Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gruntowa pompa ciepła - jakiej firmy?


jarek88

Recommended Posts

Ale tylko konceptus zaoferował mi 75 % zniżki za promocję na forum ,inne dawały max 40 :mad:

To bierz z zamkniętymi oczami. Taką zniżkę dadzą raz. Pewnie ktoś zarobi mniej,a się narobi :D

PS. Ja tam zniżkę wolę z WFOŚiGW + PIT----PEWNIEJSZE

Edytowane przez -voymar-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cóż SilesiaTerm wziąłem na program czyste powietrze i spokojnie dostałem na nią dotacje

Koszt z odwiertami 2x100m

PC 8kW z Chłodzeniem pasywnym sterowaniem przez neta wyszła mnie ok 45k

Gwarancja 5 czy 7 lat nie pamiętam w tym 1 przegląd IMO jest ok można szukać drogich Vaillant Viessmann ect. Zapłacisz z 10-20k więcej więc nawet jak moje weźmie więcej prądu to te 20k się nigdy nie zwróci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałeś--Super . Pytanie było inne. Szkoda że nie odpowiedziałeś na pytanie.
y

 

W sensie dlaczego nie wziąłem Konceptusa?

 

1. nie pamiętam, czy w ogóle ta firma istniała (przynajmniej w mojej świadomości) kiedy podejmowałem decyzję,

2. nie mam przekonania, czy te sondy się wszędzie sprawdzą (już teraz wiem - bo kopałem studnię głębinową - że u mnie jest do tych 10m sucho), ergo potrzeba więcej sond ergo pkt. 3,

3. przy mocy ok. 9 kW oferta Konceptusa jest dla mnie za droga,

4. brakuje mi zadowolonych (lub nie) userów - stąd warto panowie, Ci którzy będą ją mieli, by się ujawnili i opisywali jej pracę, temp. DZ, zużycia prądu, sterowanie etc

 

Gradacja przypadkowa, choć myślę, że pkt. 1 był decydujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Korzystał ktoś z pomp firma Gejzer lub HCT? Widziałem że w poprzednim poście zostały wymienione.

Jestem zainteresowany jedną z tych dwóch firm jako że są to Polskie firmy (cena) oraz z racji lokalizacji w woj. pomorskim (serwis).

Otrzymałem dość dobre oferty ale zastanawia mnie brak opinii. Zarówno złych jak i dobrych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem, HCT (o Gejzerze się nie wypowiem) nie ma swojego osobnego tematu.

Na forum jest ok. 10 userów, wypowiadają się z różną częstotliwością.

 

HCT to polska gruntówka, polska w sensie takim, że tu jest składana. Korzysta ze sprężarki Copelanda i jest to zwykły on/off.

W standardzie nie ma nawet soft startu.

 

Pozostałe komponenty też pochodzą od dobrych firm.

Z tego co wiem część elektryczna i sterownikowa to już autorski pomysł jej twórcy.

 

Ideą grzania i pilnowania temp. w domu jest jeden, jedyny czujnik temp. pokojowy. Sprawdza się to, wg mnie, bardzo dobrze. Mam dom w ciężkiej technologii i grube wylewki. Nie wiem jak by było np. w szkieletowcu.

 

Pompy obiegowe są na zewnątrz (sterowane ze sterownika PC) więc możesz je łatwo wymienić.

 

U mnie działa trochę ponad rok, więc nie jestem zanadto reprezentatywny jeśli chodzi o zdanie w kwestii trwałości.

 

Są na forum ludzie, którzy mają 6-7 lat, nie słyszałem skarg, ani uwag.

 

Jakby co to pytaj,

 

pzdr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Widzę, że wątek umarł, a ja potrzebuję aktualnej wiedzy na ten temat. Mam kolektor poziomy prawie gotowy, bo obok domu mam wykopany staw około 1000 m2. Dom ma 8 lat, od 4 lat mam kocioł na pellet, ale przy tych paranoicznych sytuacjach na rynku zdecydowałem, że kupię pompę ciepła. Dom 180 m2 mocno zaizolowany, z wentylacją mechaniczną i GGWC. 10 kW mocy to max czego potrzebuję. Rury chcę umieścić pod folią stawową, tylko nie wiem ile metrów i jakiej średnicy. I z czego rury. Nie zdecydowałem się na firmę. Zainspirował mnie do zrobienia kolektora w stawie kolega, który sprzedaje pompy Hartmann, ale kompletnie nie wiem co to jest.

Reaktywujemy wątek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...