Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 224
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Myślę że wygląd zewnętrzny to kwestia gustu. Każdemu może się podobać co innego. Myślę że sama elewacja bardzo przyjemna dla oka. Jeżeli chodzi o wnętrze to jak dla mnie jest trochę za dużo malutkich pomieszczeń. Np parter pom. 8, 10, 11 połączyłabym w jedną całość. Albo powiększyć łazienkę o jedno z pomieszczeń. Na poddaszu 3 garderoby też wydają mi się zbędne. No i na poddaszu wydaje mi się że zbyt dużą powierzchnie zajmuje hall. Trochę starata miejsca. W łazienca zamiast garderoby można by zrobić pralnio-suszarnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam.

Kupiłem ten projekt ale w lustrzanym odbiciu ponieważ wejście będziemy mieli od wschodu,wtedy słońce świeciło by nam cały dzień w garaż,a teraz będzie wpadało do jadalni i częściowo na taras.Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie to po porozumieniu z naszym inspektorem nadzoru postanowiliśmy:

1.Wyrównać ścianę w pom.10,8 do pom.7

2.Zlikwidować ścianę pomiędzy 8 a 7.

3.Przesunąć ścianę pomiędzy 7 a 6 o 1,5 m w stronę 10-aby powiększyć salon-po co nam tak duży gabinet po likwidacji ścianki i powiększeniu pom.8-10,okno również o 1,5m w stronę 10.

4.Na górze likwidujemy boczny wykusz na rzecz okna dachowego-taniej.

5.jeżeli chodzi o górę to myślimy o zamianie łazienki z 6 do 4,wtedy zamykamy ten duży hall i z 7,6 oraz 8 robimy sypialnie w kształcie litery L jest wtedy wykorzystany wykusz nad wejściem jako wykusz w sypialni a nie w hallu.Oczywiście likwidujemy parę garderób,może zostawimy 8 w sypialni-ale zdecydujemy później.To narazie tyle napisz co o tym sądzisz.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem ten projekt ale w lustrzanym odbiciu ponieważ wejście będziemy mieli od wschodu,wtedy słońce świeciło by nam cały dzień w garaż,a teraz będzie wpadało do jadalni i częściowo na taras.Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie to po porozumieniu z naszym inspektorem nadzoru postanowiliśmy:

1.Wyrównać ścianę w pom.10,8 do pom.7

2.Zlikwidować ścianę pomiędzy 8 a 7.

3.Przesunąć ścianę pomiędzy 7 a 6 o 1,5 m w stronę 10-aby powiększyć salon-po co nam tak duży gabinet po likwidacji ścianki i powiększeniu pom.8-10,okno również o 1,5m w stronę 10.

4.Na górze likwidujemy boczny wykusz na rzecz okna dachowego-taniej.

5.jeżeli chodzi o górę to myślimy o zamianie łazienki z 6 do 4,wtedy zamykamy ten duży hall i z 7,6 oraz 8 robimy sypialnie w kształcie litery L jest wtedy wykorzystany wykusz nad wejściem jako wykusz w sypialni a nie w hallu.Oczywiście likwidujemy parę garderób,może zostawimy 8 w sypialni-ale zdecydujemy później.To narazie tyle napisz co o tym sądzisz.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przede wszystkim spodobał nam się pomysł powiększenia salonu. Następnie boczny wykusz - do przemyslenia.

W kwestii łazienki to zostawilibyśmy tam gdzie jest, natomiast mi b. potrzebne byłoby pomieszczenie pełniące funkcję pralnio-suszarni, czyli zawsze swobodnie rozłozona deska do prasowania i suszarka, co planujemy zrobić z tych dwóch małych pomieszczeń za łazienką na górze.

Ponadto (mimo że nie jest to praktyczne) podoba mi sie przestrzeń w hallu na górze. Nie zrobimy pomieszczenia 8 (tej małej garderoby). Hall będzie doświetlony. Kiedyś, jak nam się "drastycznie zwiększy ilość dzieci" pomyslimy o dodatkowym pokoju w tym miejscu, a narazie możemy sobie pozwolić na tego typu niepraktyczne rozwiązanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...