Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Program "Mój prąd"


grv

Recommended Posts

Hula czy jeszcze "trawią" wnioski z pierwszego naboru???

Jest ktoś kto składał wniosek w 2 turze i dostał odpowiedź o rozpatrzeniu wniosku?

Ciekawe co zmieni się w wniosku na 2 nabór.

 

Bardzo możliwe, że jeszcze rozpatrują. W połowie stycznia mówili że się uporają z pierwszym naborem w ciągu następnych dwóch tygodni. One właśnie mijają, więc możliwe że jeszcze się nie wyrobili.

Właśnie dlatego napisałem, że niby hula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mega organizacja. Kolega złożył wniosek 20 grudnia otrzymał pieniądze, ja złożyłem wniosek 25 listopada i przedwczoraj dostałem dopiero informacje o pozytywnym rozpatrzeniu po dwóch miesiącach zapewnień że z wnioskiem jest coś nie tak ;) takie rzeczy tylko w Polsce ;) zamiast iść za koleją to robią mega bałagan i wszyscy muszą być wpienieni. W moim przypadku ktoś po prostu pierdzielnął wniosek na półkę i leżał miesiąc potem drugi. Teraz to już w ogóle organizacyjne dno system nie aktualizowany, infolinia zapchana i list niema.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nerwujsja...

program musi jeszcze działać co najmniej do wyborów prezydenckich...

U mnie poszło jak z płatka :

-Tauron wymienił mi licznik po niecałych trzech tyg

-kasę z dotacji dostałem po niecałych 4 tyg od złożenia wniosku (elektronicznie)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nerwujsja...

program musi jeszcze działać co najmniej do wyborów prezydenckich...

U mnie poszło jak z płatka :

-Tauron wymienił mi licznik po niecałych trzech tyg

-kasę z dotacji dostałem po niecałych 4 tyg od złożenia wniosku (elektronicznie)

Powodzenia

 

Ja tam się nie denerwuję, raczej zżymam, że nawet, jak jakieś rządowy program zaczyna dobrze działać, to ten piekny stan nie trwa długo.

Tu pewnie w przerwie między jednym, a drugim naborem obsadzili znów władze programu jakimiś "krewnymi i znajomymi Królika" (czy też Kaczora) i wszystko poszło w p....

Bo - pieniądze są, dobrze dotychczas działający schemat jest, chętnych coraz więcej, a NIC się w temacie nie rusza

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie denerwuję, raczej zżymam, że nawet, jak jakieś rządowy program zaczyna dobrze działać, to ten piekny stan nie trwa długo.

Tu pewnie w przerwie między jednym, a drugim naborem obsadzili znów władze programu jakimiś "krewnymi i znajomymi Królika" (czy też Kaczora) i wszystko poszło w p....

Bo - pieniądze są, dobrze dotychczas działający schemat jest, chętnych coraz więcej, a NIC się w temacie nie rusza

 

Dajmy im szansę-karnawał jeszcze trwa , a po ostatkach jeszcze trzeba wrócić do formy...więc do marca powinno pyknąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie "Mój Prąd"

Chcielibyśmy skorzystać z dopłaty ale też nie leży nam by przepłacić za samą instalację już na początku. Dlatego zestaw chcemy kupić samodzielnie, kuzyn pracuje w hurtowni więc mamy przyzwoite ceny- niestety w takim przypadku musimy zapłacić 23% VAT ale i tak się opłaca chociaż gdyby się dało ugryźć to na 8% to było by pięknie.

Drugi kuzyn pracuje w dużej firmie i jest monterem instalacji więc dałby radę mi to wszystko ogarnąć, koszt to dobra przysłowiowa flaszka.

Tylko jak to się ma do dokumentów starając się o pieniądze z programu.

Jest tam zapis, że trzeba przedstawić dowód zakupu i montażu a kolejny punkt mówi o złożeniu oświadczenia o samodzielnym montażu.

 

I tu pytanie 1, jeśli złoże oświadczenie o samodzielnym montaży to analogicznie wystarczy tylko faktura za instalacje?

i pytanie 2: z oświadczenia wynika że montuję sam- ale przecież nie posiadam do tego uprawnień- czy to jest przeszkodą?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie "Mój Prąd"

Chcielibyśmy skorzystać z dopłaty ale też nie leży nam by przepłacić za samą instalację już na początku. Dlatego zestaw chcemy kupić samodzielnie, kuzyn pracuje w hurtowni więc mamy przyzwoite ceny- niestety w takim przypadku musimy zapłacić 23% VAT ale i tak się opłaca chociaż gdyby się dało ugryźć to na 8% to było by pięknie.

Drugi kuzyn pracuje w dużej firmie i jest monterem instalacji więc dałby radę mi to wszystko ogarnąć, koszt to dobra przysłowiowa flaszka.

Tylko jak to się ma do dokumentów starając się o pieniądze z programu.

Jest tam zapis, że trzeba przedstawić dowód zakupu i montażu a kolejny punkt mówi o złożeniu oświadczenia o samodzielnym montażu.

 

I tu pytanie 1, jeśli złoże oświadczenie o samodzielnym montaży to analogicznie wystarczy tylko faktura za instalacje?

i pytanie 2: z oświadczenia wynika że montuję sam- ale przecież nie posiadam do tego uprawnień- czy to jest przeszkodą?

pozdrawiam

 

Składasz oświadczenie że posiadasz uprawnienia do montażu. Jeśli nie posiadasz trzeba mieć fakturę za ten montaż. Nikt tego nie sprawdza przy wniosku ale musisz mieć świadomość że składasz oświadczenie niezgodne z prawdą co jest karane. Kiedyś przeczytałem że przy wnioskach nie weryfikują oświadczeń ale kontrolę mają to już weryfikować. Poza tym żeby złożyć wniosek o przyłączenie mikroinstalacji potrzebujesz podpis osoby z uprawnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na liście, a maila nie dostałem :)

Totalna ruletka.

 

Zastanawiam się, jak można w ciągu dwóch tygodni spieprzyć dobrze działąjący od paru miesięcy system.

 

Bycie na liście moim zdanie wygląda lepiej niż jakiś email :) jak już dostanę przelew to wypadałoby napisać o tym książkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonywanie pełnej instalacji samodzielnie jest dosyć trudne, do pomocy posłuży mi kuzyn (nieodpłatnie) z uprawnieniami- czy jest w stanie taki przykład obejść system? No wykonujemy sami, jest przy tym podoba z uprawnieniami. Czy myślicie że to jest ok? Nie mam zamiaru robić czegoś niezgodnie z prawem ale też nie mam ochoty wydać niepotrzebnie pieniędzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...