Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Program "Mój prąd"


grv

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzisiaj przeczytałem, że już prawie 60 tys. osób złożyło wnioski o dotacje do instalacji fotowoltaicznej z programu Mój Prąd. Połowa z nich otrzymała już dopłaty na swoje konta. Jeśli tempo sięgania po dotacje zostanie utrzymane, narodowy fundusz rozdysponuje do końca roku połowę budżetu programu. Do 17 kwietnia w ramach Mojego Prądu wydano prawie 153 mln zł. To kwota wypłacona już na konta 30795 rodzin, co oznacza, że pieniądze dostało jak ok. 53 proc. osób, które złożyły wnioski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stafik, a możesz odpisać kiedy złożyłeś wniosek?, Ja już czekam 13.01... i z tego co widzę, to ludzie którzy złożyli później wnioski mają już pieniądze, a mnie nie ma nawet na liście...

 

Wniosek złożony elektronicznie 01.02.

Sprawdzaj się na listach, bo ja np. nie dostałem żadnej informacji że wniosek rozpatrzony,albo że pieniądze wypłacone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek złożony elektronicznie 01.02.

Sprawdzaj się na listach, bo ja np. nie dostałem żadnej informacji że wniosek rozpatrzony,albo że pieniądze wypłacone.

 

Mogłeś się sprawdzić/poszukać na liście bo informacja nie przyjdzie że się pojawiłeś. Jak jesteś to do 3 tygodni kasa powinna być. Możesz sprawdzić status wniosku jak w weryfikacji to pomału szukaj się na listach.

Otrzymałem informację z Departamentu Księgowości że

"Wypłata środków odbywa się na bieżąco ale ze względu na ilość wypłacanych dotacji każdego dnia oraz obecną sytuację na świecie związana z COVID-19 czas oczekiwania na wypłatę może się wydłużyć do miesiąca"

Powinni "lecieć" za kolejnością ale...

Edytowane przez tkaczor123
covid19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś nowa polityka z listami rankingowymi Mój Prąd? Najnowsza lista nie zawiera imienia i nazwiska, więc wyłuskać się na niej będzie niezwykle ciężko.

 

Ochrona danych osobowych;). Po imieniu i nazwisku mogłeś "wylukać" sąsiada teraz to będzie trudne. Sprawdzaj się po mocy i lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam małe pytanie ,dziś mi wymienili licznik, dostałem od panów wymieniaczy zaświadczenie potwierdzające przyłączenie mikroinstalacji - dla prosumenta

rozumiem, że do złożenia wniosku "mój prąd" muszę mieć nową umowę kompleksową, czy tę umowę przysyłają pocztą "z automatu" czy trzeba się w jakiś sposób o nią starać?

PGE Łódź teren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku umowa była podpisana niezależnie od licznika w BOK 2 tygodnie wcześniej, natomiast protokół ze zmiany licznika jest konieczny do zaświadczenia o przyłączeniu do sieci ktore jest konieczne jako załacznik do wniosku o dotację. Więc proponuję się przejechać do BOK i załatwić 2 dokumenty za jednym zamachem. Ja PGE konstancin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaświadczenie już mam, dziś otrzymałem od panów wymieniaczy licznika,

a przejechać to ja się mogę do lasu, bo już otworzyli, a BOK są "okopane" pracują zdalnie

Wiem, że tak zrobiłeś, ale to były normalne czasy, chcę wiedzieć jak jest teraz

jako ciekawostka, protokołu z wymiany licznika nie podpisywałem, w miejscu podpisu odbiorcy mam wpisane COVID-19 (a nazywam się inaczej, serio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaświadczenie już mam, dziś otrzymałem od panów wymieniaczy licznika,

a przejechać to ja się mogę do lasu, bo już otworzyli, a BOK są "okopane" pracują zdalnie

Wiem, że tak zrobiłeś, ale to były normalne czasy, chcę wiedzieć jak jest teraz

jako ciekawostka, protokołu z wymiany licznika nie podpisywałem, w miejscu podpisu odbiorcy mam wpisane COVID-19 (a nazywam się inaczej, serio)

 

To nie jest ten dokument któy ma iść do dotacji na 100% zawiera on o wiele więcej danych i podpisuje go szef RE, czekałem 2h na podpis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest pieczątka i podpis kierownika RE

w tym jest właśnie problem, że nie mozna pojechać i załatwić na miejscu, jutro będę próbował dzwonić na "party line"

Ogolnie przy wymianie licznika dostaje się standardowy dokument z informacją o wymianie wraz z informacją na temat starego licznika itd. Drugi dokument z informacją o przyłączeniu pv zazwyczaj wysyłają pocztą. Jak dostałeś 2 dokumenty to pewnie masz też ten właściwy. Co do aneksu to ja już czekam 3 tydzień od wymiany. Ale dziś coś drgnęło, bo w ebok widzę, że wystawili mi fakturę pewnie za zuzycie do wymiany czyli może umowa już w drodze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaświadczenie już mam, dziś otrzymałem od panów wymieniaczy licznika,

a przejechać to ja się mogę do lasu, bo już otworzyli, a BOK są "okopane" pracują zdalnie

Wiem, że tak zrobiłeś, ale to były normalne czasy, chcę wiedzieć jak jest teraz

jako ciekawostka, protokołu z wymiany licznika nie podpisywałem, w miejscu podpisu odbiorcy mam wpisane COVID-19 (a nazywam się inaczej, serio)

 

Myślałem że Tinek.... ok. na poważnie - jeszcze przed COVID PGE Skarżysko wprowadziło "ułatwienie", czyli zamiast podpisywać umowę kompleksową w najbliższym BOKu, (powiedzmy 20 minut stania w kolejce i gotowe), trzeba czekać aż przygotują ją gdzieś w kraju i przyślą pocztą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję koledzy za pomoc, jest tak jak piszecie

Dodzwoniłem się dziś na infolinię, pani powiedziała, że teraz czekam na umowę kompleksową, która przyjdzie pocztą, nic nie muszę podpisywać i odsyłać, niestety może trwać i 3 miesiące, ale mogę zadzwonić na infolinię za około 3 tygodnie i podadzą mi numer umowy, wtedy będę mógł złożyć wniosek do "mój prąd"

Ten dokument co wczoraj dostałem, kiedyś wysyłali pocztą, tak jak pisze Stanley

 

pozdrawiam

Tinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, znalazłem ciekawe statystyki nt, programu Mój Prąd.

Np. wiecie, że w ciągu 95 dni trwania II naboru złożono 28 363 wniosków. To oznacza, że średnio Polacy składali dziennie prawie 300 wniosków do Programu Mój Prąd.

Do tej pory budżet programu zmniejszył się co najmniej o 170 845 376‬ zł, ale wciąż pozostało około 829 154 624 zł.

 

W I naborze do Programu Mój Prąd do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska wpłynęło ponad 30 000 wniosków. Według stanu na 17 kwietnia 2020 roku, 879 zostało rozpatrzonych negatywnie, ale to nie jest ostateczna liczba odrzuconych, ponieważ jeszcze ok. 1 500 wniosków jest w uzupełnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...