Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Program "Mój prąd"


grv

Recommended Posts

Edytował ktoś z was wniosek do Mój Prąd? Czy edycja nie powoduje przeskoku na koniec listy? Dziwne jest to, że chcąc edytować wniosek tak naprawdę musimy go całego wypełnić od początku, łącznie z dodaniem załączników dlatego obawiam się że może się to skończyć przeskokiem na koniec listy.

W lutym br. podpisałem umowę z PGE, w marcu uruchomiłem PV, do programu mój prąd użyłem numeru z umowy z lutego- która też jest nazwana umową kompleksową. I teraz nie wiem czy ryzykować i edytować wniosek czy ryzykować i zostawić tak jak jest. Wniosek mam złożony w połowie kwietnia- jest w procesie weryfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tzn. że podałeś we wniosku nieprawidłowy nr umowy. Gdyby tego nie sprawdzali w porozumieniu z dostawcą prądu, to taka weryfikacja nie miałaby sensu i można by wpisać jakikolwiek numer.

Ja bym edytowała - im wcześniej, tym lepiej. Co najwyżej dostaniesz zwrot później, a tak to cholera wie, co oni z tym zrobią..

Edytowane przez Stanowska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wraz z małżonką zakupiliśmy panele fotowoltaiczne wraz z montażem. Wszystko już działa. Umowa OSD oraz wszystkie faktury wystawione są na moją żonę. Wniosek złożyłem przez swój profil zaufany(żona nie ma profilu zaufanego) na siebie. Dzisiaj otrzymałem odpowiedź na maila: "OSD wystawione jest na inną osobę niż beneficjent".Zgodnie z regulaminem programu, wnioskodawcą jest osoba mająca podpisaną umowę kompleksową.

Prosimy o przesłanie umowy kompleksowej w celu potwierdzenia czy osoba na OSD oraz beneficjent są osobami,

które taką umowę podpisały.

Proszę o poradę co w takiej sytuacji muszę teraz zrobić skoro OSD jest na moją żonę a wniosek złożyłem na siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że podałeś we wniosku nieprawidłowy nr umowy. Gdyby tego nie sprawdzali w porozumieniu z dostawcą prądu, to taka weryfikacja nie miałaby sensu i można by wpisać jakikolwiek numer.

Ja bym edytowała - im wcześniej, tym lepiej. Co najwyżej dostaniesz zwrot później, a tak to cholera wie, co oni z tym zrobią..

 

We wniosku jeden z punktów to " numer umowy kompleksowej" - wpisałem taki jaki miałem, nie jest wymyślony ani sfałszowany i tylko tu na forum dowiedzialem się że będę miał inny - ale nie ważne. Mam zaświadczenie z OSD o przyłączeniu, więc ten numer umowy to kpina. Inna sprawa to czy osoba weryfikująca wnioski ma dostęp do bazy klientów zakładów energetycznych żeby zweryfikować dane.? Wątpię. A wracając do pytania, czy po edycji wniosku przeskakuje się na koniec listy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wraz z małżonką zakupiliśmy panele fotowoltaiczne wraz z montażem. Wszystko już działa. Umowa OSD oraz wszystkie faktury wystawione są na moją żonę. Wniosek złożyłem przez swój profil zaufany(żona nie ma profilu zaufanego) na siebie. Dzisiaj otrzymałem odpowiedź na maila: "OSD wystawione jest na inną osobę niż beneficjent".Zgodnie z regulaminem programu, wnioskodawcą jest osoba mająca podpisaną umowę kompleksową.

Prosimy o przesłanie umowy kompleksowej w celu potwierdzenia czy osoba na OSD oraz beneficjent są osobami,

które taką umowę podpisały.

Proszę o poradę co w takiej sytuacji muszę teraz zrobić skoro OSD jest na moją żonę a wniosek złożyłem na siebie?

Rady na przyszłość:

1) nie utrudniać sobie życia

2) założyć profil zaufany żonie (jak widać, to się coraz częściej przydaje)

3) jak jest jasno i wyraźnie napisane, że wniosek składa osoba z podpisaną umową kompleksową, to nie składać z premedytacją wniosku, który zostanie odrzucony

 

Rady na teraz:

1) założyć profil zaufany żonie

2) złożyć wniosek przez profil zaufany żony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wniosku jeden z punktów to " numer umowy kompleksowej" - wpisałem taki jaki miałem, nie jest wymyślony ani sfałszowany

Jest nieprawidłowy.

 

i tylko tu na forum dowiedzialem się że będę miał inny - ale nie ważne.

To się dopiero okaże...

 

Mam zaświadczenie z OSD o przyłączeniu, więc ten numer umowy to kpina.

Takie zaświadczenie można sobie na komputerze zrobić i wysłać. Widocznie potrzebują dodatkowo się zabezpieczyć, żeby nie było wyłudzeń na nieistniejące instalacje, albo na inne samoróbki, czy też rozszerzenia już przedtem istniejących Czyli musi być nr umowy + zaświadczenie.

 

Inna sprawa to czy osoba weryfikująca wnioski ma dostęp do bazy klientów zakładów energetycznych żeby zweryfikować dane.? Wątpię.

