Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Problem z odbiorem instalacji pv


Goraj

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ta są kondensatory filtra EMC, który wymagają normy, więc wsystkie, które te normy spełniają muszą je mieć. Do tego te kondensatory są generatorem i mocy biernej pojemnościowej w ilości ok 2kVar na dobę, a właściwie za noc. Jak w niedalekiej przyszłości każą nam za nią płacić, to będzie masakra w fakturach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta są kondensatory filtra EMC, który wymagają normy, więc wsystkie, które te normy spełniają muszą je mieć. Do tego te kondensatory są generatorem i mocy biernej pojemnościowej w ilości ok 2kVar na dobę, a właściwie za noc. Jak w niedalekiej przyszłości każą nam za nią płacić, to będzie masakra w fakturach.

 

Ale ja się nie pytam po co tylko czy wszędzie są 2,2uF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Googwe gw 9000

Po odłączeniu fazy 115V AC 104mA

Pojemność faza-N 6,6nF, faza-faza 2,58uF

Zeversolar tlc 5000

Po odłączeniu fazy 146 mV AC 0mA

Pojemność faza-N 5,18uF, faza-faza 2,33uF

One po prostu mają inne filtry.

Pytanie czy zadowoli ZE dołożenie 3 kondensatorów, czy im się generalnie nie podoba ten inwerter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Googwe gw 9000

Po odłączeniu fazy 115V AC 104mA

Pojemność faza-N 6,6nF, faza-faza 2,58uF

Zeversolar tlc 5000

Po odłączeniu fazy 146 mV AC 0mA

Pojemność faza-N 5,18uF, faza-faza 2,33uF

One po prostu mają inne filtry.

Pytanie czy zadowoli ZE dołożenie 3 kondensatorów, czy im się generalnie nie podoba ten inwerter?

 

A co ma się im ten inwerter nie podobać. To nie konkurs piękności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zażądaj od ZE pisemnego uzasadnienia odmowy przyłączenia instalacji i informację jaką normę/normy musi spełniać falownik. Po drugie skontaktuj się z importerem/producentem falownika i poproś o certyfikat, a najlepiej protokół z badania falownika na zgodność z normą dotyczącą pracy wyspowej. Jeżeli falownik ma taki certyfikat wystawiony przez uprawniony/certyfikowany instytut badawczy, to ja poprosiłbym ZE o przesłanie mi protokołu z badań wykonanych przez certyfikowaną jednostkę lub numeru akredytacji jaką oni mają na wykonywanie badań falowników na zgodność z tą normą, zapytał czy zgłosili do odpowiedniego urzędu, że ich zdaniem ten falownik nie spełnia odpowiedniej normy i jednocześnie wysłał skargę na ZE do URE czy innego UOKiK lub rzecznika konsumentów. Edytowane przez mibas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pozwole sobie napisac jak wyglada sytuacja z odbiorem instalacji na dzien dzisiejszy , a wiec mowiac krutko nic sie nie zmienilo . Kilka dni temu u jednego ze mnajomych pojawiła sie firma ktora te instalacje montowala , czyli hymon energy ,wraz z pracownikami PGE , po komisyjnym sprawdzeniu instalacji wykonawca stanelo na tym ze wszystkie instalacje 3 fazowe wykonane przez ta firme nie beda odebrane do czasu usuniecia problemu powrotu napiecia na sieć . Firma zgodnie z umowa z gmina ma czas na wykonanie tego przetargu do 15 października , dzisiaj jest 19 wrzesień i w sumie nie wiadomo jak to zostanie zrobione żeby ludzie mogli używac tych instalacji .

Porażka totalna i wyrzucone pieniadze w błoto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczył bym na to, że firma zapłaci za wojenkę ZE z gminą, a nawet jeśli, to ZE znajdzie inny powód. Zabierzcie się razem i idźcie do gminy, niech oni szukają prawników i walczą ZE w sądzie, bo inwertery spełniają normy i są sprawne. A spoko czy się pewnie polubownie. ZE uzna inwertery, ale zażąda czasu na dostosowanie sieci, albo w trakcie szarpaniny będzie ją dostosowywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odpowiedzialność powinna ponieść firma montująca.

Na czym polega ich wina?

Na tym, że ZE sobie wymyśliło głupi test i na jego podstawie stwierdza, że inwerter nie ma zabezpieczenia przeciwko pracy wyspowej? Tzn wg nich inwerter pracuje / produkuje energię mimo braku fazy. Typu "weź i mi udownij, że nie jesteś wielbłądem... ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem oficjalne pismo z ZE że moja instalacja nie bedzie podłaczona bo jest nirsprawny "przekształtnik " i należy go wymienic na urzadzenie sprawne i ponownie zgłosić instalacje do odbioru .

 

to poproś na piśmie o protokół z pomiarów z wyszczególnieniem normy i procedury testowej wg której to stwierdzili, bo takie coś powinno być sprawdzane zgodnie z obowiązującymi standardami, które sami powinni podać jako warunki przyłączenia do sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu czegoś nie rozumie

1 jak padnie faza inwerter sie wyłącza bo tak ma być

2 fachowcy won od inwertera nie wpuszczam bo niema takiego prawa a tym bardziej odłaczanie fazy od inwertera

3 oni u siebie jak wyłączą faze to inwrter ma zdechnąć i tak ma być

4 energetyka ma prawo do licznika po liczniku WON wypierdalać

5 dostają certyfikaty i inne papirki zgodne z wymogami i niech spadają

6 problem polega na tym że tempią konkurencję !!!! Skubane same monrtują instalacje i masz brać od nich oczywiste że cena odpowiednio wyższa jak na rynku

no i z 10 punktów jeszcze nie chchce mi się pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...