilka rzędów innego współczynnika rozszerzalności liniowej tych warstw?

No ja bym właśnie podejrzewał tą różną rozszerzalność

 

usunięcie wylewki firmy ...

Jaką wylewkę usuwałeś i dlaczego, podaj firmę zamiast kropek

 

i położenie nowej 3mm warstwy wylewki polimerowej

Kto produkuje te wylewki polimerowe?

Czy można nimi wylać warstwę grubszą niż 3 mm (chodzi o moje 10 mm) ?

 

izolacja powinna miec 200-250 mm

Skąd to wiadomo? Czy drewno jest aż tyle razy lepszym izolatorem od styropianu? Przecież pod podłogówką mam 12 cm, a nad nią tylko 2 cm izolatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką wylewkę usuwałeś i dlaczego, podaj firmę zamiast kropek

Knauf

 

Kto produkuje te wylewki polimerowe?

Czy można nimi wylać warstwę grubszą niż 3 mm (chodzi o moje 10 mm) ?

UZIN, oczywiście, że można lać grubiej co niestety odpowiednio kosztuje,

tak btw to niewiele jest wylewek, które można lać cieńką warstwą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieczotronix

1. wirsbo podaje ze grubosc litego drewna w ogrzewanu podlogowym nie powinna przekraczac 30 mm

2. Przy zastosowaniu parkietu 22mm musialbys podniesc o 8 st. temp zasilania w stosunku do tradycyjnego ukladu niestety im wieksza moc ponad 50 W/m2 chcialbys uzyskac tym bardziej nieliniowo ta wartosc bedzie rosla

3. Wyobraz sobie ze dla ukladu 10 cm izolacji - gres masz np 3% starat przez izlolacje czyli podzial ciepla 30:1 jesli zamiast gresu dasz material bardziej izolujacy to bedziesz mial np 30:10, nie wiem jakie sa rzeczywiste proporcje, tabelki i kalkulator, ale czytalem o stratach na poziomie 10-20%

4. Ja bym sie nie martwil tymi stratami na 17 m2 bo bedzie to pewnie w okolicach 200 watow przy najwiekszych mrozach

5. Wazniejsze jest by w strefie parkietu nie bylo zimno. Prawdopodobnie wlasnie tam masz jakies ladne przeszklenie a splywajace po oknach powietrze moze nie znalezc przeciwstawienia w podgrzewanym podloga powietrzu.Zadbaj by nie ciagnelo po nogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 5. ten parkiet jest w takim kącie bez okna, więc akurat to zimno nie grozi

 

Ale, właśnie rozmawiałem z jednym takim wylewkarzem i on zaproponował coś takiego

kupić kleju Ceresitu M-17 albo Atlas Plus

to rozprowadzić i na wierzch dać wylewkę betonową z proszku, jakiegoś atlasa albo coś

mówi że klej złapie podłoże i napewno się nie ruszy, a góra będzie porowata i wylewka betonowa będzie się trzymała pico-bello

 

co myślicie o czymś takim? brzmi sensownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, właśnie rozmawiałem z jednym takim wylewkarzem i on zaproponował coś takiego

kupić kleju Ceresitu M-17 albo Atlas Plus

to rozprowadzić i na wierzch dać wylewkę betonową z proszku, jakiegoś atlasa albo coś

mówi że klej złapie podłoże i napewno się nie ruszy, a góra będzie porowata i wylewka betonowa będzie się trzymała pico-bello

 

co myślicie o czymś takim? brzmi sensownie

 

:roll: :roll: :roll:

 

Dla mnie to bezsens ale to moje prywatne zdanie

 

Moja propozycja wyrównania 10 mm to produkt firmy ARDEX o nazwie

'' K 14'' i dokładnie przestrzegac dozowania wody do w/w produktu

można skontaktować sie z przedstawicielem handlowym tej firmy ich strona http://www.ardex.pl lub http://www.ardex.de chetnie pomogą

 

17 m2 x 10 mm to ok. 30 KG masy ardex "K 14 "KOSZT TO OK 100,- PLUS GRUNT 20,- CZYLI MATERIAŁ TO 120,-

 

pozdrawiam janzar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll: :roll: :roll:

 

Dla mnie to bezsens ale to moje prywatne zdanie

A może szerzej? Przyznam, że twoja odpowiedź raczej nie rozjaśnia mi w głowie. Jeśli coś jest złe, to chcialbym zrozumieć dlaczego. Przyznam też, że nic nie wiem o firmie ARDEX i jej produktach i dlaczego miałyby być lepsze niż inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieczu

jakoś nie miałbym zaufania do takiego specjalisty. A pytałes go czy juz robił cos takiego? Klej uzywa się do klejenia płytek o powierzchni tupy 30x30 a Ty masz min 400x400 a to cąłkiem inna sprawa.

Może poszukaj kompromisu: wg norm niemieckich na podłogi ogrzewane zaleca się do 15mm drewna ( co wymaga mniej nadlewki) - wykonaj nadlewkę wysokiej i sprawdzonej jakosci, możesz równiez zmodyfikowac parametry przepływy wody w rurkach pod podłoga z drewnem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...
rozmawiałem z wylewkarzem z Ardeksu

wyliczył mi że będzie to 8-9 worków K-14 po 25 kg

Grunt '51'.

Całość materiały + robocizna + klej do parkietu 1200 zł netto

Skąd ta różnica?

I co zrobiłeś ostatecznie? Ja po świętach się dowiem jaką mam różnicę, a wtedy będę "na gwałt" szukał rozwiązania. Na piętrze to pikuś - na korytarzu zejdę stopniowo poziomem. Na parterze będę miał około 5mm różnicy, ale niestety tutaj poziomu nie obniżę - parkiet to kwadrat 4.3x4.5 i styka się dłuższym bokiem.

 

EDIT 1: cena worka to około 160zł :( Zużycie 1.5kg na m2/mm. Czyli podniesienie 1m2 o 1mm to jakieś 10zł samego materiału.

Zastanawiam się nad tym, czy nie możnaby położyć sklejki 5mm, bo ta wychodzi 10zł ale za 5mm. Tylko czy klejenie do sklejki jest problematyczne i czy mocowanie samej sklejki nie podroży.

 

EDIT 2: doczytałem że CERESIT CN72. Cena za worek 80kg czyli o połowę taniej niż Ardex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...