Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Program "Mój prąd"


grv

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Masz już aneks czy nadal czekasz? Bo zastanawiam się ile to u mnie potrwa, bo dziś wymienili mi licznik.

 

Czekam, dzwoniłem do Łodzi bo tam zajmują się umowami, pan stwierdził że zgłoszenie widzi ale ciągle oczekuje, nie potrafił powiedzieć jak długo jeszcze...

Natomiast zaświadczenie podobno ma wysłać ZE który zajmował się wymianą licznika. Do "mój prąd" potrzebny jest też aneks umowy czy samo zaświadczenie od ZE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam, dzwoniłem do Łodzi bo tam zajmują się umowami, pan stwierdził że zgłoszenie widzi ale ciągle oczekuje, nie potrafił powiedzieć jak długo jeszcze...

Natomiast zaświadczenie podobno ma wysłać ZE który zajmował się wymianą licznika. Do "mój prąd" potrzebny jest też aneks umowy czy samo zaświadczenie od ZE?

Niestety sam już nie wiem, ale wydaje mi się, że samo zaświadczenie z ZE od licznika, bo tam na wniosku zaznaczało się rubrykę biorę udział w programie Mój Prąd.

Ze strony programu: "Zaświadczenie Operatora Sieci Dystrybucyjnej potwierdzające montaż licznika wraz z numerem Punktu Poboru Mocy, w którym go zainstalowano,"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A we wniosku nie wypisuje się już numeru (daty) umowy kompleksowej/aneksu do niej ?

Z tego co widzę to chyba trzeba podać numer umowy kompleksowej i datę zawarcia, więc niestety trzeba czekać... ;/

Chociaż nie jest nigdzie napisane, że to musi być nowa umowa, więc na upartego można by aktualną wpisać. Sam już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem świeżo po wypełnieniu wniosku (dziś zmienił status na W WERYFIKACJI) to napiszę co potrzeba dla instalacji montowanej przez firmę

 

Potrzeba nr aneksu do umowy kompleksowej, datę przyłączenia instalacji, nr PPE (no i parę oczywistych danych jak adres, nr konta itp).

W wersji elektronicznej potrzebne są skany zaświadczenia OSD, faktur, a także potwierdzenia dokonania przelewów za faktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj został ogłoszony program rządowy dopłat do instalacji fotowoltaicznych "Mój prąd".

https://www.money.pl/gospodarka/moj-prad-nowy-rzadowy-program-do-wziecia-5-tys-zl-na-panele-sloneczne-6405650062559361a.html

Zgodnie z nim będzie można otrzymać jednorazową dopłatę do 50% kosztów instalacji, maksymalnie 5000 zł.

Warunkiem wypłaty jest podpisanie umowy z ZE.

 

Czy ktoś ma informacje na temat łączenia tego programu z np."Czyste powietrze" ?

 

 

W większych miastach tzn w Warszawie jest większa dotacja, może trzeba dowiedzieć się w urzędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu telefonach, prośbach (obyło się bez gróźb) wszystkie dokumenty do Mojego Prądu są już w domu.

Sam wniosek prosty, złożony w dosłownie 10 minut. Teraz czekać żeby gospodarka się nie zawaliła i program nie anulowany.

 

A dostałeś również to: Zaświadczenie potwierdzające przyłączenie mikroinstalacji – dla prosumenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dostałeś również to: Zaświadczenie potwierdzające przyłączenie mikroinstalacji – dla prosumenta?

 

Tak, jest to zaświadczenie OSD, o którym pisałem i jest jednym z wymaganych załączników. Dostaje się od swojego regionu energetycznego - w moim przypadku Mińsk Mazowiecki. Oczywiście kilka razy telefon i prośby, żeby wysłali. Kolega dzwonił wczoraj to nic nje załatwił, opryskliwa pani skierowała go na infolinię do Warszawy. A tam skierowali go... do Mińska Mazowieckiego do tej pani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to zaświadczenie OSD, o którym pisałem i jest jednym z wymaganych załączników. Dostaje się od swojego regionu energetycznego - w moim przypadku Mińsk Mazowiecki. Oczywiście kilka razy telefon i prośby, żeby wysłali. Kolega dzwonił wczoraj to nic nje załatwił, opryskliwa pani skierowała go na infolinię do Warszawy. A tam skierowali go... do Mińska Mazowieckiego do tej pani.

 

ja zaświadczenie miałem w 1 dzień z Konstancina, ale pojechałem po nie osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śpieszcie się ludzie z wnioskami , bo niebawem będą inne (niestety) priorytety...

Obym się grubo mylił !

 

No to też, jednak Polska może mieć za karę potrącane środki finansowe z dotacji a przecież program twój prąd posiada harmonogram nikt gotówką nie da miliarda zlotych ani nawet jednym przelewem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mają powiedzieć Ci co chcieliby zrobić PV i dostać 5 tysi "rekompensaty" za instalację.

Czekać czy robić?:p

 

Czasy mamy niespokojne , widzicie i czytacie co się dzieje...

Ja bym teraz miał duży zgryz czy instalować PV jeśli istnieje realne ryzyko utraty pracy czy zmniejszenie dochodów...

Raczej bym już w nic nie inwestował tylko czekał na „pewniejsze” czasy-no, ale to ja bym tak prawdopodobnie zrobił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...