Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gruntowa pompa ciepła - jakiej firmy?


jarek88

Recommended Posts

Poziomy kolektor to dobra opcja i sporo tańsza pod warunkiem, że masz miejsce. Sam będę robił na dniach tymi ręcami, a pompę biorę polską - Apic 8kw 08HGW, mnie ona wyjdzie 14,200 brutto. Do tego zasobnik kospel lub galmet około 3000, 2, 3 pompki, graty do montażu i myślę, że wraz z dolnym źródłem zamknę się w 22000zł.

 

Może warto rozważyć polskie pompy? Jest ich trochę na rynku

 

Ja zrobiłem podobnie, mam właśnie A-pic 8 kW tylko bez zasobnika i zmieściłem się w 18 tys. Ciekaw jestem jaką rzeczywistą moc będzie miała twoja bo u mnie przy DZ 2 st.C miała moc ok. 12 Kw a w lecie przy 18 st. z ziemi przekraczała nawet 18 kW. Proponuję zasobnik z dużą wężownicą aby nie było później problemów z brakiem odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Widziałem te pompy już kiedyś, akurat nie wiem czy one do dotacji cp mogą być.

 

Pytanie co z tą mocą. Przecież taki rozrzut mocy i o jak dobrać znamionową moc pompy ciepła? Mi te 12kw raczej wystarczy, oni piszą po metrażu że 14 a tym czasem ta 14 na początku sezonu będzie łapała moc rzędu blisko 20kW. No przy takiej mocy to albo falownik albo taktowanie...

 

Pozdrawiam

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie pompy ciepła są dobre i tanie bo są tanie i dobre ale strzelam, pewnie żadna (nie znalazłem takiej do tej pory) nie może być dofinansowana z czystego powietrza. Gdybym nie miał otrzymać dotacji, polska pompa ciepła już by u mnie stała ;) a dz było by poziomo zakopane w ziemi.

 

Do tego oczywiście polskie PC są on-off. Dla jednego to zaleta, dla innego wada.

 

Pozdrawiam

Karol

 

Kolego oczywiście, że są dofinansowane z Czystego powietrza. Dostałem od producenta wszystkie kwity o które prosił mnie WFOS, przedstawiłem im, oni zaakceptowali i działam z instalacją.

 

Inwerterowe pc ma firma ppc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem podobnie, mam właśnie A-pic 8 kW tylko bez zasobnika i zmieściłem się w 18 tys. Ciekaw jestem jaką rzeczywistą moc będzie miała twoja bo u mnie przy DZ 2 st.C miała moc ok. 12 Kw a w lecie przy 18 st. z ziemi przekraczała nawet 18 kW. Proponuję zasobnik z dużą wężownicą aby nie było później problemów z brakiem odbioru.

 

O kurcze to nie źle :) no zobaczymy jak wszystko będzie chodziło. Zasobnik będzie miał pojemność 300l a wężownica pewnie z 5mkw powierzchni także powinna dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kartster: żebyś ty tylko za ten certyfikat nie zapłacił więcej niż z czystego powietrza dostaniesz. Jeżeli w ogóle dostaniesz ;)

 

Zastanawiam się też gdzie są ci wszyscy naganiacze tak bardzo obecni w tematach o powietrznych. Przecież gruntówki o niebo lepsze od T-CAP miały być bez problemu do kupienia na gotowo za połowę jego ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie pompy ciepła są dobre i tanie bo są tanie i dobre ale strzelam, pewnie żadna (nie znalazłem takiej do tej pory) nie może być dofinansowana z czystego powietrza. Gdybym nie miał otrzymać dotacji, polska pompa ciepła już by u mnie stała ;) a dz było by poziomo zakopane w ziemi.

 

Do tego oczywiście polskie PC są on-off. Dla jednego to zaleta, dla innego wada.

 

Pozdrawiam

Karol

 

Polskie pompy wcale nie są tylko on/off, Firma PPC ma w serię inwerterową Ecopower I. Co więcej, cena niewiele różni się od on/off.

Których wymagań programu "Czyste Powietrze" nie spełniają, bo ja czytałem warunki techniczne dofinansowania i nie znalazłem nic czego mój Apic by nie spełniał.

Z mojego rozeznania wynika, że polskie pompy ciepła sa tak samo dobre jak zagraniczne. W środku siedzi to samo, a że marki są nieznane, no to już co kto woli, ale ja nie lubię płacić za znaną markę, jeśli konkurencja oferuje to samo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny w porównaniu do ofert na viessmana czy dimplexa jakie otrzymałem niższe gruuubo powyżej 10 tys zł. Żebym to ja wiedział jakie firmy warto brać pod uwagę a jakie pompy po 10 latach nadają się do wymiany. Wywalić na pompę gruntową 37 tys zł (z kotłownią) a po 10 latach ją wymieniać to lekka rozrzutność.

