Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Program "Mój prąd"


grv

Recommended Posts

Witam,

gratuluję koledze kasy z dotacji- jak tylko mi zaktualizują w eboku dane , składam papiery.

 

Odnośnie mojego Tauronu- poszło jak z ręki...

Złożyłem tylko wniosek w biurze obsługi i w nie całe trzy tyg miałem już zamontowany dwukierunkowy licznik-a po tygodniu przyszedł aneks do umowy.

Żadnych odbiorów i podpisów.

Odnośnie instalatora , wpisałem mojego kolegę z uprawnieniami SEP.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

gratuluję koledze kasy z dotacji- jak tylko mi zaktualizują w eboku dane , składam papiery.

 

Odnośnie mojego Tauronu- poszło jak z ręki...

Złożyłem tylko wniosek w biurze obsługi i w nie całe trzy tyg miałem już zamontowany dwukierunkowy licznik-a po tygodniu przyszedł aneks do umowy.

Żadnych odbiorów i podpisów.

Odnośnie instalatora , wpisałem mojego kolegę z uprawnieniami SEP.

Pzdr

 

U mnie odwrotnie najpierw zaświadczenie o możliwościach tech przyłączenia mojej instalacji do sieci od OSD potem aneks do umowy lub nowa i to juz mam teraz czekam na licznik. Potem z protokołem ze z miany licznika i wnioskiem o dofinansowanie jadę do RE po potwierdzenie przyłączenia. składam wniosek w NFOŚ I czekanie na wypłatę środków. Jeszcze jedna uwaga prosumenci nie mogą mieć EBOK tak ze nie masz na co czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne podejście, co im przeszkadza prosument,może osoba informująca nie zrozumiała o co chodzi

 

Na pewno nie pokazała mi stosowny dokument. To jest kwestia systemu może kiedyś to naprawią. Rozmawiałem z moim wykonawcą zakładającym PV w wielu rejonach i mówi że procedury sa najprzeróżniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ebok'a dla prosumentów ma tylko Tauron . Tylko PGE robi bilansowanie miedzyfazowe wektorowe(prawidłowe) . Enea niby rozlicza poprawnie prosumentów z 2T . Energa to prywatny folwark PiSu (w dwa lata 7 prezesów ) tu kolejni https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,24451010,energa-zwleka-z-wyborem-prezesow-pis-nie-podjal-decyzji.html

 

 

Te zakłady to państwa w państwie .

 

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem 2 tygodnie juz czekam na wizytę z Tauron'a i zmianę licznika. No ileż można czekać???

 

Czekałem w Tauronie prawie 2 mce na wymianę licznika na dwukierunkowy. Oni uważają że powinni zmieścić się w 30dniach od zgłoszenia z naciskiem na POWINNI.

 

Mam pytanie czy ktoś to przerabiał. czy rozbudowa instalacji też kwalifikuje do programu i zwrotu kosztów poniesionych np teraz? Sytuacja jest taka że licznik miałem wyminiony pod koniec maja i gdybym teraz rozbudował instalacje FV i dołożył kolejny falownik oraz panele to mogę ubiegać się o udział w programie w związku z tą rozbudowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne podejście, co im przeszkadza prosument,może osoba informująca nie zrozumiała o co chodzi

Powiedz to Enerdze. W Enerdze żaden prosument nie ma dostępu do EBOK. Faktury są wyłącznie w formie papierowej. Ci, co załapali się na liczniki ze zdalnym odczytem, przynajmniej mają dostęp do zużycia on-line, ale te liczniki skończyły im się daaaaawno temu. Głęboki PRL :bash:

Na ten program się nie łapiesz , ja również ( tylko nowe liczniki dwukierunkowe ). Może w przyszłym roku coś zmienią , jak siądzie ruch w budowie nowych instalacji .

Wierzysz w to? Jak na razie nie zanosi się na zmniejszenie inwestycji. A jak nie daj boże taryfy dla konsumentów w przyszłym roku pójdą w górę, to będzie kolejna fala. Ja już tracę nadzieję ;)

Edytowane przez mitch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś sugestie przyjmują w ME , niedawno umożliwili udział w programie tym którzy sami sobie montują i mają uprawnienia oraz wprowadzili mozl6 składania wniosku online ( :lol2: )

 

To prawda, jeszcze tylko zwolnienie z podatku w Moim Prądzie czeka na podpis prezydenta! No i oczywiście ujednolicenie stawki VAT do 8 % na PV, ale ponoć już tylko niecałe 4 tygodnie do tych rewelacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, jeszcze tylko zwolnienie z podatku w Moim Prądzie czeka na podpis prezydenta! No i oczywiście ujednolicenie stawki VAT do 8 % na PV, ale ponoć już tylko niecałe 4 tygodnie do tych rewelacji

 

Jakie zwolnienie z podatku ?

Dotacja przecież nie jest opodatkowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...