Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt MALWA pracownia HORYZONT


Recommended Posts

Towita, u nas takiego kryzysowego momentu nie było - na szczęście :lol:

Mam nadzieje, że go nie będzie. Przy wykończeniówce różnie to bywa, zależy na jakiego 'fachowca' sie trafi, ale to raczej nie są powody żeby żałować rozpoczęcia budowy.

Sama zobaczysz latem jak chatka stanie, że nie będzie ci sie chciało wychodzić z działeczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kryzys... Chyba przy wykończeniówce... Były takie momenty, że wyć mi się chciało. Czs nas gonił, sprzedaliśmy mieszkanie i klucze mieliśmy oddać na początku listopada, atu trzecia ekipa kafelkarzy nawaliła, pieniądze z ostatniej transzy kredytu nie chciały przyjść, facet od regipsu miał "obsuwę" w czasie jakieś drobne pięć tygodnii w rezultacie zamiast do w pełni wykończonego domeczku wprowadziliśmy się do stanu... hm... mocno surowego. Ostatni fachowiec wyszedł od nas o 14.oo w Wigilię!! Ale warto było!!! Wykończeniówka faktycznie strasznie daje w kość - i psychicznie i przede wszystkim finansowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak czuję. Do tej pory nie mamy wszystkich detali w mieszkaniu, które wykańczamy już prawie dwa lata. Teraz to już na pewno nic nie zrobimy, bo zaczynamy żyć budową.

Zdecydowaliśmy się na ścianę dwuwarstwową, bloczek Wienerbergera i wełna mineralna (nie mam pamięci do grubości). Ekipa zamówiona na marzec, mam nadzieję, że zdążymy z papierologią. Jeszcze projekt szamba trzeba kupić, bo niestety na naszej działce nie ma kanalizacji. Kurcze cały czas się boję, czy nas ta budowa nie przerośnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ziom! Ty też z grona miłośników Malw? :lol:

Towita, każdy chyba się bał zaczynając budowę, to normalne. Przestrzegam przed "huraoptymizmem" bo to się mści okrutnie, ale nie należy się zniechęcać. Odłóż tylko półtora raza :D więcej pieniążków na wykończeniówkę niż na stan surowy zamknięty a powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

witajcie,

mieliśmy ambicję zacząć budować w marcu. Minął kwiecień i narazie nic :cry:

Mamy dopiero pozwolenie na budowę. Musimy ogrodzić działkę i ruszamy. Kurcze jak mnie wkurza to rozwlekanie.

Podnieśliśmy ściankę kolankową, łazienkę na górze też chcemy przenieść na stryszek- nie będzie za niska?

Napiszcie proszę, czy macie kuchnię otwartą na jadalnie, czy postaiwliście ścianki?

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...