Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Program "Mój prąd"


grv

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja otrzymałem dotację całe okrągłe 5000zl i nie trzeba od tego nic odejmować :-)

 

Super!

Dla wyjasnienia dodam, że instalacji PV nie można wspierać innymi środkami publicznymi, wyjątek stanowi możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej. (przysługuje wyłącznie w podatku dochodowym od osób fizycznych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dokumenty oprócz wniosku wysłałeś?

 

Ja piernicze, ile razy można o to samo pytać? Na stronie http://nfosigw.gov.pl/moj-prad/ masz aktualne potrzebne dokumenty. To się już chyba drugi raz zmieniło więc co Ci da że ktoś poda co wysłał? Kilka dni temu doszły np dodatkowe dokumenty jeżeli ktoś sam wykonuje instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby nie mozna było wprowadzić takiej formy od początku:(

 

Lepiej późno niż wcale! Choć w sumie nie tak późno bo minęły dopiero niecałe 2 miesiące od uruchomienia programu. A ewnioski trwają dopiero dzień, a wpadło ich już 56. Ciekawe czy program jeszcze przyspieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobiłem rozeznanie w kilku firmach (woj. śląskie) i ceny oscylowały w okolicach od 5500 zł za kW na materiałach firm CSUN, MAYSUN i SOFAR do 6000 zł za kW za panele firmy LONGI i falownik HUAWEI.

Jak to się ma do ofert które były przedstawiane na tym forum jeszcze kilka miesięcy temu, gdzie ceny były w okolicach 4000 zł za kW lub nawet mniej?

Jakie elementy składowe zestawu podrożały? Panele przecież mają coraz większą moc i potrzeba ich mniej dla określonych zestawów, czyżby to przez program "Mój prąd"?

Co jeszcze ciekawe to firmy nie chcą montować zestawów 2-2.5kW tylko co najmniej 3kW

 

Jeżeli ktoś posiada wyceny zestawów w okolicach 4000 zł za kW to poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby nie mozna było wprowadzić takiej formy od początku:(

No już weź nie marudź. W ciągu ostatnich lat zmieniło się wiele na plus. Naprawdę sporo spraw można obecnie załatwić on-line, co było nie do pomyślenia jeszcze 5 lat temu. A na samą myśl o tym, żeby o jakiekolwiek dofiansowanie czy w ogóle pieniądze można było on-line wystąpić, to wszyscy urzędnicy śmiali się do rozpuku. I tak jak już przedpiścy wspomnieli, program tak naprawdę dopiero ruszył, nie ma co narzekać. Narzekać powinniśmy jedynie na ludzi składających wnioski, które później są odrzucane z powodu braku spełnienia wymagań programu :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobiłem rozeznanie w kilku firmach (woj. śląskie) i ceny oscylowały w okolicach od 5500 zł za kW na materiałach firm CSUN, MAYSUN i SOFAR do 6000 zł za kW za panele firmy LONGI i falownik HUAWEI.

Jak to się ma do ofert które były przedstawiane na tym forum jeszcze kilka miesięcy temu, gdzie ceny były w okolicach 4000 zł za kW lub nawet mniej?

Jakie elementy składowe zestawu podrożały? Panele przecież mają coraz większą moc i potrzeba ich mniej dla określonych zestawów, czyżby to przez program "Mój prąd"?

Co jeszcze ciekawe to firmy nie chcą montować zestawów 2-2.5kW tylko co najmniej 3kW

Jeżeli ktoś posiada wyceny zestawów w okolicach 4000 zł za kW to poproszę.

Takie oferty nadal są, tylko raczej nie dla instalacji o mocy 2-2.5 kW. W takich instalacjach falownik znacząco podnosi cenę za 1 kW. A nie chcą montować takich instalacji, bo im się to nie kalkuluje, więc cena idzie w górę, etc. Przy takiej instalacji trzeba się zastanowić, czy to ma w ogóle sens, a jeśli tak, to można samemu wykonać instalację. Wtedy cena będzie pewnie duuuużo niższa niż 4 kpln/1 kWp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mitch za odpowiedź. Trzeba w takim razie samemu wykonać taką instalację. Ciekawe jak jest później z papierami w Tauronie, pewnie trzeba kogoś znaleźć żeby kwity podpisał.

Dobór i zakup elementów to raczej nie problem, montaż paneli również. Optymalizacją bym się nie przejmował i tak mam połacie wschód-zachód. Bardziej mnie martwi okablowanie i zabezpieczenia.

Szkoda, że w necie mało jest informacji dotyczących "fotowaltaiki DIY".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mitch za odpowiedź. Trzeba w takim razie samemu wykonać taką instalację. Ciekawe jak jest później z papierami w Tauronie, pewnie trzeba kogoś znaleźć żeby kwity podpisał.

Dobór i zakup elementów to raczej nie problem, montaż paneli również. Optymalizacją bym się nie przejmował i tak mam połacie wschód-zachód. Bardziej mnie martwi okablowanie i zabezpieczenia.

Szkoda, że w necie mało jest informacji dotyczących "fotowaltaiki DIY".

W wątku obok kolega @bobrow opisuje jak właśnie uruchomił swoją instalację, którą wykonał sam od A do Z, włącznie z wiatą na której są panele. Jak przejrzysz wątek wstecz, to naprawdę pisał o każdej najmniejszej kwestii.

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?164927-Ma-kto%C5%9B-panele-fotowoltaiczne-Prosz%C4%99-o-opinie

Więc materiały do czytania są :)

Jeśli chodzi o papiery, wymagany jest podpis osoby z uprawnieniami. Szczegółów musisz poszukać, niektóre ZE wymagają żeby elektryk miał firmę, nie wiem jak w Tauronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...