Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj,

 

Ja co prawda nie buduję ale mocno zastanawiam się nad kupnem tego projektu. Bardzo podoba mi się bryła tego domu i rozplanowanie parteru, tylko kurcze te pokoje na górze jak na ten metraż domu są ciut przymałe, to mnie troszkę zniechęca, szkoda mi też tego balkonu który jest w holu, wolałabym mieć goi w jakimś pokoju, ale tak czy siak projekt jet śliczny, szkoda, że tak mało zdjęć z budowy Karminy jest na forum. Bardzo chciałbym zobaczyć go na żwo.

Tomrob czy masz już kupiony projekt Karminy ?? Czy mógłbyś ew. podać jaki metraż mają pokoje na poddaszu mierząc po podłodze. Byłabym bardzo wdzięczna.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

 

Wiolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja co prawda nie buduję ale mocno zastanawiam się nad kupnem tego projektu. Bardzo podoba mi się bryła tego domu i rozplanowanie parteru, tylko kurcze te pokoje na górze jak na ten metraż domu są ciut przymałe, to mnie troszkę zniechęca, szkoda mi też tego balkonu który jest w holu, wolałabym mieć goi w jakimś pokoju, ale tak czy siak projekt jet śliczny, szkoda, że tak mało zdjęć z budowy Karminy jest na forum. Bardzo chciałbym zobaczyć go na żwo.

Tomrob czy masz już kupiony projekt Karminy ?? Czy mógłbyś ew. podać jaki metraż mają pokoje na poddaszu mierząc po podłodze. Byłabym bardzo wdzięczna.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

 

Wiolka

 

hejka

my już na 99% będziemy budowali Karminę . Obejrzeliśmy razem z architektką projekt i postanowilismy zamienić pokój nr 4 na łazienkę a z 6 zrobić dużą sypialnię z włączonym oknem na holu - podobnież można nawet tą sciankę przy schodach zrobić niższą tak ze uzyska sie optycznie większą powierzchnię sypialni. Można się pokusic o takie wewnętrzne przejście z sypialni prosto do łazienki poprzez garderobę i pralnie - nie wiem jeszcze czy to fajny pomysł czy nie . Dzieki takiemu rozwiązaniu sypialni dziecinne pokoje 3 i 2 będą oświetlane normalnymi oknami .

No i oczywiście obowiązkowe podniesienie ścianki kolanowej o 50 cm z wydłuzeniem dachu.

Dla mnie ważne jest to że w Karminie pokoje są kształtne - podoba mi się również projekt Vigro II ale przeraził mnie tam długi i wąski pokój w dodatku ze skosem przez całą ścianę.

Pozdrawiam Karminowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ewe,

 

a z których okolic podwarszawskich jesteś ?? My w stronę Skierniewic. Wiesz też zastanawiałam się nad takimi zmianami jak Twoje, tylko powiedz mi, czy wówczas to okno balkonowe nie będzie tak za bardzo z boku, troszkę zbyt ukryte. Nie wiem czy dobrze się zrozumiemy, ja myślałam, żeby skrócić hol, wówczas pokój przerobiony z łazienki będzie w kształcie litery L, Ty konsultowałaś to z Architetket, więc wiesz lepiej, czy to będzie fajnie wyglądało. Możesz powiedzieć mi na priva czy dużo architetkt bierze za takie zmiany ?? Na jak dużej działce stawiacie Karminę. Nasza ma 1200 m kw, wydaje mi się, że dom będzie akurat na taką działkę.

 

Dzięki za odp.

 

Pozdrawiam,

 

Wiolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

my będziemy się budowac pod Pruszkowem. Myślimy chyba o takich samych zmianach - ja też mam zamiar skrócić hol czyli sypialnia by byla w kształcie L ale za to z pięknym oknem - architekt powiedziała ze w sumie dobry pomysł i zakręt tu gdzie wg projektu są umywalki powinno się udac zrobić niższą ścianę tak aby było wiecej przestrzeni . Z tego co rozmawiałam to nasza architekt bierze max 1200.00 a za takie zmiany jak ja bym chciała czyli ta zamiana + podwyższenie ok. 800.00.

