Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Daikin Altherma 3 -8kw TAKTOWANIE


areczekk83

Recommended Posts

dziekiza sugestie. Oczywiście miało być czujnik Madoka. Po mojemu to pompy obiegowe powinny sie wyłączać w momencie osiągnięcia zadanej temp pomieszczenia (madoki). po co mielić tą wodę. Po spadku temp o zadaną histeryzę powinny dopiero startować, a tak muszę wyłączać ogrzewanie i wtedy pompy stają. roboty nie wiele, bo mam to i w aplikacji na pulpicie madoki ale wolałbym aby było bezobsługowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 425
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dziekiza sugestie. Oczywiście miało być czujnik Madoka. Po mojemu to pompy obiegowe powinny sie wyłączać w momencie osiągnięcia zadanej temp pomieszczenia (madoki). po co mielić tą wodę. Po spadku temp o zadaną histeryzę powinny dopiero startować, a tak muszę wyłączać ogrzewanie i wtedy pompy stają. roboty nie wiele, bo mam to i w aplikacji na pulpicie madoki ale wolałbym aby było bezobsługowe.

 

W panasie tak samo na oryginalnym termostacie mimo ze w pomieszczeniu osiagnieta pompa staje to obiegówka mieli bez konca.

Założyłem termostat zewnetrzny tzn innej firmy i rozlacza wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mieszanie wody ma na celu wykrycie kiedy zajdzie potrzeba grzania - dla każdej pętli. Sam sterownik pokojowy zamontowany w pomieszczeniu reprezentatywnym nie wie czy nie spadła temperatura gdzieś w innej części domu... Poza tym wpływa to korzystnie na rozkład temperatur w domu.

 

i tak i nie

Założenie jest dobre, ale mielenie stałe "non-stop" wody nie jest dobre. Nie chcę aby ciepło mojej łazienki szło do garażu.

Obiegówka powinna popracować ze 3minuty i wyłączyć się np na 60minut. Najlepiej aby te parametry były regulowane a użytkownik miał świadomość że są i jak wpływają. Choć domyślnie może być np 5/60. Podobnie może być z obiegówką od CWU -pracuje np. w założonych godzinach 3minuty wł/15min. wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja pompa zużywa 25-30kwh na dobę grzeje 150m2 tylko podłogowe. dom mocno ocieplony. Nowy dom pierwsza zima zamieszkały od czerwca. W domu 22-23 stopnie wydaje mi się że to trochę dużo? co o tym sadzicie ? Temperatura na dworze noc 0st dzień 5-8st

 

Coś spaprane z domem .U mnie na grzejnikach i przy tych temp. zewnętrznych idzie do 21kWh dom 220m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja pompa zużywa 25-30kwh na dobę grzeje 150m2 tylko podłogowe. dom mocno ocieplony. Nowy dom pierwsza zima zamieszkały od czerwca. W domu 22-23 stopnie wydaje mi się że to trochę dużo? co o tym sadzicie ? Temperatura na dworze noc 0st dzień 5-8st

 

Pierwsze pytanie skad te zuzycie odczytujesz maszpodlicznik tylko na pompę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompe dobrał przedstawiciel Daikin 8kW rozwiązanie na nowym czynniku przekazał schemat instalacji (z buforem) hydraulik wykonał.. Pompa powietrze - woda. Dodatkow w domu jest rekuperator. Dane odczytuje z podlicznika który zlicza tylko samą pompę. Mieszkamy w domu od czerwca grzejemy tak na dobre jakieś 2 miesiące. Problem wstępnie juz widziałem w styczniu 2020 przy wygrzewaniu posadzki wówczas pompa zużywała do 80kwh dziennie ale to było wygrzewanie ble ble wszyscy się tłumaczyli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...