Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szalone ceny budowy domu


Recommended Posts

Że co? Ku"" od kilku postów nie rozumiem co piszesz.

Starasz mi się wmówić że będę plakla bo mam kredyt, że moja praca jest do dupy i muszę jechać do kazachstanu. Naprawdę dziwny jestes

 

ja pie... ale mamy głupie społeczeństwo

moje wypowiedzi nie mają mnie wyprowadzić na piedestał

ludzie

mają ustrzec te dupeczki i sprrzątaczki

 

ludzie,

 

na zachodzie kolega mnie dowoził do pracy porsche kayen

ja go kiedyś zapytałem, oooo pewnie kredyt na dożycie nie ?

 

on spojrzal na mnie i się zaśmiał

nie, za 2 dniówki...

 

OK POLACY

wiem że nie wiecie o czym mówie. poprostu uwierzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ta odpowiedź ma się nijak do mojego pytania piszesz aby pisać. Co to jest "porfier" bo kolejny raz tak piszesz?

 

 

 

portier ? już tłumaczę jajmar. porfiet to taki, który całą noc chodzi i ochrania. odbija przepustkę. niejednokrotnie na emeryturze.

 

śmiali mi się w twarz. ale co miałem zrobić ?dziś dupa 23 lata buduje dom. co mam zrobić ? wystąpić w wiadomościach ?

 

ostrzegam, ale jestem wyśmiewany. taki zawód. taki los.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pie... ale mamy głupie społeczeństwo

 

. poprostu uwierzcie.

 

nowy mesjasz?

 

portier ? już tłumaczę jajmar. porfiet to taki, który całą noc chodzi i ochrania. odbija przepustkę. niejednokrotnie na emeryturze.

 

.

 

 

nie pij tyle bo C się literki przestawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy mesjasz?

 

 

 

 

nie pij tyle bo C się literki przestawiają.

 

no cudownie, w poniedziałek jestem pijakiem

 

brawo.

 

dupę ściska, ehh

polacy na emigracji,

wytumaczcie im, że są ruchani :)

 

kto mnie wspomoże :) bo ja w poniedziałek jestem pijak :)

 

zazdroszczę wam, polacy, jaki wy jesteście łatwy naród :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na zachodzie kolega mnie dowoził do pracy porsche kayen

ja go kiedyś zapytałem, oooo pewnie kredyt na dożycie nie ?

 

on spojrzal na mnie i się zaśmiał

nie, za 2 dniówki...

 

OK POLACY

wiem że nie wiecie o czym mówie. poprostu uwierzcie.

 

Zapierajaca dech w piersi historia,czyli jezdzenie tym Twoim “kayen” to oznaka bogactwa?samochod to zawsze bedzie tylko samochod ,jaki by nie byl.Radze sie nie masturbowac tym wspanialym i cudownym zachodem,to moze byc nie zdrowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra teraz wiem ze gosc to trol :) udanej zabawy w tym wątku :)

 

Dlaczego nazywasz kogoś trolem tylko dlatego że nierozumiesz?

 

Nie chce mi się logować do banku ale sam kupiłem na samej górce akcje biotonu poniosłem stratę ok 90% ok 2008 roku. Dobrze to były poczatki zabawy na GPW i straciłem drobne.

Dodzisaj je trzymam na pamiątkę :)

 

 

Tż nie rozumim jak mona mieć dom tutaj i pracowac za granica jestem tam gdziie mój dom anie robię za granica na dom w PL gówniate takie życie

 

 

Pozatym sytuacja wPL i na świecie zwiastuje SYF

Edytowane przez kulibob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapierajaca dech w piersi historia,czyli jezdzenie tym Twoim “kayen” to oznaka bogactwa?samochod to zawsze bedzie tylko samochod ,jaki by nie byl.Radze sie nie masturbowac tym wspanialym i cudownym zachodem,to moze byc nie zdrowe ;)

 

kolego, jeszcze raz powtarzam. na budowę jeździłem kayen.

mówiłem i pytałem: nie szkoda ci ? a on, mam za dwie dniówki, o co ci chodzi ?

 

na zachodzie opel astra 2002 rok robi furore nie kayen z 2010 to już obciach

 

plujecie jak portierzy w 2007 niedługo się udławicie swoją śliną, ale możecie do mnie przyjść, ja nie gryzę, podpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roczny przebieg 6 tys mil! Serio....?

 

Do pracy w UK miałem 6 mil.

 

To ile zarabiasz 8,21 per hour?

 

3500/month to ja brałem, będąc dwa tygodnie na święta.

 

Jak ustawisz przebieg na 15-20 tys mil,dodasz initial payment,booking fee itd,okaze sie ze bedzie msc za 250-300 funtow srednio

 

No i co z tego?!!

Że 1,5 dniówki będziesz pracowal, żeby jezdzić nową furą klasy średniej?

Wracaj Ty lepiej do PL, wtedy pogadamy.

 

Tutaj tytuł doktora mniej warty jest jak niepełna podstawówka na Wyspach.

