Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piec Laguna a Kotłospaw, a może coś innego


Danionn

Recommended Posts

...ale na czy orientujesz się na czym może polegać skopanie ?

 

 

Jeśli np. grzeję tylko wodę (domu nie ogrzewam bo ciepło) i osiągnę zamierzoną temperaturę wody np. 55 st na 2-im bądź 3-cim biegu, to czy musi rozbujać się na 5 -tym ?

 

Czy te moje problemy mogą zależeć od pelletu ?

Kupiłem dobry (teoretycznie) od sprawdzonego dostawcy w odpowiedniej cenie...ale może zła partia ? zbyt duża wilgotność ? (czy mogę ją jakoś sprawdzić poza wizualną oceną?)

 

Z góry dziękuje za odpowiedź i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na czym miałoby polegać "skopanie" instalacji?

 

A może jeśli piec który na tą chwilę (bo na dworze wciąż ciepło) ogrzewa tylko wodę (zbiornik CWU) i osiąga żądane 52 st. C temperatury wody na biegu 2 lub np. 3, to nie musi się rozpędzać do 5 -ego?

 

Jaki wpływ na moje problemy może mieć jakość pelletu ?

Kupiłem od teoretycznie polecanego i pewnego dostawcy w cenie powyżej 1000 zł klasy A1 ale może to jest jakaś zła partia ? albo zbyt duża wilgotność ?

Czy można poza oceną wizualną w jakiś prosty/domowy sposób sprawdzić wilgotność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to kulawy angielski? Polskiego menu nie ma?

To taki super włoski kocioł z kulawym angielskim. Raz niby ma polski, później go nie ma.

Z tego co Zawijan_2 kiedyś pisał na forum to produkt sprzedawany na polskim rynku ma mieć w zestawie polską instrukcję obsługi i polskie menu? a ja tam się na tych dziwnych przepisach nie znam :)

Mam japońską PCI ale dostałem do niej instrukcję w języku polskim a menu sterownika również jest w języku polskim.

Ja już bym wolał po rusku to menu :) w moich czasach to był jedyny "słuszny" język obcy :)

Podobno miało to być wszystko takie automatyczne, widać chyba nie do końca jest, jak się ustawi to tak działa jak wszystkie inne sterowniki ale forum wszystko przyjmie, każdy rodzaj reklamy.

Edytowane przez karoka65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Lagunie nic nie ustawiam. Paliłem różnym pelletem, fi 6 mm, fi 8 mm, pelletem 50% trocina 50% MDF, pelletem Husar który ma dosyć negatywne opinie i nic nie przestawiałem, żadnego parametru i żadnego problemu nie było czy to z rozpalaniem czy z dobiciem do zadanej temperatury.

Jedyny błąd; kocioł nie wystartował po tygodniowej przerwie, słaby ciąg kominowy, po drugiej próbie odpalił bez problemu.

A i jeszcze w zimie nie odpalił się bo zapomniałem dosypać pelletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja jest po polsku, menu nie musi. Tutaj nie ma co ustawiać, można być analfabetą. Klikasz w ikonę kotła lub bojlera żeby zmienić temperaturę, to wszystko.

A to że są majstry którzy potrafią spiepszyć instancję tak prostego kotła to już inny rozdział.

Jak nie ma co ustawiać? A AutoLato? Temperatura zewnętrzna dla startu i stopu grzania? Krzywa grzewcza mieszacza na przykład? A praca według harmonogramu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...