Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

domek zaczęliśmy budować w połowie czerwca 2006 roku

 

podbitka jest z sidingu w kolorze kremowym - miało być drewno ale tak stwierdziliśmy, że będzie praktyczniej no i pasuje nam do elewacji...

 

ścianka kolankowa jest podwyższona o dwa albo trzy pustaki, dokładnie nie pamętam a dach jest wydłużony o ok.40 cm - w każdym razie na poddaszu w najniższym miejscu jest 1,2m wysokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 224
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

domek zaczęliśmy budować w połowie czerwca 2006 roku

 

podbitka jest z sidingu w kolorze kremowym - miało być drewno ale tak stwierdziliśmy, że będzie praktyczniej no i pasuje nam do elewacji...

 

ścianka kolankowa jest podwyższona o dwa albo trzy pustaki, dokładnie nie pamętam a dach jest wydłużony o ok.40 cm - w każdym razie na poddaszu w najniższym miejscu jest 1,2m wysokości

 

witam dzis dostałam projekt karminy. bardzo mi sie podoba ale, pojawiły sie watpliwosci czy podołam finansowo. czy moge zapytac o orjentacyjny koszt budowy karminy? moze nie bedzie tak zle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez podwyższenie ścianki kolankowej - na górze w łazience w samym rogu mamy i kibelek i bidet - tylko geberita odsunęliśmy o jakieś 20 cm

i teraz na górze zmieściła się ogromna narożna wanna, prysznic zbudowany ze ścianek k-g, bidet, wc i szafka z dwoma umywalkami, nawet pomimo tego, że zmniejszyliśmy łazienkę na górze o całą wnękę jaka była w hallu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. Chyba nie będę oryginalny jak powiem, że Karmina to również nasz wybór /mój i żony/.

Właśnie wybieramy działkę pod nasze przyszłe gniazdko. Czy ktoś byłby tak uprzejmy i podzielił się informacjami odnośnie kosztów materiałów /jakiś uproszczony kosztorys/. Jesteśmy właśnie na etapie spotkań z doradcami hipotecznymi i chcieliśmy wiedzieć jak kalkulować prace.

 

Jednocześnie chciałem prosić, czy ma ktoś zdjęcia większości pomieszczeń tego domku.

 

Będę wdzięczny za informacje na e-mail: [email protected]

 

Pozdrawiam

MKKJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Karminowiczów.

 

Widzę, ze grono wielbicieli Karminy ciągle się powiększa...to cieszy :)

Dawno tu nie zaglądałam bo większość wolnego czasu spędzam na budowie. Ciągle wyskakują jakieś zmiany ...trzeba podejmować szybkie decyzje....co tu dużo mówić, każdy wie jak to jest. Projekt projektem a zmian i tak ciągle przybywa.

Dzisiaj przekroczyłam okrągłą sumkę 150.000,0 zł, którą wydałam na naszą Karminkę. W kwocie tej mieszczą sie wszystkie koszty jakie musiałam do tej pory poniesć łącznie z zakupem działki ( 33.600 zł)

Jestem dopiero na etapie zalewania stropu. Jeszcze dużo roboty przed nami a co za tym idzie jeszcze dużo dużo dużo wydawania kasiorki....

 

Wszystkim budującym życzę powodzenia i SPOKOJU.

 

Pozdrawiam

AleXia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Alexia Pytam się Ciebie dlaczego tak drogo? Po odjęciu kosztu zakupu działki zostaje około 120 tys. a Ty jesteś na etapie zalewania stropu? Strasznie dużo kasiory już wydałas a do końca jeszcze daleko, więc pytam się raz jeszcze na co wydałaś tak dużo? Chyba ze zdązyłaś zakupić materiał na stan surowy całkowity. Ja za pustaki, wełnę na ocieplenie ścian i poddaszajak również bloczki fundamentowe i strop wydam jakieś 62000 zł.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi Karol

 

Pisząc, ze wydałam 150.000,0 zł miałam na myśli wszystkie koszty jakie poniosłam nie tylko materiałowe.

