Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gruntowa pompa ciepła - jakiej firmy?


jarek88

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 133
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Polskie pompy ciepła są dobre i tanie bo są tanie i dobre ale strzelam, pewnie żadna (nie znalazłem takiej do tej pory) nie może być dofinansowana z czystego powietrza. Gdybym nie miał otrzymać dotacji, polska pompa ciepła już by u mnie stała ;) a dz było by poziomo zakopane w ziemi.

 

Do tego oczywiście polskie PC są on-off. Dla jednego to zaleta, dla innego wada.

 

Pozdrawiam

Karol

 

Silesia Term wchodzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
Robić to możesz pod siebie. Pisz poprawnie że składasz pompy, jak w ogóle masz z tym coś wspólnego.

 

Calkiem możliwe że też je robi przynajmnoej tak wyglądają jakby dostawał karton części od producenta i sam docinał i nitował blachę ;)

Sam producent na swojej stronie nie umieszcza zdjec tych pomp byc moze nie wie jak wygląda efekt finalny.

Próżno też szukac jakiś certyfikatów z badań potwierdzajacych sprawność czy moc deklarowaną a papier wszystko przyjmie.

Producenci tych szajsowatych splitów takowe maja

 

gruntowa-pompa-ciepla-6-kw-kompletna-instalacja-529828941_resize_98.jpg

 

Ps.Za taki montaż podlicznika powinni do kryminału wsadzać.

 

Do adam_mk .Skoro to skladasz to zamiesc tu kilka realnych zdjec zarówno z zewnątrz jak i szczególnie mnie interesujace z wewnątrz pompy a także zdjecie elektroniki(nie wyswietlacza) skoro sa takie fajne to chyba nie ma sie czego wstydzić ?

Jak ludzie zobaczą tą jakość to nie ttzeba bedzie ich namawiać sloganami :

Cytat ze strony producenta:

Tabela jest aktualna dla następujących założeń:

 

przeciętny grunt, umożliwiający uzyskanie mocy 1200W z jednej sondy Heliko

cena prądu 40gr/kWh (wymaga podpisania umowy z taryfą G12 lub G12w)

rzeczywiste sezonowe zapotrzebowanie cieplne budynku nie przekracza wartości podanej w tabeli

zestaw zapewnia utrzymanie temperatury +20⁰C w budynku, dla temperatury zewnętrznej do -20⁰C

budynek jest wyposażony wyłącznie w ogrzewanie podłogowe

 

Czy to znaczy ze na grzejniki sie nie nadają? Mozesz wyjasnic dlaczego?

Pierwsze slyszę żeby umowę zawieralo sie z g12 raczej z zakladem energetycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem możliwe że też je robi przynajmnoej tak wyglądają jakby dostawał karton części od producenta i sam docinał i nitował blachę ;)

Sam producent na swojej stronie nie umieszcza zdjec tych pomp byc moze nie wie jak wygląda efekt finalny.

Próżno też szukac jakiś certyfikatów z badań potwierdzajacych sprawność czy moc deklarowaną a papier wszystko przyjmie.

Producenci tych szajsowatych splitów takowe maja

 

[ATTACH=CONFIG]449928[/ATTACH]

 

Ps.Za taki montaż podlicznika powinni do kryminału wsadzać.

 

Do adam_mk .Skoro to skladasz to zamiesc tu kilka realnych zdjec zarówno z zewnątrz jak i szczególnie mnie interesujace z wewnątrz pompy a także zdjecie elektroniki(nie wyswietlacza) skoro sa takie fajne to chyba nie ma sie czego wstydzić ?

Jak ludzie zobaczą tą jakość to nie ttzeba bedzie ich namawiać sloganami :

Cytat ze strony producenta:

Tabela jest aktualna dla następujących założeń:

 

przeciętny grunt, umożliwiający uzyskanie mocy 1200W z jednej sondy Heliko

cena prądu 40gr/kWh (wymaga podpisania umowy z taryfą G12 lub G12w)

rzeczywiste sezonowe zapotrzebowanie cieplne budynku nie przekracza wartości podanej w tabeli

zestaw zapewnia utrzymanie temperatury +20⁰C w budynku, dla temperatury zewnętrznej do -20⁰C

budynek jest wyposażony wyłącznie w ogrzewanie podłogowe

 

Czy to znaczy ze na grzejniki sie nie nadają? Mozesz wyjasnic dlaczego?

