Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

HG04 energy + spod skrzydeł hexagreen - czyli stodoła jak się patrzy


Recommended Posts

Jakiej poziomicy laserowej używasz? Jaki model? Sprawuje się? Będę musiał coś kupić na pewno w przyszłości to chętnie poczytam :)

 

Czy robiliście wycenę dla dachówki cementowej lub ceramicznej czy od razu byliście zdecydowani na blachę na rąbek? Ile wyszło wam za krycie blachą jeśli to nie tajemnica? Zastanawiam się nad szarą dachówką cementową lub szarą blachą na rąbek.

 

Laser to NEO 360. Wcześniej chciałem kupić Boscha 360, ale wychodził z 200zl drożej (mowa o nowych). Na tą chwilę nie mam na co narzekać, pokazuje linię poziomą, pionową i obie naraz.

Co do blachy to praktycznie od samego początku mieliśmy w głowie blachę na rąbek, nie wiedzieliśmy tylko jakiej firmy.

Sama blacha 46zł za m2, poszło 180m2 plus 15 arkuszy płaskiej. Plus robota oczywiście.

 

Dziś dozbroilem alarm o powiadamiania telefoniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dach od strony frontu prezentuje się tak. Zdecydowaliśmy się o przesunięciu kominka od pionu kanalizacji na drugą stronę, aby od strony ulicy była czysta i prosta połać :)

 

IMG_20200203_162916278.jpg

 

Dodatkowo został zaciągnięty klejem i siatką wewnątrz komin

 

IMG_20200203_162458948.jpg

 

Koza, pomimo braku ocieplenia, daje radę. Po rozgrzaniu w domu zdecydowanie inaczej :)

 

IMG_20200203_214442248.jpg

 

Lecimy dalej z budową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem zdjęcia wiązarów z kiedyś. Rozumiem, że zrezygnowaliście ze strychu całkowicie? Wydaje mi się, że tam pomiędzy tymi (chyba krzyżulcami) jest jakoś niedużo miejsca. Czy rozważaliście więźbę tradycyjną? Jeśli porównywaliście oba rozwiązania to jak wyszły wam cenowo? U mnie w projekcie rozpiętość pomiędzy ścianami miałoby być 6,95 m, u was jest prawie 9 metrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem zdjęcia wiązarów z kiedyś. Rozumiem, że zrezygnowaliście ze strychu całkowicie? Wydaje mi się, że tam pomiędzy tymi (chyba krzyżulcami) jest jakoś niedużo miejsca. Czy rozważaliście więźbę tradycyjną? Jeśli porównywaliście oba rozwiązania to jak wyszły wam cenowo? U mnie w projekcie rozpiętość pomiędzy ścianami miałoby być 6,95 m, u was jest prawie 9 metrów.

 

Od samego początku budowy i szukania projektu wiedzieliśmy, że chcemy parterówke bez schodów, stąd też wiązary bez możliwości zaadoptowania strychu. Mogliśmy jednak zaprojektować wiązary tak, aby była możliwość adaptacji poddasza, koszt większy o około 30% na materiale. Wiązary że względu na szybkość zrobienia i jakość wykonania były dla nas wyborem nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś poobrabiałem trochę bruzd i otworów pod elektrykę.

 

[ATTACH=CONFIG]440592[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]440593[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]440594[/ATTACH]

 

Przywiozłem także kantówki 45x45 na stelaż sufitu :)

 

[ATTACH=CONFIG]440595[/ATTACH]

 

Certyfikowane drewno C24 :D

OSB na sufit także zaklepane - 42 sztuki o grubości 22mm

witam,mam pytanie odnośnie sufitu będzie na stelażu drewnianym ,płyta osb karton gips albo zaciągany klejem bo nie doczytałem albo nie zauważyłem pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,mam pytanie odnośnie sufitu będzie na stelażu drewnianym ,płyta osb karton gips albo zaciągany klejem bo nie doczytałem albo nie zauważyłem pozdrawiam

 

Sufity będą dwa :) Oba podwieszane :)

Pierwszy podwieszany na uchwytach z OSB, stelaż z kantówek i w całości ułożone na stelażu płyty OSB o grubości 22mm.

Drugi natomiast już docelowy z płyt kartonowo gipsowych podwieszany na profilu metalowym U.