Nasza działka ma 2.000 m ale mysle zę spokojnie zmieści się będzie wyglądać super i na 1.200 m

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :-)

 

tak tak, ja myślę też o zamnkięciu holu przy garderobie, wówczas wejście do gardereby byłoby z sypialni.

My będziemy budować się w Żyrardowie więc w sumie bliziutko :-)

Kiedy zaczynacie?? Jak nam się uda to może na jesieni zalalibyśmy chociaż fundamenty, a jak nie to pełną parą na wiosnę 2008 roku ruszamy.

Ewo mam prośbę, czy mogłabyś przesłać mi jaki byłby metraż zmienionych pomieszczeń, jak już oczywiście Wasza architekt tych zmian dokona, jestem ciekawa jak wówczas te metry się rozłożą, o ile zmniejszy się hol, czy nie będzie za mały, no i ile będzie miała sypialnia i łazienka. W sumie te zmiany zapowiadają się fajnie, duża sypialnia rodziców z garderobą, duża łazienka wręcz salon kąpielowy :-)

 

Pozdrawiam,

 

Wiolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :)

będziemy prawie sąsiadamy.

My chcielibyśmy zacząć od wiosny i na zimę skończyć stan surowy otwarty. Niestety jesteśmy na etapie brnięcia przez papierologię ....i wiem już co to znaczy ..wleczę się i wlecze.

Co do wymiarów to na stronie archipelagu możesz sobie wszystko pomierzyć - mi to bardzo pomaga. poza tym wyszedł katalog archipelagu jakiś czas temu i tam na płytce można poukładac mebelki na rzutach Karminy-w ten sposób sprawdzałam czy zmieści się łożko sypialniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :-)

 

My papierologię mamy dopiero przed sobą, wiem, że to koszmar z doświadczenia znajomych, zastanawiamy się czy nie wynająć osoby którą upoważnimy do załatwienia całej tej papierologii, ale to dopiero na wiosnę, teraz musimy przekształcić działkę na budowalaną, długa droga przed nami :-(

Dzięki Ewo za oświecenie, tysiące razy wchodziłam na stronę archipelagu i tej miarki nie zauważyłam, wczoraj po przeczytaniu Twojego posta wszystko sobie elegancko wymiarzyłam, rzeczywiście fajna ta miarka.

Po skróceniu holu wyjdzie fajna sypialnia, trochę połamana skosami ale duża, no i łazienka będzie extra, wręcz salon kąpielowy :)

A jak zamierzasz zrobić z pralnią, ja jeżeli wprowadzę te zmiany to pralnię połączyłabym chyba z garderobą z pokoju 4, wówczas nie byłoby problemu ze zmieszczeniem tam kosza na bieliznę, deski do prasowania, suszarki i pralki.

Szkoda, że jest tak małoz zdjęć z wybudowanej Karminy, bardzo chciałabym zobaczyć jak wygląda w realu, czy na dole jest dużo przestrzeni. Zastanawialiśmy się z mężem czy nie zrezygnować z gabinetu na dole (nie wiem tylko czy nie ma tam ściany nośnej) , marzy nam się duży salon a z drugiej strony mamy dwoje dzieci i jeden dodatkowy pokój by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Jak w temacie, chciałbym wymienić się doświadczeniami, może ktoś posiada zdjęcia z budowy albo z ukończonego domu.

Mieszkam w woj. podlaskim blisko Łomży może ktoś z Państwa wie gdzie taki dom stoii bym go chętnie obejżał. Może w okolicy Warszawy lub Białegostoku.

Ogólnie to nie mam rozeznania z wielkości tego domku nie mogę go wyczuć.

Boję się że ten dom jest bardzo duży, Tymbardziej jak się powiększy s

ściankę kolankową do 90cm.

Proszę mapiszcie mi co zmienialiście w projekcie, jakie mieliście problemy co się wam nie podoba w tym projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Cześć

witam karminnowiczów

byłem w Karminie której ścianka kolankowa wynosi 100 cm (razem z murłatą) i uważam że ta wyskość jest OK - spokojnie można ją nawet obniżyć myslę że do 80 cm a miejsca będzie i tak wystarczająco. Przy 100 cm wewnątrz jest duża przestrzeń a na zewnątrz dom nie traci proporcj (konieczne delikatne wydłużenie dachu - już gdzieś to pisałem).

 

pozdrawiam

feeble-minded

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...