Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szalone ceny budowy domu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No cóż ludzie są różni ;)

 

Ja zacząłem pracować od razu po szkole. Mieszkałem z rodzicami i odkładałem każdą złotówkę. Po kilku latach kupiłem pierwsze mieszkanie. Później te mieszkanie z żoną sprzedaliśmy , dołożyliśmy trochę i kupiliśmy dom . Po kilku latach zaczęliśmy się z oszczędności budować , sprzedaliśmy stary dom i jeszcze na tym zarobiliśmy :)

 

Nie miałem nigdy żadnego kredytu.

 

Po prostu inne wychowanie. Kiedyś trzeba było zapracować i oszczędzać aby czegoś się dorobić. Teraz młodzi chcą od razu wszystko tu i teraz , od razu dom , od razu nowy samochód , od razu super wyposażenie domu ...

 

Kiedyś do tego dochodziło się przez lat.

 

Obecnie banki i reklamy wmówiły ludziom że można brać kredyty i spełniać marzenia , tyle że ciągle wielu na te marzenia nie stać i pięknie pokazały to kredyty we frankach , gdzie ludzi nie stać było na dom/mieszkanie , ale dzięki "kreatywnej księgowości" we frankach już było ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ludzie są różni ;)

 

Ja zacząłem pracować od razu po szkole. Mieszkałem z rodzicami i odkładałem każdą złotówkę. Po kilku latach kupiłem pierwsze mieszkanie. Później te mieszkanie z żoną sprzedaliśmy , dołożyliśmy trochę i kupiliśmy dom . Po kilku latach zaczęliśmy się z oszczędności budować , sprzedaliśmy stary dom i jeszcze na tym zarobiliśmy :)

 

Poprzedni dom wykańczałem sam z teściem. Schudłem wtedy chyba 15kg :) Ale udało się tanio wykończyć , bo robocizna własna.

Nowy dom też cześciowo coś tam sami robiliśmy , ale większość to wykonawcy i podwykonawcy i długie negocjacje.

 

Nie miałem nigdy żadnego kredytu.

 

Po prostu inne wychowanie. Kiedyś trzeba było zapracować i oszczędzać aby czegoś się dorobić. Teraz młodzi chcą od razu wszystko tu i teraz , od razu dom , od razu nowy samochód , od razu super wyposażenie domu ...

 

Kiedyś do tego dochodziło się przez lat.

 

Obecnie banki i reklamy wmówiły ludziom że można brać kredyty i spełniać marzenia , tyle że ciągle wielu na te marzenia nie stać i pięknie pokazały to kredyty we frankach , gdzie ludzi nie stać było na dom/mieszkanie , ale dzięki "kreatywnej księgowości" we frankach już było ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banki się nie rwą do licytowania ludzi. Zawsze jest więcej opcji dogadania się z bankiem niż wynajmującym. Jeśli ktoś nie cudował i ma LTV poniżej 80% to nawet w najgorszym scenariuszu coś mu po chałupie zostaje.

 

Z mojego doswiaczenia (mam w rodzinie osobę pracują w wydziale gospodarczym SR) to banki bardzo szybko dobierają sie do nieplacących rat. Licytacja nieruchomosci zwykle jest w ciagu 6 miesiecy od zaprzestania placenia. Może nie jest to bardzo częste ale zdarza sie że sprzedany dom przez komornika nie pokrywa całości zadłużenia - szczeolnie jesli kredyt byl we frankach.

Sprawy o upadłości knsumencje wręcz zalewają teraz sądy, przeważnie są to ludzie po chwilowkach ale też grubsze kredyty sie zdarzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam te wypociny i ogarnia mnie śmiech...

wg wszystkich "znawców" jaki ti kredyt jest zły gdzie powinni mieszkać ludzie, którzy nie mają bogatej rodziny co da działkę za darmo, nie otrzymali żadnego mieszkania w spadku czy prezencie, obydwoje pracują powiedzmy za średnie krajowe?

a no powinni najlepiej mieszkać z rodzicami, bo kredyty są złe...chore.

 

Oprocz wynajmu albo gigantycznej hipoteki na budowe domu jest jeszcze opcja trzecia którą powinna wybrać każda rodzina o dochodach ponizej średniej krajowej - zakup mieszkania z rynku wtornego na maly kredyt na ktory ich bedzie stac nawet jak stopy skoczą albo jedno z nich straci na jakis czas pracę.

Teraz sie zrobila straszna moda na budowanie domu, przez wszystkich i w kazdej sytuacji. Nigdzie chyba w Europie nie ma takiego szalenstwa w budownictwie jednorodzinnym jak u nas. To wynika z niskiej swiadomosci Polakow i luznego podejścia banków które rozdają te hipoteki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomaszs131

Ja nie mówię, że Was nie wydymali, tylko, że daliście się wydymać na własne życzenie. Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. Ty nie wypijesz tym razem. Może następnym.

 

Bo przecież każdy w PL musi znać się na prawie i bankowości nie gorzej niż przeciętny prawnik czy bankier, prawda?

