Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ajaks Bis Samorób


Recommended Posts

Cześć wszystkim!

 

Na początek chciałbym podziękować wszystkim, których ciężka praca udowodniła mi że można samemu zbudować dom. Wcześniej nie wierzyłem, że bez wielu lat doświadczenia można sobie poradzić z tak dużym przedsięwzięciem. Naprawdę należy się Wam wielki szacunek.

 

Z uwagi na to, że jestem bardzo początkujący, ale nie brak mi zacięcia i motywacji chciałbym Was prosić o linki do ciekawych materiałów/wątków, które mogłyby w jakiś sposób pomóc mi nauczyć się fachu budowlańca. Może to być cokolwiek, nawet rysunek dający do myślenia, który pozwoli uniknąć jakiegoś błędu.

 

Kilka faktów:

Rozpoczęcie prac planuję na wiosnę 2020 roku.

Projekt w moim odczuciu nie jest łatwy - Ajaks Bis.

Na działce lekki spadek i glina - zamierzam trochę zwiększyć wysokość ściany fundamentowej aby być na równi z drogą dojazdową i zrobić drenaż.

Mam zamiar jak najwięcej zrobić sam, przy pracach wymagających dodatkowej pary rąk będę wspierał się lokalną małą ekipą budowlaną.

 

resize$915-915-1.jpg

 

Za każdą pomoc z góry serdecznie dziękuję

 

Seifert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Hej!

A więc zaczynamy i na start pytanie. W jaki sposób wykonać obniżenie zaznaczone na zdjęciu? Pierwszy mój pomysł - podczas zasypywania fundamentów wstawić tam deskę aby uzyskać różne poziomy. Następnie ją wyjąć, zrobić pogłębienie w piasku, a podczas zalewania chudziaka zacząć od niższych pomieszczeń i ponownie wstawić deskę. Tylko że beton będzie się przelewał pod nią. Można niby zrobić zalewanie chudziaka na dwa razy, co wyeliminuje przelewanie się betonu, ale to rozwiązanie nie bardzo mi się podoba. Co radzicie?

 

[ATTACH=CONFIG]441090[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim polecam lekturę dzienników budowy: sebcioc55, aiki i sadysta. Artykuły Muratora (lub innych czasopism) traktuj tylko orientacyjnie ponieważ często piszą je osoby, które znają budownictwo tylko z własnej redakcji. Czasami można nauczyć się coś z Youtube.

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim polecam lekturę dzienników budowy: sebcioc55, aiki i sadysta. Artykuły Muratora (lub innych czasopism) traktuj tylko orientacyjnie ponieważ często piszą je osoby, które znają budownictwo tylko z własnej redakcji. Czasami można nauczyć się coś z Youtube.

 

Pozdrawiam

Bartek

 

A podziękować za pamięć.

Pozdrowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Z Waszymi dziennikami jestem za Pan brat już od dawna i to one były główną motywacją żeby budować samemu. Po prostu wydawało mi się, że nikt nie miał takiej sytuacji jak ja. Obniżone garaże z tego co pamiętam zawsze były ograniczone ścianami fundamentowymi, a u mnie taki klops. Posłucham Dez-a i zrobię patent z deseczką :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...