Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gruntowanie przed malowaniem - przykre doświadczenia ze świecącymi ścianami


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Chciałem prosić Państwa o pomoc przy gruntowaniu podłoża pod farbę.

 

Swego czasu (to było lata temu) malowałem pokoje w mieszkaniu. Umyłem ściany i zagruntowałem ATLAS UNI-GRUNT. Później na to kładłem farbę Śnieżkę lateksową. Generalnie później ta ściana świeciła się jak psu jajka (duży połysk) i mega mnie to wkurzało.

 

W innym starym domu, w którym też już jakieś farby były (nauczony przykrym doświadczeniem) użyłem na umyte ściany "Śnieżka Grunt", a później normalną farbę Śnieżki Lateksowej i wyszło już fajnie (matowo, bez "świecenia")

 

Teraz dokańczamy budowę domu, który stał z 10 lat z dachem bez okien. Wprawiliśmy okna, zrobiliśmy tynki cementowo-wapienne (już wyschły), ściany są przetarte z piasku (jeszcze czeka nas mycie/odkurzanie) i chcemy to gruntować.

 

"Świecące" ściany w mieszkaniu podejrzewam, że powstały dlatego, że był już wcześniej dobrze zagruntowane i dodanie UNI-Grunta spowodowało to świecenie (może się mylę - tak zgaduję).

 

Stąd pytanie czy gruntowanie gruntem polimerowym uniwersalnym ze stajni Śnieżki (link) to dobry pomysł czy raczej użyć samego "Śnieżka Grunt" ?

 

Spotkałem się też tu na forum ktoś pisał żeby dać Ceresit CT17 i na to Śnieżkę Grunt i na to farbę.

 

Boję się tego efektu świecenia ściany jak linoleum przy użyciu tych gruntów + Śnieżka grunt + farba. Ściana sama w sobie jest raczej chłonna (w sumie to nie wiem jak to inaczej ocenić - pyli się :) )

 

Czy ktoś z Was miał może takie podobne doświadczenia i może coś doradzić?

 

Sorry, że tak wszystko "na Śnieżkę" :) Po prostu jestem zadowolony z ich wyrobów i jest to polski producent.

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Szanowny Panie,

Wiele zależy od jakości wykonania tynków. Jeżeli po przeszlifowaniu i bardzo dokładnym odpyleniu ściana nadal się pyli, pozostawia na dłoni wyraźny biały nalot to rekomendowałbym najpierw aplikację cienkiej warstwy gruntu polimerowego Śnieżka Acryl-Putz® GU40, a następnie farby podkładowej Śnieżka Grunt. Rozwiązaniem jest również wykonanie testu na niewielkim fragmencie podłoża, aby sprawdzić w ten sposób efekt końcowy i wybrać najbardziej korzystny sposób wykończenia ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...