Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ponowne malowanie sufitu z płyty karton gips


Recommended Posts

W mieszkaniu mam sufity podwieszane z karton gipsu, malowane 7 lat temu. Obecnie do przemalowania użyłam Tikkurili SuperWhite. Malowałam już 3 razy i sufity wyglądają jak łaciata krowa. Czy problem może leżeć w tym, że nie zagruntowałam sufitu? Wydawało mi się że skoro już kiedyś płyta była gruntowana i malowana nie powinno być problemu. Pilnowałam temperatury i wilgotności by była odpowiednia, ostatnie malowanie prostopadle do okna. Wypróbowałam trzy różne wałki, a ostatnie malowanie robiłam niemalże z nosem przy suficie.

 

Powoli kończą mi się pomysły co mogę robić nie tak. Podpowiedzcie proszę jak sprawić by powierzenia wyglądała jednolicie.

Czy to dobry pomysł pomimo tych trzech malowań zagruntować sufity i malować ponownie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Pani,

Problem może wynikać z braku zagruntowania podłoża. Po tak długim czasie najlepiej oczyścić sufit, a następnie zagruntować go. Można do tego wykorzystać grunt Śnieżka Acryl-Putz® GU 40. Gruntu nie należy rozcieńczać wodą, aby nie osłabić jego właściwości. Zadaniem gruntu jest ujednolicenie podłoża i zmniejszenie jego chłonności. Warto również pamiętać o doborze odpowiedniego wałka oraz zastosowaniu właściwej techniki malowania. Porady na temat malowania sufitu znajdzie Pani pod adresem https://www.sniezka.pl/poradniki/porady-techniczne/jak-poprawnie-pomalowac-sufit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...