Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szalone ceny budowy domu


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlaczego?

Zajeicia dodatkowe ma , dupe moczy w basenie,na obóz pojechał. Jak dorosnie to podziękuje bo zacznie życie ze swoim mieszkaniem a nawyki już będziemiała wpojonr. A jak wykituje to albo tu zamieszka albo sprzeda to co mam i kupi kilka mieszkań..

 

Dokładnie ja mam troszkę lepszy pomysł i cel dla córki dom po mnie i 3 mieszkania w podnajmie i nie pracowanie na etacie nigdy bo emerytura na poziomie 20% ostatniej pensji nic jej nie da. A składki na polski ZUS to krew w piach jeżeli już to własna firma zarejestrowana za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... masz w koncu 2 dzieci czy nie jestes pewien plci tego co masz? Czy na fryzjerze zaoszczedziles, zona obciela i teraz niepewnosc co do plci sie wkradla?

Moze przegapilem, ale mialem wrazenie ze 2+2 zyje za 1500:-

 

PS 1500 x 24 = 36000:- ;)

 

dzieciak pojechał córka będzie miała jeden dzieciak

 

i co ma dotego 36k dwuletni bufor już dawno omówiłem

 

Czepisz się byle czepiać a nc to nie wnosi.

 

Napiszesz koncu coś mądrego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Samochód na mc tankowanie LPG i benzyna ok 100zł OC i NNW ok 45-50zł i przegląd 15 zł zostale 40 zł na naprawy.

Koła i oleje robie sam

 

Ubrań sporo jest po poprzednich pokoleniach jeszcze w tym wiekunie jest to aż tak istotne.

 

Co koszt eksploatacji domu nie do pojęcia? CO i CWU 100-120zł prąd 100zł woda ok 80zł śmici36zł ochrona 43zł podatki 15zł ubezpieczenie 37zł filtry i sól 15zł) 450zł coś chyba pminełem. Trochę jestm na siebie zły mogłem dom zrobić lepiej

 

żarcie przez sporą cześć roku mam swoje warzywa, świerzo lub przetwory, swoje jajka,trochę swojego mięsa, Chelb piekę sam z zakupionych pół produktów,

Część jedzenia bezpośrednio od rolników a to ze sklepu w kredycie i cahbacku

 

 

Generalnie rzeczy staram się kupować z roozmysłem i wpromocji a co mogę robię sam aby unikać złodziejskich cen usług.

 

Nie wiem co w tym skomplikowanego

 

 

Co do trolowania to jestem trolem ale nie w tak poważnych sprawach. muszę swój temat o dziadostwie założyć:)

 

 

 

Obniżenie kosztów nie końiecznie oznacza pogorszenie jakości.

B]Jem teraz lepiej i zdrowiej niż kiedyś[/b].

Nie kupuję rzeczy których nie potrzebuję. Mam altanę ok 25m2 meble z palet sam zrobiłem zresztą całą altanę też i PV na niej też.

Jeszcze jedn arzecz warto rklamować rzeczy. Np reklamowałem basen bo miał dziurkę po sezonie przysłali nowy jednak tego już nie było na stanie i zamiast 16m2 mam 20m2:)/.

 

Bycie oszczędnym nie znaczy być biednym

Chociaż jak większość spojrzy na mój samochód to pomyślą menele Astra 2002 już z oznakami rdzy ale poco ma zmieniac jak jest sprawna technicznie? Dla wyglądu dla sąsiada?

 

Z tego co piszesz to jesteś bardzo EKO.

Ekonomiczny i ekologiczny - i bardzo dobrze!

Nie kupujesz zbędnych rzeczy i nie poddajesz się natrętnej reklamie o kupowaniu wszystkiego bo potrzebujesz (nawet jak o tym nie wiesz).

 

Nie rozumiem jednak

Koła i oleje robie sam

Możesz to przybliżyć?

 

Po co "ochrona 43zł" ? I tak nic nie pomoże.

 

Co do zdrowego jedzenia - pisałeś o mortadeli.