Edytowane przez DITMAG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja. Długo nie zaglądałem na FM , więc nie trafiłem na Twój dziennik, a dom rośnie jak na drożdżach :)

Bardzo podobne mamy założenia, choć my celujemy w podłogówkę elektryczną. Miło widzieć, że jednak są ekipy budujące solidnie, terminowo, bez problemów a do tego zachowując taki wzorowy porządek na placu budowy. Niektóre zdjęcia z drewnem poukładanym w salonie, wszystko posprzątane, żadnych walających się elementów. Do tego szybkość budowy: przygotowanie gruntu, płyta, ściany aż do szczytów w nieco ponad miesiąc, to rewelacja. Moja sąsiadka buduje drugi rok i ma SSZ, a do końca pewnie zejdzie jeszcze ze 2 lata. Ale widziałem jej "ekipy", to przeważnie to "pan Zdzisiu" spod sklepu z wiadomym asortymentem :)

Trzymam kciuki i będę podglądać Twój dziennik. Dawaj wszystko, co masz. Zdjęcia, koszty, wątpliwości i rozterki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja. Długo nie zaglądałem na FM , więc nie trafiłem na Twój dziennik, a dom rośnie jak na drożdżach :)

Bardzo podobne mamy założenia, choć my celujemy w podłogówkę elektryczną. Miło widzieć, że jednak są ekipy budujące solidnie, terminowo, bez problemów a do tego zachowując taki wzorowy porządek na placu budowy. Niektóre zdjęcia z drewnem poukładanym w salonie, wszystko posprzątane, żadnych walających się elementów. Do tego szybkość budowy: przygotowanie gruntu, płyta, ściany aż do szczytów w nieco ponad miesiąc, to rewelacja. Moja sąsiadka buduje drugi rok i ma SSZ, a do końca pewnie zejdzie jeszcze ze 2 lata. Ale widziałem jej "ekipy", to przeważnie to "pan Zdzisiu" spod sklepu z wiadomym asortymentem :)

Trzymam kciuki i będę podglądać Twój dziennik. Dawaj wszystko, co masz. Zdjęcia, koszty, wątpliwości i rozterki...

 

Dziękuje :)

Z tą szybkością zapewne głównym winowajcą jednak jest pogoda, która nam pomaga jak może.

Ekipa jest z polecenia, w dużej mierze my idziemy im na rękę w wielu sprawach (szalunki z OSB) a oni odpłacają się dokładną pracą.

Zdarzają się małe pomyłki, jak ostatnio świeżo zamontowana rynna, która cieknie na łączeniu, ale faktycznie są to porządne chłopaki.

Dziś z nimi robiłem stelaż pod sufit podwieszany

 

IMG_20200213_171937016.jpg

 

IMG_20200214_144846361.jpg

 

Jutro powinniśmy podwieszać płyty i być może w sobotę skończymy :)

 

Co do wycen, czy kosztów, jeśli ktoś ma jakieś pytania proszę śmiało je zadawać :) ile wiem, odpowiem

Edytowane przez DITMAG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DITMAG, widzę, że stelaż pod płyty zastosowaliście drewniany. Czy wychodzi on taniej niż tradycyjny z blachy? Porównywałeś koszty? Czy po prostu jest łatwiej? Nie spotkałem się jeszcze z takim, ale ja to tylko raz pomagałem tacie kiedyś kręcić cały sufit w domu rodzinnym, który budował lata temu :) Czy aby drewniany nie będzie pracował za mocno i nie uszkodzi płyt?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DITMAG, widzę, że stelaż pod płyty zastosowaliście drewniany. Czy wychodzi on taniej niż tradycyjny z blachy? Porównywałeś koszty? Czy po prostu jest łatwiej? Nie spotkałem się jeszcze z takim, ale ja to tylko raz pomagałem tacie kiedyś kręcić cały sufit w domu rodzinnym, który budował lata temu :) Czy aby drewniany nie będzie pracował za mocno i nie uszkodzi płyt?

 

pozdrawiam!

 

Według projektu mamy mieć 2 sufity podwieszane. Pierwszy z OSB uczepiony do dolnego pasa wiązarów a drugi (docelowy) z płyt KG uczepiony do sufitu z OSB.

Myśleliśmy w pierwszym momencie aby stelaż pod OSB był z profili CD, ale ciężko było by przykręcać takie płyty do lichych blaszek, stąd zdedydowaliśmy się na stelaż drewniany. Czy wyszedł drożej aniżeli metalowy? Pewnie tak. Same kantówki 45x45 z certyfikowanego drewna C24 to koszt około 1280zł, do tego doszło 360sztuk mocowań (100x247) zrobionych z płyty OSB, (około 4 płyty). Dużo poszło wkrętów, bo dawałem porządne i na tym nie szczędziliśmy. Sufit ten będzie musiał wytrzymać przykręcenie kolejnego sufitu, części elektryki, instalacji rekuperacji więc musiał być solidnie zrobiony. Do tego drewniany stelaż bardzo wzmocnił i usztywnił samą konstrukcję wiązarów :)

