Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Które okna lepsze ?


Recommended Posts

Kłaniam się.

Mam do wyboru takie oto zestawy okien do wyboru. Cenowo to samo ale nie wiem które są lepsze a posiadam tylko te parametry,proszę więc Was o pomoc.

 

Wentylacja w domu grawitacyjna, okna montowane w warstwie muru.

 

RC2, PCV Ideal 7000 NEW, szyba 3 wartwowa, 0,5 w/m2*k z ciepła ramką, współczynnik termiczny dla całej stolarki waha się między Uw = 0,76 a 0,80.

grubość 85mm,

 

vs

 

RC2, PCV Team Balance MD 82, szyba 2 komorowa U=0,5 z ciepła ramką, siedmiokomorowe profile Veka klasy A, współczynnik termiczny dla całej stolarki Uw = 0,78.

grubość 82mm

 

Z góry dziękuję.

Edytowane przez forapiotra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które auto lepsze? Benzyna czy diesel? to zależy jakie trasy będziesz jeździć. Podobnie z oknami.

 

Jaka wentylacja w domu?

Rekuperacja?

Jaki montaż (warstwa ocieplenia?)

Kto jest producentem pierwszych okien?

jak gruba stal we wzmocnieniach?

jakie okucia?

ile zaczepów antywłamaniowych?

 

itd.

 

Ocenianie po samym profilu jest jak ocieniania auta w po kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wentylację grawitacyjną to mniejszą rolę trzeba przywiązywać do trzeciej uszczelki którą masz w profilu Veka.

Klasa okuć jest taka sama. Nawet jeśli rożni producenci to efekt powinien być taki sam.

Współczynnik Uw jest podobny.

 

Patrząc na to sprawdziłbym:

- wzmocnienia stalowe (polecam stal zamkniętą)

- opinie o montażu i montażystach. Montaż w warstwie ocieplenia żeby miał sens musi być przeprowadzony fachowo. Dopytaj obie ekipy o szczegóły. Jaki system, jakie materiały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż w warstwie ocieplenia i wentylacja mechaniczna? To są sprzeczności.. to jak silnik od formuły włożony do TIRa który ma tylko przewozić ładunki.

 

Jeśli pierwsza oferta nie zawiera nazwy producenta to wg mnie jest do odrzucenia. Co z tego, że mamy dobrą markę profili) ale nie wiemy kto i jak te okno zrobił. Osiągnąć tak podane parametry możemy też sami, w garażu. Wystarczy kupić profil, szyby, okucia, złożyć okno i wg wyliczeń matematycznych wyjdzie nam podobne Uw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ekookna to daj obie zrobić ofertę na BE82. Ze stalą zamkniętą w ramie. Świetny produkt - sprzedaję i montuję tego bardzo dużo. Ale rabat będzie niższy.

Ogólnie producent i serwis ja najbardziej ok. Handluję z nimi od prawie 3 lat. Teamplastu nie znam wiec się nie wypowiem.

 

Przepytaj montażystów jak chcą wykonać ten montaż. Jakie materiały. jaka technika itd.

Edytowane przez Grabicak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kolejną wycenę:

 

Producent KNS Śląska Fabryka Okien

RC2, VEKA SOFTLINE 82 MD, grubości ścianek min.2,8mm V-perfect,

system 7 komorowy, klasy A, szerokość zabudowy 82 mm,

pakiet 3 szyb z ramką termiczną, U=0,5, stal zamknięta w ramie,

3 uszczelki komorowe, okucia Roto NX.

 

Jak to się Waszym zdaniem ma do poprzednich okien i parametrów? Dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakby porównywać seata, skodę i vw. BAAARDZO to wszystko podobne jest parametrowo. Z własnego doświadczenia wiem jak wygląda jakość w Ekooknach. Pozostałych producentów nie znam.

 

WAŻNIEJSZE jest jednak kto i jak te okna zamontuje. Fachowcy to i ze słabych okien perełkę zrobią aa flachowcy najlepsze okna spitolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które masz na myśli?

Team Balance? Team Plasta?

To spamer, jego nick zniknie w najbliższych dniach / czekam tylko na ujawnienie zleceniodawcy/.

 

Z tych dwóch firm wybrałbym Teamplast. Ale bierz pod uwagę także rekomendację kolegi Grabicak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Dalej nie wybrałem okien ponieważ dzisiaj będę miał jeszcze brany pomiar od reprezentanta okien Salamander więc jak będę wiedział coś więcej to wrzucę tutaj ich specyfikację. Mam coraz mniej czasu na decyzję ponieważ chciałbym już wybrać finalny produkt do końca nast tygodnia tak aby zaklepać jeszcze tegoroczne ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...