Jak wyżej. Samo zaświadczenie o przyłączeniu nie wystarcza. Nie muszą mieć dostępu do bazy ZE - wystarczy, że wyślą do ZE takie zapytanie i dostaną nr umowy kompleksowej wraz z danymi o podłączeniu mikroinstalacji. Porównają ten numer z otrzymanymi danymi we wniosku i albo się zgadza, albo nie.

 

A wracając do pytania, czy po edycji wniosku przeskakuje się na koniec listy?

 

Nie wiem. Ja cię nie chcę absolutnie straszyć, tylko patrzę na to z logicznego punktu widzenia. Napisałam, co bym na twoim miejscu zrobiła i tyle. Natomiast ty ewidentnie idziesz w zaparte i tłumaczysz sam przed sobą, że zrobiłeś dobrze, a cała reszta jest kpiną.

Oby się udało, czego ci życzę. Sama złożyłam wniosek dopiero w maju i też czekam na rejestrację, no ale czekanie od stycznia jest trochę zastanawiające.

Wychodzę z założenia, że jeżeli mogą się do czegoś doczepić, to się doczepią, więc lepiej złożyć korektę i uzbroić się w cierpliwość, aniżeli codziennie myśleć: a co będzie jak się dopieprzą i nie zakwalifikują twojego wniosku? No ale sam zdecydujesz co lepsze. Po co komplikować sprawę, jak można zrobić to tak, jak być powinno?

 

To samo może (z naciskiem na może) tyczyć się osób, które wykonały instalację po PIERWSZYM, ale przed DRUGIM naborem. Skoro jeszcze nie było informacji o drugim naborze, to oznacza tyle, że nie było drugiego naboru i te wnioski również mogą zostać odrzucone. Pierwszy skończył się w grudniu 2019, a drugi nabór zaczął się od 13 stycznia 2020 i to co pomiędzy może nie kwalifikować się do programu mój prąd, ponieważ w tym czasie ten program był zawieszony. Dlatego wymagają we wniosku wpisania daty faktury oraz płatności za wykonaną instalację.

Obym nie miała racji.

Edytowane przez Stanowska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc w skrócie - firma, która robiła mi instalację "w cenie" wypełniła wniosek. Dali mi tylko do podpisania. Oczywiście był z błędem. W polu "koszty kwalifikowalne" wpisali 5000. Po niecałym miesiącu dostałem maila o przyznaniu 2500 dotacji i się zapieniłem. Firma oczywiście nie poczuwała się do winy. Na infolinii NFOŚiGW nie byli w stanie powiedzieć jak rozwiązać ten problem. Do pani, która podpisała się pod wnioskiem nie dało się dodzwonić.Wsiadłem więc w pociąg i pojechałem do Warszawy, pogadałem z tą panią osobiście (bardzo sympatyczna obsługa jest w Funduszu) i obiecała poprawić wniosek.

 

Ważne - nie musiałem składać wniosku ponownie ani pisać żadnych odwołań. Po około 2 miesiącach została opublikowana poprawiona lista rankingowa z moim nazwiskiem i kwotą 5000. W marcu dostałem przelew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wniosek złożony 16.01.2020r do chwili obecnej w procesie weryfikacji. Nie ma mnie na żadnej z list. Wszystko wypełnione książkowo ( numer umowy, OSD itd) Żadnej informacji zwrotnej do dnia dzisiejszego. Kpina . Czy tu jest jakaś kolejność czy maszyna losująca wybiera ?

 

Pozwolę sobie odpowiedzieć/wyżalić się. Wniosek złożyłem w wersji elektronicznej 13. stycznia 2020 (czyli 1. dnia drugiego naboru). Wniosek uzyskał numer <1000. Do tej pory jest "w procesie weryfikacji". Wysłałem kilka maili, w odpowiedzi dostając jakieś frazesy o dużej liczbie wniosków, procesie weryfikacji itp. brednie. Pytanie o kolejność rozpatrywania wniosków jest faktycznie bardzo zasadne, bo gdyby to była kolejność składania, to już dawno miałbym kasę lub decyzję odmowną. Tak, to jest kpina.

Edytowane przez hzoofvrn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mamy błędy to wniosek powinien zostać odrzucony lub wezwany do uzupełnienia. tkaczor skąd ta wiedza że wnioski ze stycznia zostały wypłacone?

 

Kilka wniosków zostało złożonych w styczniu dokładnie pierwszy 13.01.20 i kasa już jest więc na tej podstawie.

W jednym było dosyłane oświadczenie bo brakowało( nie przyszedł oficjalny mail ze proszą o uzupełnienie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega @tobiasz86 sugeruje, że ja jakieś niestworzone rzeczy piszę i jego wniosek powinien był przejść...

 

Co ty mi zarzucasz? Zacytuj mi proszę gdzie ja Ci coś takiego napisałem?

A to, że ktoś ma wniosek złożony w styczniu i gdzieś utknął to o niczym nie znaczy. Czas na rozpatrzenie wniosku to 3mce, może się wydłużyć do 6ciu mcy jeśli potrzebne jest uzupełnienie dokumentów. Cztery miesiące bez odzewu to jest raczej sprawa niestandardowa.

Edytowane przez tobiasz86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...