Może bardziej to uściślę:

- działka 33660,0 zł

- projekt,geodeta, mapki, opłaty związane z pozwoleniem na budowe, opłaty bankowe ( kredyt), droga dojazdowa 10.000,0 zł

- ogrodzenie 3000,0 zł

 

Jeśli chodzi o dodatkowe zakupy materiałowe to w kwocie 150.000 zł mieści się juz dachówka - 24.000,0 zł

 

Czyli jak odejmiemy w/w koszty to zostaje kwota ok. 80.000,0 zł

W tej kwocie mieszczą się :

- fundamenty,bloczki fundamentowe, drenaż wokół budynku, ściany nośne oraz działowe (maxy), strop, stropian, trochę wełny, wszystkie tarasy, robocizna.

Dodam również że pod pomieszczeniem gospodarczym oraz garderobą przy gabinecie mam maleńką piwniczkę to tez dodatkowo troche kosztowało.

 

Karol napisałeś ze masz zamiar wydać 62.000,0 zł. Pamiętaj również o innych kosztach, nie tylko materiałowych :-)

 

Mój mąż też na początku mówił, ze wystarczy nam 120.000 zł by postawic Karminkę w stanie surowym zamkniętym . Dzisiaj już wie jak bardzo się mylił.

 

Chcę też nadmienić że kwota, którą podałam nie jest kwotą orientacyjną. Obiecałam sobie, ze szczegółowo będę wypisywać wszystkie koszty. Od małego gwózdka po napoje...jedzenie itp. dla pracowników czyli WSZYSTKO.

 

Dodam również, ze gdyby nie fakt, że dzięki pewnym znajomościom wiele materiałów mieliśmy za przysłowiowe parę groszy kwota, którą podałam na początku sporo by jeszcze wzrosła.

 

Muszę poczytać jak wrzuca sie fotki. Jak tylko to opanuję, pokaże kilka z mojej budowy.

 

Pozdrawiam

AlexXia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Alexia wychodzi na to że w kwocie 150.000 zł jak dobrze zrozumiałam zamknie się koszt budowy stanu surowego z dachem.

 

To i tak nieźle.Doliczjąc zakup mojej działki jak również koszt architekta i kredytu wychodzi 100 tys.

 

Czy mogłabyś powiedzieć jaki duży przewidzieliście kredyt na budowę Karminki?

 

 

Pozdrawiam

 

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Karol jeszcze nie mam zapłaconej więźby, rynien i jakiś tam drobnostek a co najważniejsze robicizny za dach. Liczę, ze zmieszcze się w kwocie 170-175 tyś. Do tego jeszcze muszę doliczyć okna no i będę miec realny kosztorys na stan surowy zamknięty.

 

Trzymam kciuki, żeby wystarczyła Ci kwota, którą podałeś.

 

Pozdrawiam

AleXia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej AleXia!

Wydaje mi się że jak kazda kobieta i dodatkowo matka dwójki wspanialych dzieci cały czas martwię się o wszystko i teraz jeszcze ta budowa. Ja bardziej się nią przejmuję niż mój mąż. Wolę do moic wyliczeń doliczyć jakieś 15% więcej aby na koniec nie być zaskoczaną zbyt wysokim kosztem budowy.

 

Jak masz jakieś nowe fotki z budowy to poproszę Pozdrawiam Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi Karol

 

Przed wszystkim przepraszam, ze zwracałam sie do Ciebie w rodzaju męskim . WIELKIE SORRY :)

 

Wracajac do naszych inwestycji.

 

Jeśli chodzi o zdjecia to mam ich mnóstwo ale narazie robota stoi w miejscu wiec nie mam się czym chwalic. Obiecuję jednak, ze jak ruszy poddasze zaraz cos przesle.

 

 

jestem bardzo ciekawa jakie masz wyceny okien w Karminie.

jesli mogłabys podac byłabym wdzięczna. Jeśli chodzi o moje okna to mam kilka zmian. Przede wszystkim nad wykuszem (jadalnia) zamiast okna zwykłego mam okno balkonowe. W spiżarce mam większe okno niż w projekcie. Okna w garażu tez trochę zwiększyłam. Za miesiąc mamy zająć się ich zakupem. Narazie mam wybraną firmę i kolor, co do ceny to jeszcze czekamy aż będę miec ostatecznie wszystkie rzeczywiste wymiary.