 

ja mieszkam na wyspach i wiem jakie sa ceny leasingu,jest troche taniej niz w PL

 

Uczyli Cię w szkole co to są proporcje zarobków do wydatków? W szkole w PL? Jaki kraj taka szkoła. Jaka szkoła tacy absolwenci.

 

Lepiej się już przestań ośmieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy w UK miałem 6 mil.

 

To ile zarabiasz 8,21 per hour?

 

3500/month to ja brałem, będąc dwa tygodnie na święta.

 

 

 

No i co z tego?!!

Że 1,5 dniówki będziesz pracowal, żeby jezdzić nową furą klasy średniej?

Wracaj Ty lepiej do PL, wtedy pogadamy.

 

Tutaj tytuł doktora mniej warty jest jak niepełna podstawówka na Wyspach.

 

 

 

Uczyli Cię w szkole co to są proporcje zarobków do wydatków? W szkole w PL? Jaki kraj taka szkoła. Jaka szkoła tacy absolwenci.

 

Lepiej się już przestań ośmieszać.

 

Uczyli tez jak odroznic manipulacje od faktow.ty kolego mocno nagioles fakty pod obecny temat.to ze zarobki sa inne i proporcje inne to zes ameryki nie odkryl,chyba iles tam milionow polakow wyjechalo przez to,natomiast temat byl ze za 100 na msc masz toyote czy za 150 mazde,otoz nie masz jak pisalem wczesniej to nie pokryloby nawet utraty wartosci samochodu ,no ale moze dla Ciebie banki na cudownym zachodzie to organizacje charytatywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczyli tez jak odroznic manipulacje od faktow.ty kolego mocno nagioles fakty pod obecny temat.to ze zarobki sa inne i proporcje inne to zes ameryki nie odkryl,chyba iles tam milionow polakow wyjechalo przez to,natomiast temat byl ze za 100 na msc masz toyote czy za 150 mazde,otoz nie masz jak pisalem wczesniej to nie pokryloby nawet utraty wartosci samochodu ,no ale moze dla Ciebie banki na cudownym zachodzie to organizacje charytatywne.

 

he he he he kto uczył ? wiadomości :) ?

 

matko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze zarobki sa inne i proporcje inne to zes ameryki nie odkryl

 

I to jest najważniejsze w tym wszystkim.

 

A Ciebie to chyba uczyli w partyjnej jaczejce, jak przekonać emigrantów z kasą do powrotu.

 

Za 150 (czyli półtora dniówki) masz nową mazdę do użytkowania, którą to nigdy tutaj 90% doktorów czy nauczycieli nie będzie jeździć, a tam jeździ nią zwykły "robol".

 

Skończ więc, ponownie proszę, publicznie się ośmieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą młodą lekarką, onegdaj na Zachodzie, zaczepił mnie obcokrajowiec, który był malarzem pokojowym.

Spytał ile dałem za swoją furę avensis. Odparłem, że 1800, plus drobne naprawy i opony - razem jakieś 2400.

Powiedział, że za swoją nową avensis (full wypass), płaci stówkę miesięcznie.

Taki to lizing tam. Ma contract na 2 lata. Po dwu latach oddaje furę i o nic nie musi się martwić, o sprzedaż i kupno nowego.

Po po prostu po 2 latach znów jeździ nówką nieśmiganą.

Malarz pokojowy... a w PL 99% inteligencji jeździ szrocidłami i ledwo wiąże koniec z końcem.

 

W psychologii to - zdaje się - nazywa się wyparcie. Wyzyskiwany nie jest w stanie przyjąć do główki, że aż tak go skubią...

 

Do rzeczy. To było parę lat temu, gdy płacił stówkę płacił malarz.

Avensisa też jakoś nie mogę znaleźć, ale proszę, podobna fura Mazda za 150/miesiąc:

https://forms.hotcarleasing.co.uk/LeaseDetails.aspx?LLQN=22350&DO=Yes#Options

A trzeba wiedzieć, że robotnik niewykwalikowany zarabia tam pod stówę dziennie, a fachowiec 200.

I co, gały z orbit powypadały? Przeprosisz teraz, za sugestie że jestem kłamcą?

Osobiście tego nie potrzebuję, ale tak dla uczciwości...

 

Dla uczciwości to masz rację ale porównujesz rzeczy nieporównywalne i nie podałeś wpłaty własnej 2.400 GBP.

Dla uczciwości należy podać wszystkie dane (opłaty).

Gały nie powypadały a Ty nie podałeś wszystkich opłat.

Sam zdecyduj czy zapomniałeś czy celowo ich nie podałeś.

Ta Mazda ( i Toyota) to jest specjalna oferta ale jest bardzo dobra - to FAKT !!