Zadaniem państwa polskiego nie jest ochrona obywatela, tylko strzyżenie owieczek.

Polska powinna być jak matka, a jest jak (...).

 

Własnie przez takie coś, boorys, tutaj jest, jak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA jąc średnią krajową spokojnie dwie osoby moga odłożyć w kilka lat na mieszkanie. Wystarczy ieć dobrych rodziców i trochę samozaparcia. Ipierwsze mieszkanie można mieć przed trzydziestką bez długów i problemów

Czy średnia pensja netto to może być 4.000 PLN (na rękę) ?

Z jednej średnie żyją a drugą odkładają na mieszkanie.

Kilka lat to np. 5 lat.

4.000 PLN x 12 m-cy x 5 lat = 240.000 PLN.

Zgadza się, mogą kupić pierwsze mieszkanie.

Muszą tylko posiadać dyscypliną finansową i muszą (oboje) zarabiać po 4.000 PLN netto już od 25 roku życia każde..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w zakresie finansów będzie gorzej ni było do tej pory . Nowy rząd, nowe twarze (tu: ongiś osławiony Vincent) jak ten dzisiejszy nadzorca Polski z ramienia City desygnowany na ministra finansów z adekwatnie potrzebnym wykształceniem średnim. A banda nieudaczników dalej będzie kontynuować radosną rozpierduchę jak od trzech minionych dekadach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik wiecie.

Jackowski przepowiedział upadek rządu i ja się z nim zgadzam:

 

Co to oznacza? Tego nie wie nikt, ale prawdopodobnie kolejne podwyżki cen mieszkań, aż dojdzie to do takiego spektrum, że to wszystko jebnie w dół, bo ludzi nie będzie stać na nic.

Czyli de facto obniżki, z tym, że nikt nie będzie chciał budować, ani sprzedawać. KRYZYS mieszkaniowy.

A jak już do głosu dojdzie Konfederacja, to lepiej nie pytajcie o ceny własności, tylko kupujcie i budujcie, póki czas...

:cool:

Edytowane przez Misterhajt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnych obniżek cen.

Jestem apolityczny, ale w mojej ocenie mamy najlepszy rząd od 100 lat. Kryzys, jak już przyjdzie, to minimum w całej Europie. Żadne ceny wtedy nie spadną, tylko popyt się zmniejszy, a raczej zejdzie do normalnego poziomu. Ceny usług i tak będę szły w górę jeszcze przez wiele lat.

Jackowski to może się leczyć, razem z niektórymi kolegami z tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy średnia pensja netto to może być 4.000 PLN (na rękę) ?

Z jednej średnie żyją a drugą odkładają na mieszkanie.

Kilka lat to np. 5 lat.

4.000 PLN x 12 m-cy x 5 lat = 240.000 PLN.

Zgadza się, mogą kupić pierwsze mieszkanie.

Muszą tylko posiadać dyscypliną finansową i muszą (oboje) zarabiać po 4.000 PLN netto już od 25 roku życia każde..

 

Tylko mieszkając u rodziców/ teściów nie potrzeba 4000. Dożucą do rachunków i na jedzenie 1000zł wystarczy. 200 zł bilet miesieczny 100 zł na ubranie 100na nieprzewidziane. Czyli 1500 na życie reszt odkładają.

 

Myśl realnie poco 4000 na życie?

Minimum socjalne nie egzystencjalne mojej rodziny to ok 1500zł to po co gówniarzom 4000?

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo przecież każdy w PL musi znać się na prawie i bankowości nie gorzej niż przeciętny prawnik czy bankier, prawda?

Zadaniem państwa polskiego nie jest ochrona obywatela, tylko strzyżenie owieczek.

Polska powinna być jak matka, a jest jak (...).

 

Własnie przez takie coś, boorys, tutaj jest, jak jest...

 

no niestety kilkaset lat niewoli, wojen, bicia - tak ten naród skrzywiły

 

to nie jest narośl 10 letnia....

 

tak zostaliśmy ukształtowani, że tu każdy chce każdego wyruchać

idziesz do mechanika, musisz przestudiować samochód

idąc do banku - znać prawo bankowe

 

budowa !

o jak budowa uczy budowlanki ! moje ławy przeliczałem z książek z lat 60-tych. konstruktor się nie pomylił. ale wiem, że nacisł w obliczeniach 3x

czyli sobie zrobił dupochron kosztem moich pieniędzy

 

nie szkodzi. tu akurat nie będę oszczędzał, ale niestety, gdzie się w polsce nie schylasz - patrz do tyłu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

za 1500 możesz sobie kredą po asfalcie pomalować

zakładam jak zbierasz znicze to kredytu nie masz

 

te 400-600 zł opłat miesięcznie musisz mieć nie mówie o zimie

więc za 900 zł przeżyć 4 osobowej rodzinie - tak bułki, margaryna i wyrób seropodobny i tak 30 dni

 

to się zgodzę

Edytowane przez zyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...