Nie wiem jaką masz na myśli ale ta tania nie jest zdrowa a ta bardziej zdrowa jest dosyć droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to jesteś bardzo EKO.

Ekonomiczny i ekologiczny - i bardzo dobrze!

Nie kupujesz zbędnych rzeczy i nie poddajesz się natrętnej reklamie o kupowaniu wszystkiego bo potrzebujesz (nawet jak o tym nie wiesz).

 

Nie rozumiem jednak

Koła i oleje robie sam

Możesz to przybliżyć?

 

Po co "ochrona 43zł" ? I tak nic nie pomoże.

 

Co do zdrowego jedzenia - pisałeś o mortadeli.

Nie wiem jaką masz na myśli ale ta tania nie jest zdrowa a ta bardziej zdrowa jest dosyć droga.

 

Wruchach ekooszołomskich spalanie ekogroszku nie jest eko:)

 

Koła, olej filtry sam zmieniam w samochodzi

 

ochrona zawsze predzej włamią się do sąsiada co niema .

 

Chodziło o przejście na minimum egzystencjalne że teraz jeszcze jest z czego obciąć i można przejść na mortadele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to jesteś bardzo EKO.

Ekonomiczny i ekologiczny - i bardzo dobrze!

Nie kupujesz zbędnych rzeczy i nie poddajesz się natrętnej reklamie o kupowaniu wszystkiego bo potrzebujesz (nawet jak o tym nie wiesz).

 

Nie rozumiem jednak

Koła i oleje robie sam

Możesz to przybliżyć?

 

Po co "ochrona 43zł" ? I tak nic nie pomoże.

 

Co do zdrowego jedzenia - pisałeś o mortadeli.

Nie wiem jaką masz na myśli ale ta tania nie jest zdrowa a ta bardziej zdrowa jest dosyć droga.

 

Wymianę kół/z ogumieniem sezonowym oraz wymianę oleju silnikowego. tak to rozumiem.

 

Natomiast doczytaj kulibob nie je mortadeli podał to jako alternatywę na ostateczne i drastyczne obniżenie kosztów wyżywienia w stosunku do obecnego który pomimo że jest tani to jest zdrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Zajeicia dodatkowe ma , dupe moczy w basenie,na obóz pojechał. Jak dorosnie to podziękuje bo zacznie życie ze swoim mieszkaniem a nawyki już będziemiała wpojonr. A jak wykituje to albo tu zamieszka albo sprzeda to co mam i kupi kilka mieszkań..

 

Obyś się bardzo nie zdziwił, znam kilka przykładów z życia, wszedzie tam gdzie rodzice byli ultra oszczedni, dorosłe dzieci miały to w nosie, nabrały kredytów i się bawią, po prostu miały dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wruchach ekooszołomskich spalanie ekogroszku nie jest eko:)

 

Koła, olej filtry sam zmieniam w samochodzi

 

ochrona zawsze predzej włamią się do sąsiada co niema .

 

Chodziło o przejście na minimum egzystencjalne że teraz jeszcze jest z czego obciąć i można przejść na mortadele :)

 

Nie uznaję określenia "ekooszołomstwo" dla normalnego ruchu ekologicznego.

Spalanie ekogroszku zatruwa środowisko. Czy na tej podstawie uznasz mnie za "ekooszołama"?

Zatruwa także Twoje otoczenie i te ekologiczne własne hodowle żywności, kur czy jajek.

 

Włamują się tam gdzie coś jest do zabrania. Na ochronę nie zwracają uwagi.

Ochrona kiedyś pojawiała się po 5 minutach. Teraz po 10-15 minutach.

W tym czasie złodzieję są już w następnym budynku.

 

Przejście na "minimum egzystencjalne" to jest terror ekonomiczny wobec własnej Rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko nie musze szukać . We własnej rodzinie mam przypadek wnuczki która spłaca milionowy kredyt syna mojego wujka , dziada jakich mało. Ale kasa na koncie była zawsze. Załatwił synkowi dobry start, synek (niegłupi- skonczony bardzo trudny kierunek na AGH w komunie) nabrał kredytów na firme, na dom. Pieprzło to wszystko jak wnuczka skonczyła 17 lat około. Synek spieprzył za granice, ona spłaca, matka zmarła w miedzyczasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uznaję określenia "ekooszołomstwo" dla normalnego ruchu ekologicznego.