 

1. malarz bierze prawdziwy leasing na dwa lata z wpłatą własną 2.400 GBP czyli ok. 12.000 PLN z limitem 10.000 km rocznie i z oddaniem samochodu po leasingu, miesięczny koszt to 120 GBP czyli ok. 600 PLN

2. w cenie 120 GBP ma lmit 10.000 km rocznie a w cenie 150 GBP (750 PLN) ma limit 16.000 km rocznie

3. w Polsce limity generalnie zaczynają się od 20.000 km rocznie co zmienia miesięczny koszt na 166 GBP = 830 PLN - nadal taniej niż w Polsce

4. przez dwa lata malarz za wynajem zapłaci więc ~.6400 GBP = 32.000 PLN (nadal dużo taniej niż w PL) !!

5. analogicznie przy podobnym leasingu w Polsce

Tiguan 102.999 PLN leasing 20% wpłata własna i miesięczn arat 773 PLN netto = 951 PLN = 190 GBP

Można tanio ?

https://www2.volkswagen.pl/kampanie/flota/?adchan=sem&campaign=%5BB%5D_%5BRange%5D_%5BAll%5D_%5BNone%5D_%5BExact%5D_%5BPL%5D_%5BCons%5D_Other_Mala_Flota&adgroup=Range+%7C+Flota+%7C+Leasing_%5BExact%5D&publisher=GOOGLE&adcr=volkswagen+leasing&adpl=GOOGLE&adlid=71700000030330908&country=PL&language=PL&gclid=EAIaIQobChMIxMDq4r305QIVxuJ3Ch2J0AxkEAAYASAAEgJ0NPD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

6. Lekarka a raczej lekarz bierze "polski" leasing polegający na kupieniu samochodu na własność.

To znaczy że przez np. 3-4-5 lat "spłaca" cały samochód i przy wykupie 1% zostaje właścicielem tego samochodu.

Musi więc przez 3 lata spłacić całą wartość samochodu.

36 x 1.800 = 64.800 PLN co stanowi ok. 65% wartości samochodu.

Do tego przykładowa wpłata własna 20% i wykup końcowy 20% i daje to 105% wartości samochodu w Polsce.

 

 

I kto ma syndrom wyparcia?

Trzeba umieć liczyć i porównywać rzeczy porównywalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co kol. @Superior chce udowodnic? Że na zachodzie sie wiecej zarabia?No brawo za spostrzegawczość!

Ja już w tym wątku pisałem, że na zachodzie jest łatwo zmienic/kupic nowy samochód, kupic nowego iphona,laptopa,ciuchy i kilka razy do roku lecieć na Costa Del Sol,To żadna nowość!Jednak jak idzie o nieruchomości (a przypominam i tym jest ten wątek) to już nie jest tak kolorowo,Ceny sa niebotyczne w duzych europejskich miastach mieszkanie często to wydatek min pół milniona euro,dom szeregowy moze kosztowac z 700 tys a dom wolnostojący to już wogóle kosmos.I jak zarabiasz 3 tys euro jest tak samo ciężko a może i cięzej wziaść kredyt na taką nieruchomość.Dlatego na wyspach obecnie młodych ludzi nazywa sie "Generation-Rent"

Ludzi których nie stać na kupno mieszkania i prędko a może i wogóle ich nie będzie stać.Jedyne na co ich stac to wynajem mieszkania i to często z kimś na spółke.

Dodać trzeba ze obecnie np. na Wyspach banki są bardzo rygorystyczne do udzielania kredytu,obowiązuje zasada 3,5- krotności rocznych zarobków.

Tyle może dostać małżeństwo,które stara sie o kredyt,realnie jeśli zarabiaja rocznie razem 60 tys euro,max co bank im da to 210 tys,jeśli mieszkanie kosztuje np 400 tys euro to muszą mieć wkładu własnego ok 50%.Powiedz jak uzbierac tyle,skoro sredni czynsz,jaki trzeba placic to 2k euro???

Wiec jeśli chodzi o nieruchomości to naprawde nie jest kolorowo i nie piszcie że zachód to ahh i ohh,stac ich na bajery ale fundamentalna sprawa jak dom to dla wielu sfera marzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się ale - gdyby nie kredyt hipoteczny przez ostatnie lata nabiłbym w kieszeń wynajmującego plus minus 200k PLN.

Dzięki kredytowi mam własne mieszkanie(kredyt wzięty na 20 lat, spłacony po 8 ), które za 2 lata, jak się przeprowadzę do domu, zacznie na siebie zarabiać.

Nie demonizujcie kredytów.

Kredyty są dobre i potrzebne. Trzeba je brać z głową i na miarę swoich możliwości finansowych.

 

Nie rozumiem stwierdzenia:

gdyby nie kredyt hipoteczny przez ostatnie lata nabiłbym w kieszeń wynajmującego plus minus 200k PLN[/b

Ile lat trzeba wynajmować mieszkanie i jakie żeby wydać na najem 200.000 PLN?

Np. 8 lat po 2.000 PLN miesięcznie?

 

Dlaczego jak kemot_p płaci komuś to nabijam (mu) w kieszeń a jak _kemot_p sam wynajmuje (będzie wynajmował) komuś to mieszkanie zarabia na siebie ? :D

Taka drobna różnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...