Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Program "Mój prąd"


grv

Recommended Posts

Ja czekam już dwa tygodnie. Zawsze do tej pory, gdy coś załatwiałem w Tauronie, to "gubili papiery" i trzeba było składać ponownie. Ciekawe, czy i tym razem :bash:

 

Ja czekam na oświadczenie z PGE. PGE też mi już raz zgubiło złożone papiery.........widać to powszechna praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam juz instalacje PV no i pasuje zamontowac ten licznik dwukierunkowy.

 

To składasz dokumenty, deklaracje zgodności zamontowanych urządzeń, wniosek o przyłączenie jako postument, (na druku ZE) schemat instalacji, i oświadczenie wykonawcy. I czekasz na odp ZE. Z tym co przyjdzie idziesz do biura obslugi i podpisujesz nową umowę i znowu czekasz na wymianę licznika. Jak Ci wymienią licznik składasz wniosek o potwierdzenie przyłączenie i czekasz.............. ogólnie to podłączanie się jako postument to czekanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To składasz dokumenty, deklaracje zgodności zamontowanych urządzeń, wniosek o przyłączenie jako postument, (na druku ZE) schemat instalacji, i oświadczenie wykonawcy. I czekasz na odp ZE. Z tym co przyjdzie idziesz do biura obslugi i podpisujesz nową umowę i znowu czekasz na wymianę licznika. Jak Ci wymienią licznik składasz wniosek o potwierdzenie przyłączenie i czekasz.............. ogólnie to podłączanie się jako postument to czekanie.

 

najwyraźniej wszystko zależy od ZE.

W Tauronie żona złożyła przygotowane i podpisane przeze mnie dokumenty w biurze Tauronu, tam przy niej zostały pobieżnie przejrzane, czy wszystko jest, po czym usłyszała, że mają 30 dni na rozpatrzenie i że będą się kontaktować. Po dwóch tygodniach zadzwoniła ekipa z Tauronu aby dopytać szczegóły umiejscowienia licznika, ale jak usłyszeli, że skrzynka licznikowa jest w ogrodzeniu to stwierdzili że przyjadą takiego i takiego dnia wymienić licznik. I wymienili. Trwało to 2 i pół tygodnia w sumie, potem pocztą przyszedł aneks do umowy. I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwyraźniej wszystko zależy od ZE.

W Tauronie żona złożyła przygotowane i podpisane przeze mnie dokumenty w biurze Tauronu, tam przy niej zostały pobieżnie przejrzane, czy wszystko jest, po czym usłyszała, że mają 30 dni na rozpatrzenie i że będą się kontaktować. Po dwóch tygodniach zadzwoniła ekipa z Tauronu aby dopytać szczegóły umiejscowienia licznika, ale jak usłyszeli, że skrzynka licznikowa jest w ogrodzeniu to stwierdzili że przyjadą takiego i takiego dnia wymienić licznik. I wymienili. Trwało to 2 i pół tygodnia w sumie, potem pocztą przyszedł aneks do umowy. I tyle.

 

Rozumiem, że ten aneks wysłasz do NFOŚ wraz z tym wnioskiem ze strony www, co trzeba jeszcze dołączyć ?

Edytowane przez Wujor
literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ten aneks wysłasz do NFOŚ wraz z tym wnioskiem ze strony www, co trzeba jeszcze dołączyć ?

 

Nigdzie nie pisze że aneks do umowy wysyłasz do NFOŚ, skąd to info?

 

Edit:

Tu masz wszystko opisane co trzeba składać

 

https://nfosigw.gov.pl/moj-prad/

Edytowane przez jajmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwyraźniej wszystko zależy od ZE.

W Tauronie żona złożyła przygotowane i podpisane przeze mnie dokumenty w biurze Tauronu, tam przy niej zostały pobieżnie przejrzane, czy wszystko jest, po czym usłyszała, że mają 30 dni na rozpatrzenie i że będą się kontaktować. Po dwóch tygodniach zadzwoniła ekipa z Tauronu aby dopytać szczegóły umiejscowienia licznika, ale jak usłyszeli, że skrzynka licznikowa jest w ogrodzeniu to stwierdzili że przyjadą takiego i takiego dnia wymienić licznik. I wymienili. Trwało to 2 i pół tygodnia w sumie, potem pocztą przyszedł aneks do umowy. I tyle.

 

To PGE podaje że ma 30 dni na rozpatrzenie "tych" dokumentów, kolejne 30 na licznik i nie wiem ile na to zaświadczenie czekam już tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To PGE podaje że ma 30 dni na rozpatrzenie "tych" dokumentów, kolejne 30 na licznik i nie wiem ile na to zaświadczenie czekam już tydzień.

 

a sprawdź w ustawie, czy aby przypadkiem oni nie mają 30 dni od zgłoszenia (czyli złożenia dokumentów) do podłączenia instalacji do sieci (wymiany licznika)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi bo nie znalazłem ...czy dotacje można uzyskać tylko na oddany do użytku budynek??

Czy to musi być jedna faktura na całość, czy może być faktura osobno na części i osobno usługa?

 

Może nie być oddany. Ważna jest podpisana umowa z Tauronem lub innym dostawcą na dostawe energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście że po 20 grudnia nabór wniosków ma być wznowiony i ma być prowadzony w trybie ciągłym? Informacje podał sam prezes NFOŚiGW. To chyba dobra informacja :)

 

Bardzo możliwe, że tak będzie jak nie ma PIT-ów. Oni się chyba bali. Była już raz taka sytuacja, że NFOŚiGW został sparaliżowany, bo urzędnicy wystawiali PIT-y i przyjmowali wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliscie, ze będzie 500+, 1000+ i 4000+ ?

No, jak tylko ktoś te wybory wygra to wtedy to SFINANSUJEMY!

No i obowiązkowo po 5000 zł dla kazdego...

 

Cholera... z czego ja im na to dam?

Jeść przestanę czy auto na rower zamienię?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera... z czego ja im na to dam?

Jeść przestanę czy auto na rower zamienię?

No mógłbyś zamienić auto na rower. Zrobiłbyś coś dobrego dla zdrowia swojego i innych mieszkańców ;)

 

Nie dramatyzuj już tak i się nie spinaj.

 

A wracając do tematu: już 8 mln zł wypłaconych dotacji w ramach Mój Prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...