Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ocieplenie domku z drewna - podlogi


gruberek11

Recommended Posts

witam

za miesiąc stawiają mi domek na działkę 30m2. Będzie on stał na bloczkach betonowych.

Jak mam ocieplić podłogę?

 

Na podłodze będą deski same. Czy na te deski zrobić kratownicę ułożyć wełnę ?

Jak to zrobić prawidłowo?

 

Deski na podłodze - na to folia para przepuszczalnia, kratownica z kantówek grubszych niż wełna, w szkielet położyć wełnę na to płyta osb a na płytę osb co chce? np: kolejne deski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być to typowy domek na działkę nie dużą. Typowo letni.

Nie znam się na tym

Powiedziano mi że podłoga nie jest ocieplana a materiał domku to:

Materiał domku deska elewacyjna 19 mm świerk syberyjski łączony metodą pióro-wpust . Deska podłogowa 25 mm sosna skandynawska łączona też metodą pióro-wpust.

Nie zajmują się ociepleniem.

Ściany wiem jak sobie docieplić , dach z czasem też.

Ale zastanawiam się jak to ma być poprawnie.

 

Czy jak domek stanie na bloczkach betonowych, od dołu w sumie prócz desek nie ma nic to jest okey? czy fuszerka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ma wyglądać od wewnątrz.

 

Jeśli chodzi o ocieplenie ścian myślę sobie tak:

 

- na całość rusztu dam folię wiatro ochronną napisami do wewnątrz przymocuję ja takkerem, na to wełna i na to paraizolacja i na to błazeria

 

na dach tak samo :

- takkerem folia wiatro ochronna napisami do wewnątrz, na to wełna na sztywno - czym przymocować wełnę żeby nie spadała? i na to folia paraizolacyjna i błazeria

fotka.jpg

fotka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OD 0,08 między te deski stanowiące legary podłogi oczywiście że nie jest tam pokazane jak wpychaja wełne . Trza przypilnować i dac ocieplenie między legarami a od dołu obić folią i jakimś obiciem, coby wiatr i gryzonie nie harcowały.

A na filmiku można ocieplać hurtem od wewnątrz, choć ten sposób budowy ("szkielet ryby")jankeski nie kanadyjski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Stos, w Norwegii w nowych domach po ociepleniu między słupami jest folia następnie ruszt poprzeczny zazwyczaj 5 cm gdzie prowadzone są instalacje, następnie ruszt zostaje wypełniony izolacją a na to gips lub deska. A jeszcze jedno od zewnątrz zamiast foli para przepuszczalnej specjalną płytę gipsowa, łączenia płyt od zewnątrz klei się bardzo mocną taśmą. https://norgips.no/referanseprosjekter/quality-hotel-river-station
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stos, przez ostatnich 5 lat, miałem okazję wykonywać instalacje elektryczne zarówno w nowych jak i starych budynkach. W nowych zawsze było tak jak pisałem wyżej. W telefonie znalazłem dwa zdjęcia. Od przeszło dwóch lat mieszkam w mieszkaniu w bloku wykonanym w tej technologi, mieszkanie ma około 75 m, na przedpokoju jest jeden tradycyjny grzejnik, w łazience ogrzewanie elektryczne podłogowe i to wszystko.

72114358_915201328857696_244457340781199360_n.jpg

72743078_525850677984261_3019374898284855296_n (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...