Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pytania nie sa głupie. Ja tez ciągle zadaje sobie pytanie czy na wszystko mi starczy. Biorac pod uwage fakt, że moim znajomym opóźniła się budowa przez brak materiałów chce się zabezpieczyć dlatego na stan surowy chce kupić wszydtko w tym roku. Na wiosnę na pewo nie będzie taniej a przecież dostaliśmy Euro i wszystkiego może brakować.

Cieszę sie ze zaczynasz na wiosn e 2008 to tak jak my. Dzisiaj idę się zapytać czy jest już pozwolenie zwodzą mnie już 2 tygodnie.

Czy masz zamiar coś zrobić ze scianką kolankową my ja podwyższyliśmy.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

cieszę sie zę Karmina zdobywa coraz więcej sympatyków.

Macie racje - kupujcie materiały jeśli tylko możecie- my też troszke się obawialiśmy wcześniejszych zakupów a teraz mamy komfort psychiczny- pustaki, stal, dachówka, bloczki- wszystko czeka. Pozwolenie dostaniemy za jakieś 2 tygodnie - ekipa już w gotowości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania nie sa głupie. Ja tez ciągle zadaje sobie pytanie czy na wszystko mi starczy. Biorac pod uwage fakt, że moim znajomym opóźniła się budowa przez brak materiałów chce się zabezpieczyć dlatego na stan surowy chce kupić wszydtko w tym roku. Na wiosnę na pewo nie będzie taniej a przecież dostaliśmy Euro i wszystkiego może brakować.

Cieszę sie ze zaczynasz na wiosn e 2008 to tak jak my. Dzisiaj idę się zapytać czy jest już pozwolenie zwodzą mnie już 2 tygodnie.

Czy masz zamiar coś zrobić ze scianką kolankową my ja podwyższyliśmy.

 

 

Pozdrawiam

 

wasnie tego nie wiem, ale wiem na 100% ze niekupuje tego projektu w archipelagu ale na podstawie tego robie od nowa u architekta, wyjdzie mnie to taniej nzie projekt a pozniej jeszcze adaptacja. 95 % chce zostawic Karminy a reszta do oceny architekta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry pomysł. Jeżeli chodzi o zmiany w Karminie to pisałam o nich wcześniej. Dzisiaj dostałam upragnione pozwolenie na budowe :D mamy zacząc w przyszłym roku ale może uda nam się zrobić chociaż fundamenty w tym .

Czy może zastanawialiście się już nad ścianką kolankowa jaka wys. chcecie mieć?

 

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry pomysł. Jeżeli chodzi o zmiany w Karminie to pisałam o nich wcześniej. Dzisiaj dostałam upragnione pozwolenie na budowe :D mamy zacząc w przyszłym roku ale może uda nam się zrobić chociaż fundamenty w tym .

Czy może zastanawialiście się już nad ścianką kolankowa jaka wys. chcecie mieć?

 

pozd

 

to gratulcje. :)))

 

tego wlasnie nie wiem, a jakie sa minusy jakbym zostawil tak jak jest teraz?

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oyginał ma 70 cm choć architekt mówił mi że tak naprawdę to 65 cm.

Chcemy podnieść o 1,5 pustaka jak się da na początku miały to być 2 pustaki okaże się w trakcie budowy czy nie za wysoko najwyżej zmienimy na 1. Musimiy zadbać o to aby okna połaciowe nie były zbyt wysoko.

 

a to przepraszam, faktycznie trzeba podniesc. na projekcie karminy ze strony archipelagu widzialem ze wysokosc ma 90 cm, w ktorym miejscu ma 65 cm ta sciana?, od stropu do zagiecia z dachem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłam na projekt i wydaje mi się bo przecież konstruktorem nie jestem, że od stropu do murłaty

 

90 cm wysokosc ma okolo 1 m od sciany wiec wyglada na to ze faktycznie bedzie miala 65 cm sciana do stropu do zagiecia. Trzeba bedzie pomyslec z architektem o tym, bo w takich miejscach jedynie miesci sie lozko, wanna itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie patrzę na rzut poddasza. W projekcie są cztery słupy więźby dachowej biorąc pod uwagę fakt, ze ta ścianka jest tak nisko zabierają jeszcze miejsce w pokojach i łazience na poddaszu. Jak się ją podwyższy nie będą może już tak uciążliwe. W rozplanowej łazience na poddaszu brak jest miejsca na bidet przy ściance 65 cm jak ją podwyższymy bidet powinien ze spokojem się zmieścić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej to znowu ja.

Skserowałam wczoraj projekt i dałam murarzowi aby wyliczył mi ilości materiałowe te które podaje Archipelag są nieprecyzyjne. Ten murarz jest bardzo obłożony robotą cieszę się że udało mi się go zarezerwować na przyszły rok. Jak wczoraj z nim rozmawiałam to podobno cały przyszły rok też ma już zajęty.a ja rezerwowałam go już w lutym , niezły odjazd co

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol - nikt sie nie odzywa bo wszyscy w pocie czoła budują - sezon w pełni :D

My czekamy na pozolenie na budowę - powinno być w przyszłym tygodniu i chcemy zaczynać tak szybko jak tylko można aby do zimy zakończyć stanem surowym.

Podaj maila to podeśle Ci "zbierane od jesieni" zdjecia karminek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @nia Masz przepiękny domek Proszę powiedz jak długo go budowaliście do stanu jak na zdjęciach? Nie mogę doczekać się budowy. Jeszcze jedno ważne pytanie czy podwyższaliście ściankę kolankową jeżeli tak to o ile, i z czego macie podbitkę zrobioną wygląda niesamowicie

 

 

Pozdrawiam[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...