Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Program "Mój prąd"


grv

Recommended Posts

 

Mam pytanie czy ktoś to przerabiał. czy rozbudowa instalacji też kwalifikuje do programu i zwrotu kosztów poniesionych np teraz? Sytuacja jest taka że licznik miałem wyminiony pod koniec maja i gdybym teraz rozbudował instalacje FV i dołożył kolejny falownik oraz panele to mogę ubiegać się o udział w programie w związku z tą rozbudowa?

 

W programie mój prąd jest zapis że rozbudowy instalacji nie dotują. Dla nich najbardziej istotny jest czas wymiany licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja na tauron nie narzekam, licznik przyszli wymienić w ciągu 8 dni, po kolejnych 7 przyszło oświadczenie osd, wniosek złozyłam w zeszłą srodę, wczoraj dostałam maila o przyznanej dotacji, pewnie pieniądze wpłyną w przyszłym tygodniu.

 

Jaki region? W Krakowie czekam juz ponad 17 dni od zlozenia w Tauronie wniosku, ani widu ani slychu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy to prawda ze wnioski są przyjmowane tylko do 20 grudnia ze trzeba się spieszyć ?

Mam w planach założenie i firma instalacyjna po moim kontakcie bardzo mocno naciska ze trzeba to robić już bo każdy tydz ma znaczenie.

 

Ten nabór trwa do 20 grudnia, podobno w nowym roku ma być ogłoszony nowy.

Nie wiem czy jak teraz zaczynasz masz szanse się do 20 grudnia załapać. Bo do 20 musisz mieć wymieniony licznik i potwierdzenie podloączenia do OZE - na to wszystko sie długo czeka , ale to zależy od ZE i regionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy to prawda ze wnioski są przyjmowane tylko do 20 grudnia ze trzeba się spieszyć ?

Mam w planach założenie i firma instalacyjna po moim kontakcie bardzo mocno naciska ze trzeba to robić już bo każdy tydz ma znaczenie.

 

Z tego co mówił prezes NFOŚiGW na jednej z konferencji, nabór ma być w trybie ciągłym, a nawet jeśli nie to pewnie zostanie uruchomiony kolejny nabór zaraz po nowym roku. Akurat 20 grudnia to piątek i praktycznie zaraz przed świętami, więc może poczekają z nowym do nowego roku. Ale na pewno będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy to prawda ze wnioski są przyjmowane tylko do 20 grudnia ze trzeba się spieszyć ?

Mam w planach założenie i firma instalacyjna po moim kontakcie bardzo mocno naciska ze trzeba to robić już bo każdy tydz ma znaczenie.

 

I tak i nie. NFOŚiGW twierdzi, że w 2020 roku zostanie uruchomiony nabór w trybie ciągłym. Oczywiście, jeśli NFOŚiGW wycofa się z tej deklaracji to data 20 grudnia będzie ostateczną. W takim przypadku faktycznie czas zaczyna być problemem, bo w przypadku złej pogody firma nie wejdzie na dach, a bez tego nie wystawi FV. Potem jeszcze kwestia zalożenia licznika - w Enerdze trwa to od tygodnia do miesiąca. Inne ZE z góry dają sobie 30 dni i wtedy może być bardzo blisko terminu. Ale przynajmniej można teraz on-line składać wnioski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. NFOŚiGW twierdzi, że w 2020 roku zostanie uruchomiony nabór w trybie ciągłym. Oczywiście, jeśli NFOŚiGW wycofa się z tej deklaracji to data 20 grudnia będzie ostateczną. W takim przypadku faktycznie czas zaczyna być problemem, bo w przypadku złej pogody firma nie wejdzie na dach, a bez tego nie wystawi FV. Potem jeszcze kwestia zalożenia licznika - w Enerdze trwa to od tygodnia do miesiąca. Inne ZE z góry dają sobie 30 dni i wtedy może być bardzo blisko terminu. Ale przynajmniej można teraz on-line składać wnioski :)

 

Hmm z tego co się orientuję, to NFOŚiGW twierdzi że przedstawiony termin jest wymogiem formalnym i jest bo być musi ze względu na sprawy administracyjne, ale w sumie może lepiej chuchać na zimne i złożyć ten wniosek w pierwszym naborze niż później się stresować że naboru nie uruchomią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tego co się orientuję, to NFOŚiGW twierdzi że przedstawiony termin jest wymogiem formalnym i jest bo być musi ze względu na sprawy administracyjne, ale w sumie może lepiej chuchać na zimne i złożyć ten wniosek w pierwszym naborze niż później się stresować że naboru nie uruchomią

 

Ja bym był ostrożny np aby w końcówce grudnia nie wymieniać licznika. Bo czasem może się okazać ze pierwszy nabór się skończył drugi nie zaczął i ktoś zostanie bez dotacji. To trochę jak ogłosili że koszty kwalifikowane od 23 lipca ale licznik po 30 sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, roztargnienie! Oczywiście, jest już zwolniona. Na podpis prezydenta czeka ujednolicenie do 8% Vat na PV bez względu na lokalizację.

 

A jednak :D W ustawie antykopciuchowej zawarte jest zwolnienie z podatku w Moim Prądzie, Prezydent wczoraj podpisał, więc jeszcze nie obowiązuje. Coś czułem, że to jeszcze nie weszło tak do końca w życie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

wcześniej znalazłem pełno informacji o zwolnieniu z PITu dotacji Mój Prąd (gminnych też ), poniżej najprostszy przykład z 13.09.2019 :

pit i dotacja.jpg

 

I jeszcze taki cytat :

 

"Zwolnienie z opodatkowania dotacji Mój Prąd

W miniony piątek (6.09) Ministerstwo Finansów dla portalu WysokieNapiecie.pl ostatecznie potwierdziło zwolnienie z opodatkowania beneficjentów programu “Mój Prąd”. Odwołując się do przytoczonego wyżej przepisu, MF odpowiada:

 

“Jest to jedna z preferencji podatkowych, wprowadzonych od 1 stycznia 2019 r., której celem jest zachęcenie podatników do zaangażowania się w walkę ze smogiem. Zwolnienie obejmuje świadczenia przekazane na realizację ww. programów w budynku mieszkalnym jednorodzinnym już istniejącym oraz nowo budowanym. Ustawa PIT definiując budynek mieszkalny jednorodzinny odsyła do postanowień art. 3 pkt 2a ustawy – Prawo budowlane. Zwolnienie to obejmuje dotacje wypłacane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Mój Prąd” na instalację paneli fotowoltaicznych, które mają służyć budynkom mieszkalnym jednorodzinnym”.

 

Może teraz po prostu rządzący podparli swoje wcześniejsze informacje/decyzje odpowiednim zapisem w ustawie ?

Pzdr

Edytowane przez bobrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...