Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odprowadzenie wody z dachu .. czyli czy warto ...


woj_s

Recommended Posts

no wlasnie .. w zwiazku z waska dzialka (szeregowiec i szerokosc dzialki 11m) nie chcialbym aby woda z rynien podczas mocniejszego deszczu zalewala mi podworko.

 

Poprawcie mnie gdybym popelnil blad w moich przemysleniach.

 

Zastanawiam sie czy nie warto byloby wposcic rure spustowa lekko pod ziemie .. odejsc od domu, np 1m rura spustowa ..ale .. no wlasnie sedno sprawy ..na koncu nalozyc na nia rure i odejsc z nia od budynku na jakas odleglosc oczywiscie z jakims spadkiem

... Nie wiem jak sie nazywa fachowo ta rura.. w skladach budowalnych czy marketach ma zolty kolor i na zeberkach ma delikatne naciecia ... pozwolilaby ona na latwiejsze wchlanianie sie wody w ziemie ... tym bardziej ze mieszkam na terenach gdzie jest duzo piasku w ziemi .

 

Oprocz efektu wizuwalnego (rura wedrujaca od rynny w ziemie i eewentualnego bajorka na podworku) .. zaleta tego moglo by byc szybsze wchlanianie w ziemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ta rura nazywa się rura drenażowa (jeśli dobrze rozumiem). W odległości ok 1-2 m od budynku proponuję ułożyć rurę pełną ,a potem dopiero perforowaną. Rurę tą należy obsypać na w koło niej na ok 20-30 cm, a na

wylocie wykopać większy dół, zasypać kamieniami i żwirem, aby woda w przypadku dużych opadów miała gdzie odpływać i nie powodować i nie powodować zapadania gruntu. Rurę położona i obsypaną żwirem proponuję przykryć np. folią aby szybko nie zamuliła się i dopiero zasypać ziemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość oczyszczalnia

Jeśli jeszcze nic nie zrobiłeś z wodą z dachu to zobacz system AZURA firmy WAVIN. Jak na ich stronie nie znajdziesz odpowiedzi wyślij do Mnie zapytanie zaproponuję Tobie rozwiązanie oparte na tym systemie.

 

Pozdrawiam Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...