Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowy Dach - pyania problemy


danhill

Recommended Posts

Witam

 

2 tygodnie temu skończono robić mi nowy dach (wieniec wiezba deskowanie membrana blachodachówka)

 

I mam kilka pytań może ktoś z was mi podpowie

 

 

1. Pod gąsiorami mam taśmę rozprężną illbruck zamiast taśmy kalenicowej

2. Murłata z zew jest ocielona styropianem 15cm i dodatkowo zapianowana aż po deski

3. Za ociepleniem w stronę murłaty majster wstawił jeszcze cegły (foto nr 1)

4. Na zdjęciu nr 2 i 3 widać jakby blachodachówka z prawej strony była krzywo położona i wchodzi dziwnie aż pod gąsior

5. Jak zapewnić dopływ powietrza pod deski skoro jest styropian i cegły (będę ocieplał dach)

6. Czy obróbka wokół okien jest zrobiona poprawnie - wydaje mi się że nie

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako laik, z tego co czytałem, pełne deskowanie należy wentylować z obu stron:

1. Wlot nad deskowaniem (a pod wierzchnim kryciem, tu z blachy) nad pasem nadrynnowym.

2. Wlot pod deskowaniem (a nad przyszłym ociepleniem) w okapie.

A gdzie wylot? Najwygodniej wylot z obu stref byłoby zrobić w kalenicy. Wykonanie przerwy membrany i deskowania w kalenicy i taśma kalenicowa pewnie zrobiłaby robotę, więc tasma rozprężna to raczej błąd.

 

A co do otworów w cegłach... czy wystarczy to jest to do policzenia przez odpowiedniego specjalistę, bez tego to zgadywanie.

A jak jest w projekcie? Projektant powienien przewidzieć odpwiedną wentylację dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że cegły trzeba usunąć. Jak przez zaprawę będą się stykały z deskami to będzie przemarzanie do wieńca.

Pod gąsiorami żadne gąbki. Musi być taśma tak jaką stosuje się pod gąsiory ceramiczne. Tak jak napisał "maaszak" deski w kalenicy muszą być rozcięte i folia też. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...