Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Program "Mój prąd"


grv

Recommended Posts

W dzisiejszej GW taki tekst:

http://wyborcza.pl/7,155287,25370143,prad-z-dachu-jak-telewizja-kablowa-czy-spoldzielnie-mieszkaniowe.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.2.duzy

Bardzo ładnie sobie Niemcy poradzili - mamy kilkanaście lat opóźnienia ...

I taki wniosek - to się będzie rozwijać i tanieć, zapewne w przyszłości i u nas będą coraz bardziej korzystne propozycje jak np. dopłaty do aku.

I nie będzie ważne kto akurat rządzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy ktoś składał wniosek przez profil zaufany? Składałem 24.10 ale zero odzewu nie wiem czy wszystko jest ok czy nie.

 

Napisz jak już będzie jakiś odzew. Na dniach mam dostać certyfikat odbioru instalacji (bo licznik mi wymienili w poniedziałek) i będę miał komplet papierów. O dziwo, nigdzie w regulaminie"Mój prąd" nie znalazłem żeby konieczny był aneks do umowy kompleksowej tylko faktura, dowód wpłaty lub oświadczenie oraz zaświadczenie potwierdzające przyłączenie.

Ponadto, czytałem, nie pamiętam czy w regulaminie czy gdzieś indziej, że warunkiem otrzymania dotacji jest to żeby komponenty (panele, falownik) nie były starsze (data produkcji) niż 2 lata. Hmm, ale w zgłoszeniu nie ma wymaganych żadnych certyfikatów urządzeń z potwierdzeniem daty produkcji etc., a z faktury to nie wynika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto, czytałem, nie pamiętam czy w regulaminie czy gdzieś indziej, że warunkiem otrzymania dotacji jest to żeby komponenty (panele, falownik) nie były starsze (data produkcji) niż 2 lata. Hmm, ale w zgłoszeniu nie ma wymaganych żadnych certyfikatów urządzeń z potwierdzeniem daty produkcji etc., a z faktury to nie wynika....

 

W oświadczeniach z tego co pamiętam to gdzieś jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

wcześniej znalazłem pełno informacji o zwolnieniu z PITu dotacji Mój Prąd (gminnych też ), poniżej najprostszy przykład z 13.09.2019 :

[ATTACH=CONFIG]436713[/ATTACH]

 

I jeszcze taki cytat :

 

"Zwolnienie z opodatkowania dotacji Mój Prąd

W miniony piątek (6.09) Ministerstwo Finansów dla portalu WysokieNapiecie.pl ostatecznie potwierdziło zwolnienie z opodatkowania beneficjentów programu “Mój Prąd”. Odwołując się do przytoczonego wyżej przepisu, MF odpowiada:

 

“Jest to jedna z preferencji podatkowych, wprowadzonych od 1 stycznia 2019 r., której celem jest zachęcenie podatników do zaangażowania się w walkę ze smogiem. Zwolnienie obejmuje świadczenia przekazane na realizację ww. programów w budynku mieszkalnym jednorodzinnym już istniejącym oraz nowo budowanym. Ustawa PIT definiując budynek mieszkalny jednorodzinny odsyła do postanowień art. 3 pkt 2a ustawy – Prawo budowlane. Zwolnienie to obejmuje dotacje wypłacane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Mój Prąd” na instalację paneli fotowoltaicznych, które mają służyć budynkom mieszkalnym jednorodzinnym”.

 

Może teraz po prostu rządzący podparli swoje wcześniejsze informacje/decyzje odpowiednim zapisem w ustawie ?

Pzdr

 

No tak, podparli, ale to znaczy że jeszcze to do tej pory nie obowiązywało, gdyby Duda nie podpisał, to przepis by nie obowiązywał

 

Cytat z wczorajszej informacji MPiT:

 

"Nowelizacja wprowadzi też zmiany, które mają na celu ograniczanie emisji zanieczyszczeń i promowania energetyki z OZE.

 

Pierwsza z nich - w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych - rozszerza zwolnienie z PIT dla dotacji ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Dotąd zwolnione z PIT było tylko dofinansowanie w programie „Czyste Powietrze”. Teraz będzie obejmować także inne programy skierowane do osób fizycznych, w tym program rozwoju fotowoltaiki „Mój Prąd”. Będzie to dodatkowy impuls dla rozwoju inwestycji w przydomowe instalacje fotowoltaiczne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak już będzie jakiś odzew. Na dniach mam dostać certyfikat odbioru instalacji (bo licznik mi wymienili w poniedziałek) i będę miał komplet papierów. O dziwo, nigdzie w regulaminie"Mój prąd" nie znalazłem żeby konieczny był aneks do umowy kompleksowej tylko faktura, dowód wpłaty lub oświadczenie oraz zaświadczenie potwierdzające przyłączenie.

