Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Program "Mój prąd"


grv

Recommended Posts

U mnie trochę inaczej.

1. Montaż instalacji

2. "Pójscie" do zakładu rejonowego i złożenie dokumentów.

3. Telefon z centrali, że trzeba jeszcze raz udać się do rejonu celem podpisania, że przyznali instalację PV.

4. Oczekiwanie na montaż licznika - JESTEM TERAZ NA TYM ETAPIE.

5. Po zamontowaniu licznika można DOPIERO złożyć wniosek do programu Mój Prąd o poświadczenie, że tę instalację zamontowali, bo jak chciałam złożyc wcześniej, to się nie dało. DEBILE!

6. Trzeba się TRZECI raz udać, żeby złożyć ten wniosek, bo im kuźwa za mało petentów chyba jest i muszą mieć kontakt z zarażonymi koronawirusem.

7. Czekać grzecznie na aneks do umowy, który przyjdzie do skrzynki, albo i nie przyjdzie, bo może mają nieprawidłowy adres do korespondencji.

Wiecie co? Mam już powoli dosyć tego całego gówna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Trzeba się TRZECI raz udać, żeby złożyć ten wniosek, bo im kuźwa za mało petentów chyba jest i muszą mieć kontakt z zarażonymi koronawirusem.
pisałem o tym wczoraj podając linka do artykułu z 17-03-2020

https://www.gramwzielone.pl/trendy/102661/nowe-zasady-kontaktu-z-nfosigw

 

Od wczoraj do odwołania Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pracuje zdalnie, a kontakt z pracownikami NFOŚiGW jest możliwy wyłącznie drogą mailową:

 

[email protected] – sprawy ogólne;

[email protected] – pytania dot. programu Czyste Powietrze;

[email protected] – pytania dot. programu Mój Prąd;

[email protected] – pytania dot. wniosków w programie Mój Prąd;

[email protected] – dla podmiotów świadczące usługi montażu systemów fotowoltaicznych, które chcą zawrzeć z NFOŚiGW porozumienie o współpracy w zakresie realizacji programu Mój Prąd

[email protected] – pytania do programu finansującego fotowoltaiki dla rolników Agroenergia;

[email protected] – pytania do programu finansującego działania przedsiębiorców Energia Plus;

[email protected] – pytania do programu dla przedsiębiorstw ciepłowniczych;

[email protected] – pytania do programu LIFE;

[email protected] – pytania dot. programu Edukacja Ekologiczna;

[email protected] – pytania do programu Ochrona i przywracanie różnorodności biologicznej i krajobrazowej;

[email protected] – pytania dot. środków norweskich;

[email protected] – kontakt do doradców energetycznych.

 

także jak pójdziesz, to pewnie 'pocałujesz klamkę'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalatorzy o wymianie licznika u mnie zostawili kopie zlecenia wymiany licznika i protokół przeprowadzenia sprawdzenia mikroinstalacji. Ale to chyba nie zastąpi mi to "zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej (OSD)" pytanie skąd ciąć teraz takie zaświadczenie. Przy składaniu dokumentów pamiętam że zaznaczyłem ze będę brał udział w mój prąd. Może przyjdzie to z aneksem umowy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie bo się trochę wkopałem. Chciałem sam zamontować fotowoltaike ale firma gdzie kupowałem moduły i inwerter wystawiła mi fakturę na montaż. I teraz trochę lipa bo do Tauronu mogę złożyć że sam montowałem ale już do programu Mój Prąd nie bardzo bo mam fakturę na montaż. I teraz pytanie jak to ugryźć bo moim zdaniem najlepiej do Tauronu też niech się podpisze ta firma. No chyba że w tym programie nie sprawdzają wniosku do Tauronu tylko czy jest po prostu instalacja odebrana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie bo się trochę wkopałem. Chciałem sam zamontować fotowoltaike ale firma gdzie kupowałem moduły i inwerter wystawiła mi fakturę na montaż. I teraz trochę lipa bo do Tauronu mogę złożyć że sam montowałem ale już do programu Mój Prąd nie bardzo bo mam fakturę na montaż. I teraz pytanie jak to ugryźć bo moim zdaniem najlepiej do Tauronu też niech się podpisze ta firma. No chyba że w tym programie nie sprawdzają wniosku do Tauronu tylko czy jest po prostu instalacja odebrana.

 

To idź do nich niech ci teraz wystawią zaświadczenie z montażu lub poprawią fakturę. Wałek z WATem raczej nie- było by chyba w drugą stronę, chociaż nie znam się :bash:.

Niestety faktura bez montażu będzie na 23%- a to się wiąże z dopłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie bo się trochę wkopałem. Chciałem sam zamontować fotowoltaike ale firma gdzie kupowałem moduły i inwerter wystawiła mi fakturę na montaż. I teraz trochę lipa bo do Tauronu mogę złożyć że sam montowałem ale już do programu Mój Prąd nie bardzo bo mam fakturę na montaż. I teraz pytanie jak to ugryźć bo moim zdaniem najlepiej do Tauronu też niech się podpisze ta firma. No chyba że w tym programie nie sprawdzają wniosku do Tauronu tylko czy jest po prostu instalacja odebrana.

 

A sądzisz, ze ktoś to weryfikuje? Ja, żeby nie tracić czasu złożyłem papiery do PGE, we własnym imieniu jako instalacja we własnym zakresie. A montaż będzie mi robiła firma z FV. Nie sądzę, żeby to miało jakiś wpływ na dotację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sądzisz, ze ktoś to weryfikuje? Ja, żeby nie tracić czasu złożyłem papiery do PGE, we własnym imieniu jako instalacja we własnym zakresie. A montaż będzie mi robiła firma z FV. Nie sądzę, żeby to miało jakiś wpływ na dotację.

 

Zakładając, że jesteś elektrykiem i posiadasz odpowiednie kwalifikacje to rozwiązanie oczywiście to jest- natomiast bez uprawnień nie odważyłbym się tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak nie mają Otus 3 to przyjadą i przeprogramują jak u mnie. Dobrze gdyby był w płocie a nie gdzieś w budynku.

 

Przeprogramowali ci CORAX 3? Możesz napisać jak to się mniej więcej odbyło? Nalegałeś, czy sami przyszli?

Dzwoniłam do mojego rejonu i powiedzieli, że nie przeprogramowują tylko wymieniają na nowe. A że nowych nie ma, to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprogramowali ci CORAX 3? Możesz napisać jak to się mniej więcej odbyło? Nalegałeś, czy sami przyszli?

Dzwoniłam do mojego rejonu i powiedzieli, że nie przeprogramowują tylko wymieniają na nowe. A że nowych nie ma, to...

 

Mi przeprogramowali Norax3.

Najpierw mi przyszła pocztą decyzja o możliwości uruchomienia instalacji fotowoltaicznej. Potem po niecałych 2 tygodniach sami, bez informacji przyjechali do licznika. Powiedzieli, że nie mają nowych, zdalnych i za miesiąc lub dwa przyjadą wymienić ale ja już teraz mogę uruchomić instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...