Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nawadnianie - montaż skrzynki zaworowej


Recommended Posts

Mam pytane do praktyków odnośnie montażu skrzynki zaworowej do nawadniania.

Instalacja jest zrobiona, nawet już jej używam ale do tej pory z uwagi na brak wykonania kostki granitowej skrzynka zaworowa była "pajęczyną" leżąca na ziemi.

Teraz chcę wszystko ładnie zakopać i podłączyć. I z tym mam jeden problem:

Jak wszystko doprowadzę do skrzynki to w jaki sposób to zmontować? Zmontowanie wszystkich zaworów poza skrzynką w jedną całość i włożenie jej do środka w praktyce uniemożliwi montaż rur w złączki (trzeba je wsunąć ok 5 cm). Czy każda sekcja powinna być włożona do skrzynki oddzielnie i dopiero po podłączeniu rur łączę sekcje w jeden ciąg? (jak zachować liniowość montażu). Gdzieś na filmie widziałem jak koleś rozkręcał złączki i wsadzał rurę w uszczelkę itp i dopiero to montował, ale to nie wydaje się dobra i pewna metoda montażu złączek skręcanych PE.

Studzienki mam 5-6 zaworowe, jumbo, ale miejsca i tak nie za wiele. A rury zakopane w ziemii poza studzienką nie dają się zbytnio już "manewrować"

Dzięki za wszelki sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu studzienka jest bez dna. Wykopujesz otwór większy niż studzienka na głębokość 2 krotnie przekraczającą jej wysokość. . Sypiesz żwir, kamienie rzeczne ,piasek rzeczny na dno do ok 1/2 wys dołka - czyli aby po położeniu skrzynki jej górna zamknięta pokrywą powierzchnia była na równo z gruntem.

Montaż wykonujesz w "wirtualnej" skrzynce Na zmontowane elementy nakładasz skrzynkę i obsypujesz zagęszczając ją w koło gruntem rodzimym.- żwir- materiał przepuszczający zabezpiecza elementy w skrzynce przed wilgocią która zawsze się skrapla na tak zmontowanej instalacji nawadniania, ponadto jest czysto i estetycznie.

z2826535IH,Studzienka-rozdzielcza---Z-niej-rozchodza-sie-po-o.jpg

Jeśli nie stosujesz dedykowanych elementów łączeniowych to również w ten sposób.

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...