Pierwsze slyszę żeby umowę zawieralo sie z g12 raczej z zakladem energetycznym

Naprawdę wygląda ten montaż niechlujnie. Tak mało rur i tak paskudnie położone. No ale pewnie tanio było w promocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(wymaga podpisania umowy z taryfą G12 lub G12w)

 

Pierwsze slyszę żeby umowę zawieralo sie z g12 raczej z zakladem energetycznym

 

"z taryfą G12" w tym przypadku nie oznacza drugiej strony umowy (którą oczywiście jest zakład energetyczny) tylko stanowi dopełnienie słowa UMOWA: umowa z taryfą G12 = Umowa, w której Strony zgodziły się na rozliczanie na podstawie taryfy G12.

 

To tak jakby ktoś widząc zdanie "zawrzeć umowę z miesięcznym okresem wypowiedzenia" myślał, że "miesięczny okres wypowiedzenia" to druga strona umowy :)

 

Naprawdę wygląda ten montaż niechlujnie. Tak mało rur i tak paskudnie położone. No ale pewnie tanio było w promocji.

 

To jest kotłownia, nie salon :) ma działać i ma działać dobrze, a nie ładnie wyglądać :)

 

EDIT:

 

A co jest nie tak z tym, że ktoś bierze markowe podzespoły i składa pompę? Technicznie rzecz biorąc to jest robienie pompy. Myślicie, że w zakładach produkcyjnych, w których SKŁADA się gotowe produkty robione są też wszystkie podzespoły? Tak samo te podzespoły są dostarczane z zewnątrz. Mam zamówioną pompę w konceptusie i mam do Pana Adama pełne zaufanie, że efekt jego pracy będzie nie gorszy niż z przypadku seryjnych pomp wielkich firm.

Edytowane przez Nanofox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"z taryfą G12" w tym przypadku nie oznacza drugiej strony umowy (którą oczywiście jest zakład energetyczny) tylko stanowi dopełnienie słowa UMOWA: umowa z taryfą G12 = Umowa, w której Strony zgodziły się na rozliczanie na podstawie taryfy G12.

 

To tak jakby ktoś widząc zdanie "zawrzeć umowę z miesięcznym okresem wypowiedzenia" myślał, że "miesięczny okres wypowiedzenia" to druga strona umowy :)

 

 

 

To jest kotłownia, nie salon :) ma działać i ma działać dobrze, a nie ładnie wyglądać :)

 

EDIT:

 

A co jest nie tak z tym, że ktoś bierze markowe podzespoły i składa pompę? Technicznie rzecz biorąc to jest robienie pompy. Myślicie, że w zakładach produkcyjnych, w których SKŁADA się gotowe produkty robione są też wszystkie podzespoły? Tak samo te podzespoły są dostarczane z zewnątrz. Mam zamówioną pompę w konceptusie i mam do Pana Adama pełne zaufanie, że efekt jego pracy będzie nie gorszy niż z przypadku seryjnych pomp wielkich firm.

 

O jaki szybki odzew obrońcy Pana Adama czyzby to drugie konto?

Nic zlego jeśli pompa ta będzie jakościowo wykonana tak samo jak te zagraniczne.

A po wygladzie zewnetrznym mam watpliwosci dlatego czekam na zdjęcia pana Adama a nie zdania o zaufaniu od rzekomych przyszłych wlascicieli którzy jeszcze na oczy danej pompy nie widzieli a co dopiero ich komponentów wewnętrznych i ich jakosci montażu,jakosci elementów sterowania i zaawansowania tego sterowania itp.

Oraz dokument na podstawie którego mogę potem dochodzić roszczeń gdy np.pompa nie osiaga danej mocy w danych temperaturach lub ma inną sprawność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się chce, to rzuć okiem na moje byle jakie posty- wypowiedzi i prośby o rady i oceń, czy poziom wiedzy technicznej prezentowany w tych postach odpowiada Panu Adamowi :D założę się, że nawet jakby chciał się podszywać pod jakiegoś innego użytkownika, to nie wpadłby na napisanie moich tekstów :)

Końcem września wykonałem liniowe kolektory poziome DZ, 1000mb (5 sekcji po 200m fi40) dla domu o pow. ogrzewanej 280m2, jak będę miał czas to wrzucę relację. A do końca listopada będę posiadaczem gruntówki konceptusa. Szczęśliwym mam nadzieję :D Nie omieszkam zdać też relację jak się sprawdza :)

A póki co nie zobaczyłem, ani nie przeczytałem nic, co źle by rzutowało na jakość i sprawność/wydajność tej pompy.