Ponadto, czytałem, nie pamiętam czy w regulaminie czy gdzieś indziej, że warunkiem otrzymania dotacji jest to żeby komponenty (panele, falownik) nie były starsze (data produkcji) niż 2 lata. Hmm, ale w zgłoszeniu nie ma wymaganych żadnych certyfikatów urządzeń z potwierdzeniem daty produkcji etc., a z faktury to nie wynika....

 

Na tą chwile cisza,nie mam nic oprócz emaila z automatu że przyjęli wniosek.

Nawet nie wiem gdzie mam zadzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba brakuje chętnych na ten program... Do mnie - mieszkam pod Szczecinem - trafiło pismo z NFOŚ zapraszające go uczestnictwa w programie z opisem co i jak. Proponują też darmowy audyt zerowy. A wcześniej przyszedł gościu z ulotką z Columbus Energy - firma notowana na giełdzie, chcą za 1KW 6 tys złotych, całość jak dla mnie ok 22-24 tys pln ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba brakuje chętnych na ten program... Do mnie - mieszkam pod Szczecinem - trafiło pismo z NFOŚ zapraszające go uczestnictwa w programie z opisem co i jak. Proponują też darmowy audyt zerowy. A wcześniej przyszedł gościu z ulotką z Columbus Energy - firma notowana na giełdzie, chcą za 1KW 6 tys złotych, całość jak dla mnie ok 22-24 tys pln ...

 

No takie są ceny, faktycznie. W dotacji niby jest zapis że do 50% ale tak naprawdę realnie to jest koło 25%-30%. Czy nie ma chętnych? Wydaje mi się że są. NFOŚ ma nawet licznik ;) aktualizuje go z dnia na dzień i można sobie sprawdzić ile dotacji już wypłacili :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz do paneli można dokupić auto na prąd, rząd dokłada 30 tyś do każdego elektryka, oczywiście ładujmy go z paneli ;)

 

Autko o wartość maks 125 tyś , na osobę fizyczną, można otrzymać 30 tyś dotacji.

 

Sam nie wiem co myśleć, mi się te auta za drogie wyjściowo wydają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje na ile sprawdzany jest numer umowy kompleksowej z ZE?

Mam już wszystkie papiery, fakturę, zaświadczenie OSD o podpięciu instalacji i mógłbym wypełniać wniosek ale.. Umowę z ZE mam z 2006 r. i nie pamiętam czy w międzyczasie nie było jakiś zmian (teoretycznie mogła być zmiana umowy, nie pamiętam tego). Teraz, w związku z podpięciem FV, konieczny jest aneks do umowy; wysłałem zgłoszenie internetowe do Energa, ale realizacja potrwa pewnie kolejny miesiąc.

Zastanawiam się czy nie wpisać do wniosku "Mój prąd" tego właśnie numeru umowy z 2006 r. bo wydaje się to formalnością, pytanie tylko czy ktoś te numery umów weryfikuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie (Tauron) licznik o dziwo wymienili dość szybko (ok 2tyg), ale nie mogę się od nich doprosić o ten dokument potwierdzający montaż licznika.

 

U mnie mają czas do piątku (prawda li to, że mają 30 dni na wymianę?).

Dwa dni temu dzwonił gościu, że powinien mi podłączyć licznik, ale pada deszcz, więc raczej nie będzie podłączał.

Dziś ja do niego zadzwoniłem, ale też pada deszcz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dziś nie padało i mam dwukierunkowy licznik, ale...

1. zamontowany tak, że ciężko dostrzec co pokazuje prez okienko.

2. oczywiście jest 65 minut "do przodu", a nie chce mi się korygować harmonogramu użyci energii elektr. w domu - pytanie: przestawi się sam? A jak tak to kiedy? Można to gdzieś przyspieszyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś składał wniosek on-line, po jakim czasie dostaliście decyzje ?

w pazdzierniku ludziska piszą ,że 7 maks 14 dni . Są tacy co czekają miesiąc .

 

https://www.facebook.com/groups/grupafotowoltaika/permalink/2815869435111535/

 

pojawiło się też takie info

Nr 224595990 uzyskałam info ze póki co wszystko jest wstrzymane i jeżeli nie trafiło na listę do 5.11 to póki co nie trafi. Czekamy na nowego ministra. Oni też nie mają póki co wytycznych co dalej. Nie mają określonego czasu na realizację wniosku. Nie wiem czemu ich kpa nie obowiązuje? Ale cóż, trzeba czekać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...