 

Pozdrawiam

Alexia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej AleXia! Ja korzystam z wyceny jaka dostarczy mi firma z rodowitego "podwórka". Okna PCV z okleiną "ZŁOTY DĄB" . Jak na razie okna naszych wielkich firm które mają przystępną cenę jakie biorę pod uwagę to: SOKÓLKA i DRUTEX Jak będę miala wycenę to odpiszę. To ma być w przyszłym Tygodniu. Mamy zamiar zmienić okna z łukowych na proste a cały wyglad takich okien złagodzić opaskami wokół okien lub boniami.

Okna łikowe są bardzo drogie. Za cene takiego okna mam okno zwykłe , roletę a i jeszcze zostanie

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a czy moglibyście wyszególnić koszty materiałowe bardziej dokładnie tzn.

podać jaki materiał i w jakiej ilości oraz ile kosztował.

 

Np. Wełna min. 50 rolek (MARKA - rodzaj) /a moze w m^2/ - koszt xxx PLN brutto.

 

Pustaki 3000 szt (MARKA - rodzaj) - koszt xxx PLN brutto.

itd.

.......

 

Jeżeli ktoś może przedstawić w taki sposób koszt materiałów to byłbym zobowiązany.

 

pzdr

MKKJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Wszystko zależy od tego z czego chcesz budować. My budujemy z keramzyu pustaki OPTIROC Block ściana trójwarstwowa 24+12+12 (ocieplenie wewnętrzna wełna) i tak potrzebuję bloczków gr. 24 2450 sztuk, bloczków gr. 12 1650 sztuk kwota 31000 zł. Wełna 3700 zł.

Strop 8800 zł. TERIVA. Bloczki fundamentowe również z keramzytu 2100 szt. 10248 zł. to na razie tyle . Budujemy w przyszłym roku o to chcemy zakupić w tym i ze stanem surowym mieć spokój bo tak naprawdę nie wiadomo co będzie.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Dawno tutaj nie zaglądałam i widzę że coraz więcej osób zamierza budować Karminę. Ciesze sie bardzo!

Mój stan - zalany strop nad pierwszą kondygnacją i w cześci wymurowane ścianki dzialowe na poddaszu.

Koszt ok. 85 tys zł. (porotherm na ściany zewnętrzne, suporex - wewnętrzne + robocizna do aktualnego stanu + zalewanie fundamentów + zalanie stropu + 2400 sztuk bloczków + cement + cegla na kominy + wklady kominowe + stemple pod strop + zalane tarasy).

A.. zapomnialabym powiedzieć ze za jedną sztukę porothermu 30 P+W płacilimsy aż 9 zł. :( Trafiliśmy na ten boom cenowy!

Dzisiaj zamówiłam dachówkę - 30 tys. zł. Więc narazie wydaliśmy ponad 110 tys. zl.

Oczywiscie nie wilczałam w to papierów, architekta, światła itd...

A co do samego propjektu to wprowadziłam wiel zmian: zmienijszylam spiżarkę przez co zwiększyła mi się kuchnia, zlikwidowałam ściankę z kominkiem przez co mam naprawdę dużo przestrzeni. Kominek przeniosłam na ścianę przy gabinecie (na poddaszu wyszedł w dobrym miejscu ale boję się gdzie wyjdzie w dachu), zlikwidowałam garderobę przy gabinecie i zrobilam tam wnękę aby wstawić jakąś sofę w razie najazdu gości :), na poddaszu połączyłam pralnię z garderobą i mam sporą pralnio-suszarnię, schody mam betonowe lekko zaokrąglone i z większymi stopniami.

 

Jeśli ktoś chce mogę przesłać zdjecia.

Piszcie na maila: [email protected]

 

A... ściankę kolankową podniosłam o 2 porothermy (czyli ma 3 porothermy - 75 cm). Widziałam w realu taki domek i może być. Troszkę ona dachowe są wyzej ale da się to jakoś przeżyć :)

Alexia słyszałam ze też oglądałaś ten domek - w Pierzchnicy :)

 

Pozdrowionka dla ewe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Karminowicze!

Co do moich zmian są niewielkie. Nie ma przejścia z garazu do domu, nie chce czuć benzyny w domu, połączyłam garderoę przy gabinecie z kotłownią uwazamy z mężem że w projekcie jest zzdecydowanie za mała. Ścianka kolankowa podniesiona o 2 pustaki .

 

Jak na razie kupujemy materiały

 

Pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...