Spalanie ekogroszku zatruwa środowisko. Czy na tej podstawie uznasz mnie za "ekooszołama"?

Zatruwa także Twoje otoczenie i te ekologiczne własne hodowle żywności, kur czy jajek.

 

Włamują się tam gdzie coś jest do zabrania. Na ochronę nie zwracają uwagi.

Ochrona kiedyś pojawiała się po 5 minutach. Teraz po 10-15 minutach.

W tym czasie złodzieję są już w następnym budynku.

 

Przejście na "minimum egzystencjalne" to jest terror ekonomiczny wobec własnej Rodziny.

 

Niestet muszę się tu przyzać do błędu i coraz bardziej popieram ruchy ekooszołomskie odnośnie niskiej emisji. Jednak uważam też że przesdzają głownie powinno być zakazane dymienie a od węgla odchodzić stopniowo. Każdy kocioł na ekogorszek spala wmiarę czysto chyba że ktoś celwo chce dużo spalać.

Ochrona ma znaczenie bo co ukrdnie złodziej tv, laptopa, pierdoły w te pare minut sejfu ci nie wywali wtym czasie.

Zresztą profesjonaliści raczej nie chodzą na zwykłe domy. Jak zacznie się szarpać z oknem już alarm się włączy a jeszcze nie wejdzie.

Przejśćie na minimum egzystencjalne o tyczy warunków mocno kryzysowych. U mnie pewnie nastąpi to pewnie dużo później niż u innyxh warazie jakichś kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko nie musze szukać . We własnej rodzinie mam przypadek wnuczki która spłaca milionowy kredyt syna mojego wujka , dziada jakich mało. Ale kasa na koncie była zawsze. Załatwił synkowi dobry start, synek (niegłupi- skonczony bardzo trudny kierunek na AGH w komunie) nabrał kredytów na firme, na dom. Pieprzło to wszystko jak wnuczka skonczyła 17 lat około. Synek spieprzył za granice, ona spłaca, matka zmarła w miedzyczasie.

 

Dobrze że to napisałeś nabrał kredytów na dom na firmę i pieprzło.. dobry przykład w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestet muszę się tu przyzać do błędu i coraz bardziej popieram ruchy ekooszołomskie odnośnie niskiej emisji. Jednak uważam też że przesdzają głownie powinno być zakazane dymienie a od węgla odchodzić stopniowo. Każdy kocioł na ekogorszek spala wmiarę czysto chyba że ktoś celwo chce dużo spalać.

Kocioł na ekogroszek nie spala w miarę czysto.

Tych szkodliwych substancji nie widać więc określenie "czysto" jest bardzo złudne.

W nowoczesnych silnikach spalinowych tez nie widać z wydechu spalin a nie są takie czyste jak by można było sądzić po widoku.

"Dymienie" to te widoczne trujące substancje a są też nie widoczne i takie których nie czuć na "nos".

Podobnie jest ze spalaniem drewna i gazu ziemnego itp.

Ale do tego trzeba dojrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos ci sie udziela... ja tylko stwierdzilem ze 2 letni bufor to 36000:- a wiec mam poczucie "bezpieczenstwa" na kilka lat.

Jak na razie to ty sie przyczepiles tych 36k... "bo o co chodzi". Szukasz problemu ktorego nie ma.

 

bo nie rozumiem oco tobie chodzi. Dwultni bufor jest nienaruszalny co nie znaczy że niamam innych środków czego wtym nie rozumiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona ma znaczenie bo co ukrdnie złodziej tv, laptopa, pierdoły w te pare minut sejfu ci nie wywali wtym czasie.

Zresztą profesjonaliści raczej nie chodzą na zwykłe domy. Jak zacznie się szarpać z oknem już alarm się włączy a jeszcze nie wejdzie.

Przejśćie na minimum egzystencjalne o tyczy warunków mocno kryzysowych. U mnie pewnie nastąpi to pewnie dużo później niż u innyxh warazie jakichś kłopotów.

