Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka wiertarko-wkretarka akumulatorowa ?


Recommended Posts

ADAS- nie porównuj proszę DeWalta do Toy-i. To marka dla profesjonalnej roboty podobnie jak czerwona CHilti i inne. Dlatego wcześniej zasugerowałem aby autor tematu określił się do czego ma służyć sprzęt i ile kasy chce na to przeznaczyć, ale jakoś enigmatycznie do tego podchodzi :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli juz to im wieksze napiecie akumulatora to realnie dluzsza jego zywotnosc jak i sila dokrecania wieksza - mozliwosc oddania wiekszej mocy niz przy np. 9V

I jeszcze jedno - ladowarki

sa impulsowe i zwykle - impulsowa w 10 min naladujesz a przy zwyklej realnie jeszcze jeden akumulator powinienes miec by ladowac na zmiane

Mimo wszystko polecam sprzet dla profesjonalistow - jest co prawda drozszy ale i trwalszy - duzo trwalszy

Metabo uzywam juz 8 rok i nie narzekam

Kumpel ma dla odmiany Hilti juz 10 rok i podobnie klopotow nie ma

I tu (jak w prawie zawsze) okazuje sie, ze oszczednosci przy zakupie odbijaja sie czkawak pozniej. Czesto okazuje sie, ze w ciagu eksploatacji narzedzi profesjonalnych - tanioche kupujemy kilka razy i jak na zlosc psuje sie ona w najmniej odpowiednim momencie :( A juz szlifierki katowe po 30 zet przebijaja swoja trwaloscia chyba wszystkie elektronarzedzia - raz kupilem gdyz na robote zapomnialem wziac swojego Deckera - spalila sie przy przecinaniu pierwszego ćwieka jakim oscieznice zamontowano :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam HITACHI , stara jak świat (12V)- spadła mi chyba ze 100x z wysokości powyżej 3m na posadzkę betonową. poskrecana, pozlepiana na taśmę izolacyjną, ale ciągnie...

 

jeszcze mam dwie METABO, nie do zjechania.przydatna funkcja to tryb impulsowy do wkręcania/wykręcania różnych rózności.

 

ale ja kręcę zawodowo :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzilem Castorame. Kusi mnie Mc Allister 12V (w cenie Bosha PSR1440) , tylko nie znam tej firmy, czy to jest cos znanego? Ponoc jakosciowo zblizona do Black&Decker, jest ona w kazdym razie dwubiegowa, max moment 30Nm - chyba dzieki temu ze jest wlasnie ten wolny bieg) bo np. Black&Decker 14V ma 15Nm. No i ma wskaznik naladowania akumulatorkow.

Czy ktos słyszał o firmie Mcallister ? A moze ma taką ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 years później...

Segment wiertarko-wkrętarek akumulatorowych rozwija się niezwykle prężnie, dlatego dziś można znaleźć różne rodzaje podręcznych elektronarzędzi do rozmaitych zastosowań. Producenci podają na tabliczkach znamionowych lub w instrukcjach zmierzone wartości momentów osiąganych przez dany model. Dobrze jeżeli wkrętarka ma przekładnię z dwoma biegami. 1-szy bieg ma zazwyczaj mniejsze obroty, ale wyższy moment, 2-gi bieg odwrotnie - wkrętarka ma na wrzecionie obroty szybsze jednak mniejszy moment obrotowy.

 

Do codziennego użytku polecić możemy kompaktową wiertarko-wkrętarkę Bosch GSR 12V-20, natomiast do cięższych prac, np. obróbki metalu, warto rozważyć Bosch GSR 18 V-EC o napięciu 18 V i pojemności akumulatora 5 Ah lub GSR 18-2 Li Plus przystosowany dodatkowo do prac budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...