Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Daikin Altherma 3 -8kw TAKTOWANIE


areczekk83

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 425
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zmiana nachylenia krzywej nie spowoduje ze dla ok 0 oC uzyskamy 28 oC

wazny jest punkt początkowy tej krzywej, byc moze trzeba te krzywa podniesc.

Z pustego - to i Salomon nie potrafił nalać,

Gdy temperatury powietrza na zewnątrz są ;

1/ dodatnie:

- korygujemy ustawienie k;g poprzez przesunięcie równoległe,

2/ ujemne

- korygujemy przez nachylenie krzywej grzewczej,

- bo ten parametr ma decydujące znaczenie dla temperatury w pomieszczeniach i naszego komfortu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję podnieść krzywą z dwóch stron. Sprawdzę jak to się spisuje. Jak na razie to przy obecnych temperaturach jestem niemile zaskoczony. Prądu bierze dużo a COP wychodzi w okolicy 2

 

Moze by tak sie wstrzymac z ocenami do przyszłego roku, a najlepiej do koljnego a nawet i kolejnego. Praktyka pokazuje ze I sezon jest najbardziej energochłonny bo potrzebuje ok 20-30% wiecej energii na ogrzewania, w nastepnym roku jest to juz mniej, a po 3 sezonach grzewczych dom jest bez wilgoci technologicznej, wtedy a nawet wczesniej po instalacji WM bedzie mozna obnizyc krzywą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przestawiłem na 39 przy -20 i 30 przy +10 - zużycie prądu wraz niewspółmierne do wytwarzanej energii tj. nadal co godzinę wychodzi między 2,5kW do 3kW.

Szczytem był dzisiejszy wynik z przeciągu 2h: 6kW pobrane a wytworzone 8kW.

Tak na marginesie: wczoraj ustawiłem temperaturę na Madoce 21,5. Dzisiaj rano ok 6:00 na aplikacji było dokładnie 21,5C. Na urządzeniu jak już nie pracowało ok 7:30 temp. wody na powrocie 21C. Zmieniłem nastawy na mniej więcej takie jak miałem wcześniej: 37 przy -20 i 28 przy +15. Urządzenie się zsynchronizowało i już się nie włączało. Sprawdziłem ok godziny 8:30 aplikację - a tam nie wiadomo skąd temperatura pomieszczenia 23C.

Nie ogarniam i nie rozumiem tego urządzenia.

Mam pytanie - może wina leży w zadanej delcie (zapewne jest to różnica 5C między zasilaniem i powrotem) - gdzie to mogę zmienić? Chciałbym spróbować zwiększyć (temp zasilania nie osiąga zadanej temperatury).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam.

daikin altherma 3 , grzejniki góra, podłogówka dół. całość ok 180m2

Mam prośbę do użytkowników tej PC i mieszaną instalacją (grzejniki, podłogówka) o podanie ustawień. Jakoś nie mogę dojść do ładu z moją pompą . będę bardzo wdzięczny za pomoc.

mam taryfe 12w

Edytowane przez zygi72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie. czy jest możliwość uzyskania pełnej instrukcji, takiej instalatora?

jesli ustawię grzanie wg krzywej, a chciałbym aby w okienku 13-15 grzało wyżej, to jak to zrobić? pompa nie podniesie wyżej temperatury zasilania niż ustawione na krzywej. Zresztą dziś obserwowałem (temp ok 0) w czasie tych 2 godzin pompa nie była w stanie podnieść temp wody powyżej 35 stopni. Na grzejnikach na górze to nie wiele daje.

Natomiast gdy grzeje CWU (zbiornik 400l) temperatura na pompie bardzo szybko rośnie.

 

Zastanawiam się czy jeszcze ktoś czyta ten wątek.

Edytowane przez zygi72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...