Złodzieje raczej nie biorą TV, laptopa a gotówkę, zegarki, biżuterię.

Załatwiają to w 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł na ekogroszek nie spala w miarę czysto.

Tych szkodliwych substancji nie widać więc określenie "czysto" jest bardzo złudne.

W nowoczesnych silnikach spalinowych tez nie widać z wydechu spalin a nie są takie czyste jak by można było sądzić po widoku.

"Dymienie" to te widoczne trujące substancje a są też nie widoczne i takie których nie czuć na "nos".

Podobnie jest ze spalaniem drewna i gazu ziemnego itp.

Ale do tego trzeba dojrzeć

 

pierwsze co ci szkodzi to PM a te widać zwłaszcza w dużym steżeniu a to c uminie w centrum wiochy się odpierdala to się już w dupie nie mieści dlategoto popieram. Jestem tu jednym z ostatnich co powinni zmienić CO ale będe jednym z pierwszych. Pisze na grupie wioeskowej że pszychodzi ekoarmagedon a ludzie mają wyjebane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złodzieje raczej nie biorą TV, laptopa a gotówkę, zegarki, biżuterię.

Załatwiają to w 5 minut.

 

Mam xaiomi mi band 2 :) wszystkie zegarki w domu a biżuteria coś po babce i jakiś mój łańcuszek plus blacha na czarną godzine zakitrana i raczej nie na 5min do otwarcia. Zresztą trzymam się zasady im mniej forsy na zewnątrz widac tym lepiej. Zwykła kostka, blaszane parapety na zewnątrz i gówniany samochód.

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestet muszę się tu przyzać do błędu i coraz bardziej popieram ruchy ekooszołomskie odnośnie niskiej emisji. Jednak uważam też że przesdzają głownie powinno być zakazane dymienie a od węgla odchodzić stopniowo. Każdy kocioł na ekogorszek spala wmiarę czysto chyba że ktoś celwo chce dużo spalać.

Ochrona ma znaczenie bo co ukrdnie złodziej tv, laptopa, pierdoły w te pare minut sejfu ci nie wywali wtym czasie.

Zresztą profesjonaliści raczej nie chodzą na zwykłe domy. Jak zacznie się szarpać z oknem już alarm się włączy a jeszcze nie wejdzie.

Przejśćie na minimum egzystencjalne o tyczy warunków mocno kryzysowych. U mnie pewnie nastąpi to pewnie dużo później niż u innyxh warazie jakichś kłopotów.

 

Ochrona nie dają Ci absolutnie nic. Pracowałem kilka miesięcy właśnie w tym całym patrolu interwencyjnym. Tam grosze zarabialiśmy, nikt się nie chciał za 8 czy 9 zł. na godzine narażać. Po sygnale, że jest alarm, czekaliśmy parę minut, by na jakąś akcję się przypadkiem nie wbić ;) Jak GPSy nie działały to często w ogóle nie jeździliśmy. Mieliśmy ostrą broń, ale i tak nikt z nas nie użyłbym jej w innym wypadku niż ochrona własnego życia. Do barów na napadówki nawet jej nie brałem, bo po co kusiić los.

To są pieniądze w błoto. Pamiętaj, że w tej branży pracuje dużo idiotów. Niektórzy dają klucze dla agencji do swojego w domu. Powiem tak- nie odważyłbym się tego zrobić, resztę sobie dopowiedzcie ;)

 

Alarm jednak warto mieć, choć jest to bardziej straszak na żula, niż przygotowanego napastnika. Klucze dajcie sąsiadom, by jak Was nie będzie i się włączy, zobaczyli co i jak.

U siebie zainstalowałem alarm oraz 11 kamer, tak by wszystkie ich pola widzenia zawsze były na jakieś części wspólne. Oczywiście, nie mam żadnej agencji ochrony. Współpracuję w tej kwestii z sąsiadami ;) Po to kamery, że w razie W, na policję też można średnio liczyć, a zawsze będzie większa szansa by poszukać szkodników na własną rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...