 

Umowę mam już podpisaną, gwarancja na piśmie na 10 lat prawidłowego działania całego układu - mi to wystarczy. A deklarowana moc? U mnie będzie pompa 15/16kW + bufor 500l (będę miał mix klimakonwektorów, podłogówki i kilku grzejników panelowych - bo to 10 letni dom), więc z tego co wiem nawet jakby mi dali słabszą pompę to też dałaby radę dzięki buforowi. A jakoś wątpię w deklarowanie fałszywych parametrów sprawności - dziś można dostać niemałą karę za coś takiego, tak jak ostatnio producent styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się chce, to rzuć okiem na moje byle jakie posty- wypowiedzi i prośby o rady i oceń, czy poziom wiedzy technicznej prezentowany w tych postach odpowiada Panu Adamowi :D założę się, że nawet jakby chciał się podszywać pod jakiegoś innego użytkownika, to nie wpadłby na napisanie moich tekstów :)

Końcem września wykonałem liniowe kolektory poziome DZ, 1000mb (5 sekcji po 200m fi40) dla domu o pow. ogrzewanej 280m2, jak będę miał czas to wrzucę relację. A do końca listopada będę posiadaczem gruntówki konceptusa. Szczęśliwym mam nadzieję :D Nie omieszkam zdać też relację jak się sprawdza :)

A póki co nie zobaczyłem, ani nie przeczytałem nic, co źle by rzutowało na jakość i sprawność/wydajność tej pompy.

 

Umowę mam już podpisaną, gwarancja na piśmie na 10 lat prawidłowego działania całego układu - mi to wystarczy. A deklarowana moc? U mnie będzie pompa 15/16kW + bufor 500l (będę miał mix klimakonwektorów, podłogówki i kilku grzejników panelowych - bo to 10 letni dom), więc z tego co wiem nawet jakby mi dali słabszą pompę to też dałaby radę dzięki buforowi. A jakoś wątpię w deklarowanie fałszywych parametrów sprawności - dziś można dostać niemałą karę za coś takiego, tak jak ostatnio producent styropianu.

 

Musisz jedno wiedzieć : Kotłownia to pomieszczenie gdzie jest piec na paliwo stałe.

Tam gdzie jest PC to MASZYNOWNIA ewentualnie Sterownia. Co do wyglądu- to wybacz lecz płacąc naście tys. ma to WYGLĄDAĆ niezależnie jakie to pomieszczenie.

Co do słów jakie napisał codix to też mam swoje podejrzenia że ÓW gość ma parę kont. Nie znaczy to że jestem przeciwnikiem co do wyboru marki PC. Nawet tej co ten naciągacz poleca. Nie przeczę że jest zła. kieruję się własnymi zasadami co do wyboru. Powiedz ilu użytkowników jest na forum którzy posiadają ową pompę.

Co do DZ pod pompę czy to jest dobrze zrobione pokażą ci lata eksploatacji ( przynajmniej 3-4 lata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jedno wiedzieć : Kotłownia to pomieszczenie gdzie jest piec na paliwo stałe.

Tam gdzie jest PC to MASZYNOWNIA ewentualnie Sterownia. Co do wyglądu- to wybacz lecz płacąc naście tys. ma to WYGLĄDAĆ niezależnie jakie to pomieszczenie.

 

Ja będę miał pompę akurat w kotłowni :) z której wychodzą 2 kominy spalinowe :) podobnie jak u wielu innych, którzy modernizują stare domy. Pompy ciepła nie trafiają tylko do nowych domów - nie zapominajcie o nas :D Kotłownia czy maszynownia, zwał jak zwał, pomieszczenie, w którym stoi źródło ciepła :) w każdym razie nie salon. Oferta konceptusa, to najlepsza na jaką natrafiłem. Jak dotąd ścierają się tu optymistyczne oczekiwania vs. pesymistyczne przeczucia - żadnych konkretnych agrumentów przeciw nie usłyszałem.

