Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Daikin Altherma 3 -8kw TAKTOWANIE


areczekk83

Recommended Posts

Ja mam w drogiej minus 10 a w taniej plus 5... Mam tylko podłogówkę i przy temperaturach zewnętrznych w dzień na plusie i w nocy około -5 wystarcza, nie ma wachań temperatury w domu. Przez tydzień było u mnie w dzień poniżej zera i w nocy minus 5 i patrząc na wskazania termometrów pojawia się wachanie temperatury od 23 do 22,5 więc przy cięższej zimie raczej trzeba podnieść w drogim okienku.

Ale niedługo zakładam PV więc chyba dołożę ze dwie godziny od 11ej do 13ej. Ogólnie muszę sprawdzić jak będzie zimniej jak dołożenie dwóch godzin w drogiej wpłynie na zmniejszenie mocy pobieranej w nocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 425
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam w drogiej minus 10 a w taniej plus 5... Mam tylko podłogówkę i przy temperaturach zewnętrznych w dzień na plusie i w nocy około -5 wystarcza, nie ma wachań temperatury w domu. Przez tydzień było u mnie w dzień poniżej zera i w nocy minus 5 i patrząc na wskazania termometrów pojawia się wachanie temperatury od 23 do 22,5 więc przy cięższej zimie raczej trzeba podnieść w drogim okienku.

Ale niedługo zakładam PV więc chyba dołożę ze dwie godziny od 11ej do 13ej. Ogólnie muszę sprawdzić jak będzie zimniej jak dołożenie dwóch godzin w drogiej wpłynie na zmniejszenie mocy pobieranej w nocy...

 

A jak masz ustawiona krzywa obecnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Z tego co widzę w Instrukcji Instalatora - to jest taka opcja. Przeczytaj punkt 8.4.9

Harmonogram pompy CWUTutaj można zaprogramować harmonogram dla pompy CWU

(dotyczy tylko nienależących do wyposażenia pomp ciepłej

wody użytkowej dla drugiego powrotu).

Zaprogramować harmonogram pompy ciepłej wody użytkowej

w celu określenia, kiedy pompa ma być włączana, a kiedy

wyłączana.

Po włączeniu pompa działa i zapewnia, że woda w kranie dostępna

jest od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz oryginalny sterownik Daikina – Madoka to musisz ciągnąć kabel, a jak z innymi sterownikami pompa ciepła działa tego nie wiem może ktoś się wypowie. Jeżeli chodzi o chodzi o podłączenie pompy cyrkulacyjnej to dowiedziałem się, że serowanie pompą cyrkulacyjną działa na zasadzie wprowadzenia 4 zdarzeń tj., Włącz –wyłącz oraz Włącz . Najlepiej jak się wypowie ktoś kot ma podłączoną cyrkulację do pompy ciepła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

Witam,

Proszę o podpowiedź od jakiej krzywej zacząć ogrzewanie domu 150m2 ocieplonego 15cm styropian do tego jet rekuperacja. Pompa powietrze woda Daikin Altherma 8kW RS32 zbiornik 230l. Producent w trakcie prac wykończeniowych w zimę ustawił minimalne podgrzewanie i tak to sobie chodziło le zrobiło się zimno. Całość domu ogrzewanie podłogowe. Zauważyłem że pompa bardzo często się na kilka minut włącza przeglądając forum wnioskuje, że jest to niepożądany stan. Podpowiecie coś na początek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Wiatm

 

Mam też Daikina Altherma 3 8 Kw. Walczę równie z taktowaniem przy wyższych temp. zewnętrznych. Warca ciepły powrót. Dużo pomogło ustawnie harmonogramu i mała delta tj. 4. (szczególnie jeśli wystarcza na zasilaniu 30 stp). Chciałem dodatkowo założyć termostat ale nie Madoke tylko taki zwykły on/off. Czy ktoś wie pod jakiś styki na listwie X5M podłączyć ? Wszystko wskazuje że na 30-34-35 tylko tam pomiędzy stykami 30 (com) a 34 H czy 35 C jest napięcie AC 230 V.

Edytowane przez SirRodney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm

 

Mam też Daikina Altherma 3 8 Kw. Walczę równie z taktowaniem przy wyższych temp. zewnętrznych. Warca ciepły powrót. Dużo pomogło ustawnie harmonogramu i mała delta tj. 4. (szczególnie jeśli wystarcza na zasilaniu 30 stp). Chciałem dodatkowo założyć termostat ale nie Madoke tylko taki zwykły on/off. Czy ktoś wie pod jakiś styki na listwie X5M podłączyć ? Wszystko wskazuje że na 30-34-35 tylko tam pomiędzy stykami 30 (com) a 34 H czy 35 C jest napięcie AC 230 V.

 

Pytanie co nazywasz taktowaniem.

Widziałem takie przypadki że pompa pracowała w cyklach jedno uruchomienie na 40 minut o już krzyczeli że taktuje.

A teraz odnosząc się do Twojego przypadku do podłączenia termostatu wezwij instalatora bo w daikinie jest kilka opcji na termostata, a termostaty też są różne. napięciowe i bez napięciowe z opcja grzania i chłodzenia lub tylko grzania.

Do tego jeszcze kwestia histerezy w termostacie, jak założysz termostat z za małą histerezą to efekt będzie odwrotny do spodziewanego.

 

Swoją drogą czemu instalator nie założył Ci termostatu od razu?

 

Przy ogrzewaniu krzywą bez termostatu często występuje ten problem instalator powinien to widzieć.

 

Dlatego ważne jest by do instalacji wybierać firmę specjalistyczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
witam. chciałem zapytać czy to normalna sytuacja, że pompa przy wysokich temperaturach i osiągniętych temp wewnętrznej cały czas tłoczy wodę? np przez 2 doby nie załącza się sprężarka do grzania pomieszczeń ale woda jest cały czas tłoczona w obieg, często powrót o wyższej temp niż zasilanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie tłoczyła wody to skąd by wiedziala jaka jest jej temperatura w podłodze i że pora juz się zalaczyc bo temperatura ta jest niższa od nastawionej ?

Chyba ,ze chcesz sterowac zewnętrznym termostatem,wtedy niepotrzebnie by ta wode mielila.

 

A ze powrót wyższy niż zasilanie ,to albo czujniki temperatur nieskalibrowane ,albo pompa wychladza wode (żart).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...