Kolejny sufit (z płyt K-G) już pewnie będzie na profilach CD :)

 

Dziś dokończyliśmy stelaż:

 

IMG_20200214_144853037.jpg

 

IMG_20200214_152529579-PANO.jpg

 

IMG_20200214_155744424.jpg

 

Położyliśmy już na części domu folię paroizolacyjną oraz przykręciliśmy jeden rząd płyt :)

 

IMG_20200214_173413518.jpg

 

IMG_20200214_173456778.jpg

 

Jutro fajnie by było gdybyśmy skończyli kładzenie płyt OSB na stelażu, choć będzie ciężko...

Edytowane przez DITMAG
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit skończony :D

 

Kratownica i wiązary z poziomu poddasza

 

IMG_20200214_152525396.jpg

 

W trakcie prac

 

IMG_20200215_122650771.jpg

 

IMG_20200215_122657599.jpg

 

Efekt końcowy

 

IMG_20200215_174647344.jpg

 

IMG_20200215_174651533.jpg

 

Została do docięcia folia i uszczelnienie jej połączeń z murem. Do tego trzeba jeszcze uszczelnić łączenia płyt oraz uszczelnić przepusty przez sufit :)

3 dni wyjęte z życiorysu ale efekt jest :wiggle:

Edytowane przez DITMAG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Gratuluję postępów w budowie, idzie świetnie.

Mam pytanie: jaka jest orientacja domu wg kierunków świata? Wejście od północnej strony tak jak w założeniu projektu czy zmienione ustawienie? I jak wygląda sytuacja z dostępem światła, tj czy w pokojach jest jasno? Bo skoro dom masz już zadaszony, to zapewne potrafisz w miarę określić dopływ światła wyłącznie przez otwory okienne, mimo że są zafoliowane. Z salonem, to dość oczywiste, że jest widno, bo otwory okienne są dość duże, ale interesuje mnie jak jest w pokojach, a w szczególności w pokoju z oknem skierowanym na wschód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Gratuluję postępów w budowie, idzie świetnie.

Mam pytanie: jaka jest orientacja domu wg kierunków świata? Wejście od północnej strony tak jak w założeniu projektu czy zmienione ustawienie? I jak wygląda sytuacja z dostępem światła, tj czy w pokojach jest jasno? Bo skoro dom masz już zadaszony, to zapewne potrafisz w miarę określić dopływ światła wyłącznie przez otwory okienne, mimo że są zafoliowane. Z salonem, to dość oczywiste, że jest widno, bo otwory okienne są dość duże, ale interesuje mnie jak jest w pokojach, a w szczególności w pokoju z oknem skierowanym na wschód.

 

Usytuowanie jest praktycznie idealne - północ - południe. Wejście od północy - salon od południa. Salon pod względem oświetlenia bajka - to samo kuchnia i wszystkie pokoje od strony południowej. Najgorzej wypada łazienka, toaleta i pomieszczenie gospodarcze w których nie ma okien. W tym momencie trochę żałuje (żona mniej), że nie zrobiłem jakiegoś świetlika rurowego, który by oświetlał łazienkę światłem słonecznym, ale pewnie damy jakieś fajne oświetlenia LEDowe i przestanę żałować ;) Pokój narożnikowy - południowo - wschodni jest jaśniejszy od tego samego południowego ze względu że posiada 2 okna. W sumie te okna niby nie szerokie, bo mają tylko 90cm, ale będą wysokie na 2,5m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny dylemat mam z oknami w swoim projekcie. Okna od południowego zachodu w sypialni i pokojach. Chciałem 180x230 dzielone na pół w małych pokojach, później zredukowałem do 90x230, ale ostatecznie skończyłem na 140x230 dzielone niesymetrycznie ~50/90. Ogólnie lepiej doświetlają okna poziome niż pionowe, ale jeśli chce się mieć*do ziemi to trzeba pójść na jakiś kompromis, bo w pewnym momencie szerokość okna długiego do podłogi ogranicza ustawność pokoju :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Zaczęłam się martwić, czy będą to okna wystarczające, ale skoro mówisz, że u Ciebie jest jasno, to super. Jednak chodzi mi też o pokój z 1 oknem wschodnim- jak w nim wygląda sytuacja? Ten, który w oryginalnym projekcie jest oznaczony jako pokój 1 i jest największą sypialnią. Wiem, że na etapie adaptacji być może coś zmieniałeś, ale widziałam z budowy, że okno jest, więc i pokój jakiś jest ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...