Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

I co ja mam biedny żuczek zrobić ??


Cypek

Recommended Posts

Cypek,

Nie wierz im, u nas w gminie kanalizacja miała byc robiona w tym roku (czekali tylko na dotacje z Unii), przetarg już był rozstrzygniety a roboty miały zacząć sie w maju tego roku.Jak wiesz mamy listopad i nadal nic.Za przyłączenie do kanalizacji trzeba też zapłacić (u nas jest to koszt 3000 zł).Niestety warunki w naszej gminie mówią że szambo szczelne mogę posiadać tylko do momentu wybudowania kanalizacji więc od razu wiem że i tak będę im musiała zapłacić te 3000 zł

Ja na Twoim miejscu nie czekałaby na nich tylko zamontowała własny zbiornik. Oczywiście trzeba wybierać , u nas jest to koszt 100-150 zł za przyjazd (5000 l szambiarka)

 

Jako że jesteśmy sąsiadami (też Ursus tyle że rejon ul.Piastowskiej) sytuacja z kanalizacją jest taka sama, czyli nic się nie dzieje chociaż mieli ruszyć z budową na początku września. Na wiosne chciałbym się przeprowadzić bo przez zime będe też wynajmował i zależy mi na czasie ale chyba jednak najbezpieczniej będzie zrobić szambo (będe szukał jak najtańszego) bo na urząt to będe tak czekał jak czekałem na droge, tylko 8 miesięcy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By móc legalnie zamieszkać w nowym domu Cypek winien dokonac odbioru budynku. PINB nie dokona odbioru jeśli nie będzie wykonana instalacja odprowadzania ścieków.

 

Cypek - a jak ta sprawa jest rozwiązana w projekcie budynku?

W planie zagospodarowania i w dokumentacji mam kanalizę.

Załatwili mnie bez mydła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pewnym rozwiązaniem jest zastosowanie zbiornika stalowego. Zbiornik ten można wymontować po tych kilku miesiącach ( co prawda to tez trochę kosztuje, ale napewno można go sprzedać i odzyskać część pieniędzy). Mam zamontowany taki zbiornik i myślę, że tak najprawdopodobniej zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty aby masz na piśmie :wink: że kanalizacja będzie, i ile procent kary Ci zapłacą za spóźnienie... :wink: A ile płacisz za wynajem... Rób cokolwiek, szambo, POŚ, korzenie byle zamieszkać. Ludzie w tym kraju już mieli obiecane - wpłacali na zawinkulowane książeczki mieszkaniowe, wplacali przedpłaty na samochody, płacili pierwsze raty u deweloperów... nie chcę być złym prorokiem, ale nie wierz za bardzo w obietnice... A niby skąd gmina weźmie te pieniądze na budowę... że już w 2005 będzie kanaliza (i place zabaw, przedszkola, domy dla samotnych emerytów, wyposażone szpitale, szkoły, biblioteki..)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

witam, mam ten sam problem co autor wątku. Kanaliza miała być rok temu, na razie nic się nie dzieje, w gminie przyciśnięci mówią o terminie 2008/2009.

Tak więc muszę już kupić szambo, bo najpóźniej na wiosnę muszę się wprowadzić.

 

Jakie rodzaj szamba wybrać żeby później najłatwiej podłączyć się do kanalizy?

1 komorowe wystarczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...