Dla mnie i pewnie wielu innych przeważy cena i oferowane warunki nad brokatowymi obudowami czy równomiernym rozłożeniem rurek w kotłowni czy nie wiem czego sie tam dopatrzyliście na tym zdjęciu - mnie jako zwykłego konsumenta nic nie zniechęciło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty dalej nie kumasz w czym rzecz ,chodzi o to ze na obudowie czy w katalogu czy na fakturze mozna sobie napisać ze jest to pompa np.10kw i nikt takiego producenta nie ukarze bo w jakims tam zakresie pracy np.gdy dolne zrodlo bedzie mialo niewiem plus 15 ta pompa osiagnie 10kw a jak bedzie mialo temperature 10st to rownie dobrze ta pompa moze przestac grzac albo dawac 1kw i zaden sąd nic mu nie zrobi

Ale jak masz od producenta pismo z deklarowanymi parametrami dla różnych sytuacji(nie mylic tu z jakas ulotka lub katalogiem)to sytuacja sie zmienia.

Jak możesz miec gwarancje na wszystko i prawidlowe dzialanie jak sam wykonujesz dolne zródło w razie czego cala wina zostanie zrzucona na Ciebie.

Jak masz takie podejscie do tematu że nawet jakby Ci zalożyli słabszą pompę to też by Ci starczyła to ja juz wiem że napewno bedziesz zadowolonym klijentem.

Sprawnosci też nie bedziesz miał jak sprawdzic wiec jak bedzie grzala z copem 3 zamiast 5 to tez bedziesz zadowolony aby bylo cieplo i nie zadrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zdecydowałem się na konceptusa z racji tego że mam do Adama pełne zaufanie ,co złego w tym że promuję firmę dla której pracuje?

 

A kupujcie sobie co chcecie wasze pieniądze,ale jak tu na forum reklamujecie to poprzyjcie ta znakomitosc tej pompy jakimis dowodami a nie zaufaniem.

Do mnie przemawiaja tylko fakty a fakty sa jakie sa.

Zero dokumentacji na stronie producenta.

Zero zdjęć pompy

To tak jakbym chciał sobie kupic nowe auto ale nie widział jak wygląda ile pali jak szybko jeżdzi jaki ma silnik itp.

Tylko powiedział a kupuję bo mam zaufanie do producenta i mam nadzieje ze jakos bedzie jezdzic bo przecierz inne samochody jeżdżą to to ten też będzie.

 

Zbedna ta dyskusja jakosc sama sie obroni i noe potrzebuje reklamy.

Czekamy na dokumentacje z parametrami oraz zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O!

Jaka śliczna gówno burza...!

 

Nawet ze zdjęciem!

 

Pompę, oczywiście -znam.

Pomieszczenia, lokalizacji - nie.

Posiadacz napisał - że to nie działa?

(powstało chyba jak jeszcze nie działałem dla Koneptusa - to nie kojarzę)

Sprawdzę, rozpoznam i coś napiszę na temat.

 

codix

UDOWODNIJ NAM TU - ŻE NIE JESTEŚ JELENIEM, (no, fe!), ZMIENIAM - KROKODYLEM!!!

:lol:

Umiesz?

:lol:

Masz stosowny certyfikat?!!!

 

A co do reszty...

Zapytacie w firmie - dostaniecie odpowiedź.

Na wszelkie pytania.

Jak ja tu się mocniej uzewnętrznię to bana dostanę! Za kryptoreklamę.

Zawsze znajdzie się taki co zamiast polemizować - oskarży, bo tak najłatwiej i stanie na JEGO!

(cóż za satysfakcja!!!)

ALE...

 

Jak mamy popolemizować to się zorientuję co i jak i napiszę.

Nawet fotki jakieś wstawię - DLA ILUSTRACJI POGLĄDÓW !!!

 

Na forum jestem od naprawdę dawna.

Pomagałem w rozwiązywaniu napotykanych problemów wielokrotnie.

Nadal to robię w ramach wolnego czasu i nie tylko "w pompach ciepła".

Ktoś się "przejechał" na moich poradach?

 

Podnoszono tu, że jestem "składaczem" tych pomp....

To nie prawda.

Ja je naprawdę ROBIĘ!

W sensie - tworzę, pomagam udoskonalać, optymalizować, dopasowywać do konkretnego miejsca, integrować to co tam jest z tym, co ma być.

Który z instalatorów jest też integratorem systemów?

A ja - jestem.

Lubię trudne wyzwania.

Nawet jak jest to instalacja kotłowni w... sporej szafie czy.... SZUFLADZIE od szafy!

(było!)

:lol:

Nie macie pojęcia jakie inwestorzy mają pomysły!

:lol:

 

Jest ktoś ciekawy?

Dajcie znak i trochę czasu to wyjaśnię wątpliwości.

Zrozumiecie albo nie.

Wasza sprawa.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...