 

Pozdrawiam

Karol

 

A kogo pytałeś o wyceny? Zadaj oficjalne zapytanie i negocjuj :)

Kto Ci broni :) Jak masz pytania o sam sprzęt i nasze pompy - jestem do dyspozycji!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

 

Sprawdzone gruntowe pompy ciepła posiada w swojej ofercie marka Buderus., dlatego polecam sprawdzić naszą ofertę. Pompy ciepła Logatherm marki Buderus cechują się solidnym wykonaniem, posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/. W sprawie doboru, wyceny oraz montażu zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie http://www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801. Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant Buderus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

 

Sprawdzone gruntowe pompy ciepła posiada w swojej ofercie marka Buderus., dlatego polecam sprawdzić naszą ofertę. Pompy ciepła Logatherm marki Buderus cechują się solidnym wykonaniem, posiadają wysokiej klasy sprężarkę i wymiennik ciepła. Gwarantuje to długą żywotność i wysoką sprawność wytwarzania energii cieplnej. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/. W sprawie doboru, wyceny oraz montażu zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów naszej marki. Ich wyszukiwarkę w zależności od regionu można znaleźć na stronie http://www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801. Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant Buderus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Czy ktokolwiek ma jakąkolwiek wiedzę o tej firmie i jej ofercie? Z tego co czytam, ma małe pompy a kompleksowa oferta jest w cenie....powietrznej PC.

https://konceptus.com.pl/

https://www.olx.pl/oferta/gruntowa-pompa-ciepla-6-kw-kompletna-instalacja-CID628-IDB24EQ.html#91037d7190

 

Gdyby ktoś miał jakieś info, to poproszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A ja się od miesiaca zastanawiam i rozkminiam jaką firmę pompy wybrać i dokładnie jest tak samo jak mówi założyciel tematu - każdy poleca co innego i nic tylko mętlik w głowie.

* czy konkretna moc czy lepiej inwerterówka ?

* czy zbiornik na CWU zintegrowany czy osobno ? - mam miejsca w kotłowni dużo

* czy dopłacać do pasywnego chłodzenia ? Czy można te pasywne chłodzenie zamontować np. za rok/dwa lata ?

* na arenie zostały mi pompy buderusa, smartheata i vaillanta

 

 

ktoś coś rozjaśni moje męczarnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się od miesiaca zastanawiam i rozkminiam jaką firmę pompy wybrać i dokładnie jest tak samo jak mówi założyciel tematu - każdy poleca co innego i nic tylko mętlik w głowie.

* czy konkretna moc czy lepiej inwerterówka ?

* czy zbiornik na CWU zintegrowany czy osobno ? - mam miejsca w kotłowni dużo

* czy dopłacać do pasywnego chłodzenia ? Czy można te pasywne chłodzenie zamontować np. za rok/dwa lata ?

* na arenie zostały mi pompy buderusa, smartheata i vaillanta

 

 

ktoś coś rozjaśni moje męczarnie ?

 

 

ad1. zależy co preferujesz, czy masz jedną taryfę prądową, dwie czy pompową :p

jeśli chcesz grzać tylko w taniej to prędzej on/off, jeśli bardziej komfortowo w klasie non-stop, to inwerter, w końcu rzadko będzie chodził pod dużym obciążeniem, będzie zaś chodził częściej tylko słabiej :p ja mam inwertera, sobie chwałę mimo taryfy g12w

 

 

ad2. masz miejsce to weź osobno, w razie "w" łatwiej będzie naprawić/wymienić to co się zepsuje....

ale z drugiej strony pompa z wbudowanym łatwiej obsługiwać/montować, mniej możliwości coś zepsuć :p

ja mam razem, ale z powodu miejsca :p

 

 

ad3. zależy, ja dokładałem po roku, zależy od ceny :p pamiętaj że to nie klima, jak będziesz chcieć schładzać to ci obniży może o 2 stopnie, trzeba pilnować żeby nie dopuścić do "zawilgocenia" podłogi :)

 

 

ad4. Vaillant podobno ma najlepszy serwis w kraju :p ale to tylko podobno :) ja mam smartheata, chwale sobie :)

porównaj, odwiedź kogoś kto ma takie sprzęty, poszukaj tutaj i ugadaj się na wizytę (albo inne fora czy FB)

dotknij :) no i kwestia ceny - też ważna

zależy kto będzie ci instalować - instalator też jest ważny, jeden drugiemu nie jest rowny...

 

gwarancję chyba mają teraz wszystkie na 5 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruntówka w tym momencie to przerost formy nad treścią. Nowe pompy na R32 pracują normalnie do -25 stopni i nawet jeśli masz 4 czy 5 strefę to co z tego?

Jak już się boisz mrozów po -30 i więcej to za 2,5 tys możesz dokupić sobie elektryczny kocioł kospela, który na te parę dni w roku zastąpi pompę. Chyba, że kasa nie gra roli i czy wydasz 30 tys a 50 tys to nie robi dla Ciebie róznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruntówka w tym momencie to przerost formy nad treścią..

 

Urzekła mnie ta historia tarmosząc śledzioną okrutnie....

 

http://i.imgur.com/6MBm9lk.gif

 

 

PS. Są gotowe tematy PC PW vs PC GW. I tam warto używać rzeczowych argumentów, ale w temacie "gruntowa pompa ciepła jakiej firmy?" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzekła mnie ta historia tarmosząc śledzioną okrutnie....

 

http://i.imgur.com/6MBm9lk.gif

 

 

PS. Są gotowe tematy PC PW vs PC GW. I tam warto używać rzeczowych argumentów, ale w temacie "gruntowa pompa ciepła jakiej firmy?" ???

 

A nie wyrwało Ci jej czasem i nie szukasz jej po pokoju? :) EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...